Karma dla kota seniora

ilość znalezionych towarów: 102

Karma dla starego kota – dlaczego ma znaczenie?

Starość to może być cudownym okresem życia, także dla Twojego kota. Twoją rolą, jako odpowiedzialnego kociego opiekuna, jest zapewnienie mu jak najlepszych warunków. Kot senior zasługuje na odpowiednią, troskliwą opiekę i starannie dobraną karmę dla kota. To właśnie odpowiednie żywienie sprawia, że zwierzę może przeżyć o wiele dłużej w zdrowiu i dobrej kondycji psycho-fizycznej.

Byciu seniorem często towarzyszą różne schorzenia i dolegliwości. Koty często gwałtownie tracą na wadze, bo zmienia się ich stopień przyswajalności składników odżywczych. Mogą też nagle utyć, co grozi cukrzycą i jest wynikiem zbyt dużej podaży kalorycznej w stosunku do kocich potrzeb. Z tego powodu koty muszą dostać odpowiednią karmę, która zapewni im wszystko to, co niezbędne do prawidłowego funkcjonowania.
Jeśli zadbasz o swojego kociego seniora, pomożesz mu czas cieszyć Cię zdrowiem i samopoczuciem jeszcze przed długi czas. Dobra dieta w tym okresie jest także bardzo istotna dla profilaktyki zdrowotnej. Z tego powodu karma dla kota seniora często różni się składem oraz zawartością witamin czy minerałów od produktów przeznaczonych dla kotów dorosłych.

Kot senior – jak o niego zadbać?

Odpowiednia dieta jest kluczowa dla utrzymania kota w dobrym zdrowiu. Karma dla kota seniora to pożywienie, które wspomaga organizm i nie pozwala rozwinąć się chorobom i dolegliwościom typowym dla starszych kotów. Co więcej, dostarcza ona również łatwo przyswajalnych składników odżywczych o obniżonej kaloryczności. To sprawia, że zwierzę pozostaje w dobrej kondycji i nie odczuwa głodu mimo pobierania mniejszej ilości kalorii, co z kolei przekłada się na lepsze samopoczucie i utrzymanie prawidłowej wagi.
W naszym sklepie znajdziesz karmy zarówno suche, jak i mokre, które będą stanowić kompleksową dietę Twojego kota i zapewnią mu wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Karma dla starego kota może być mieszana, zwłaszcza jeśli wybierzesz jedną linię produktów. W ten sposób zapewnisz zwierzęciu różnorodność oraz odpowiesz na jego potrzeby związane z typem przyjmowanego pokarmu. Pomaga to również w nawodnieniu kota, zwłaszcza takiego, który sam z siebie niechętnie pije.
Najlepsze karmy dla kota seniora dostępne są w opakowaniach o różnych wielkościach, byś sam zdecydował, ile karmy jest Ci potrzebne, a także by kot jadł je na bieżąco i zawsze dostawał świeże jedzenie. To dla niego bardzo ważne, bo świeża żywność jest nie tylko zdrowsza, ale też smaczniejsza. Kupując mniejsze opakowanie, unikniesz problemu z przechowywaniem karmy w otwartym worku, co grozi namnażaniem w niej drobnoustrojów, na przykład groźnych dla starszych zwierząt roztoczy. W ten sposób możesz też nabyć karmy w różnych wersjach smakowych, aby urozmaicić kocie posiłki i zadbać, by zwierzę nie znudziło się jedną wersją pokarmu.

Najlepsza sucha i mokra karma dla kota seniora – czyli jaka?


Najlepsza karma dla kota seniora to taka, która jest niewielka i daje się w łatwy sposób pogryźć. W końcu koty w podeszłym wieku mogą mieć już problemy z zębami i dziąsłami. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem będzie ta sucha karma dla kota seniora, która ma niewielkie, kruche krokiety. W ten sposób niedokładne pogryzienie pokarmu nie zaszkodzi zwierzęciu, a jednocześnie samo jedzenie nie będzie sprawiało bólu.
Jeśli problemy z dziąsłami czy braki w uzębieniu u kota są już dość zaawansowane, możesz zawsze wybrać karmę mokrą, która jest miękka i nie będzie ranić kociego pyszczka, a przez to sprawi, że jedzenie będzie łatwiejsze. Z miękkimi, mięsnymi kawałkami poradzi sobie nawet ten kot, który miał usuniętą większość zębów.
Jeśli zastanawiasz się, czy karma dla starszego kota musi być przygotowaną specjalnie recepturą, odpowiedź brzmi: w zdecydowanej większości przypadków tak. Taka formuła zazwyczaj zawiera większą ilość składników, które wspomagają pracę układu pokarmowego, jako że problemy z trawieniem u kocich seniorów nie są niczym nowym. Często karma dla starych kotów ma też obniżone wartości niektórych minerałów, co ma zapobiegać problemom z nerkami i układem moczowym.
Jeśli Twój starszy kot niechętnie się rusza, może to oznaczać, że doskwiera mu ból stawów. W wielu przypadkach sucha i mokra karma dla kota seniora zawierają składniki wspomagające pracę stawów, przeciwzapalne i wspierające produkcję mazi stawowej. To zapobiegnie problemom i bólowi. Dodatkowo mają one obniżoną wartość kaloryczną, co wynika z niższego poziomu tłuszczu. W ten sposób kot nie utyje nadmiernie, co mogłoby spowodować nie tylko obciążenie stawów, ale też zagrożenie dla pracy serca.
Dobrym pomysłem jest konsultacja z lekarzem weterynarii, który pomoże Ci w wybraniu najlepszej diety i wskaże produkty, które muszą się znaleźć w jadłospisie kociego seniora.

pixel