Torby i transportery dla psów

ilość znalezionych towarów: 47

Transportery dla psów – zapewnij psu bezpieczeństwo

Jeśli często podróżujesz z psem, musisz zapewnić mu ochronę i bezpieczeństwo podczas transportu, szczególnie jeśli przemieszczacie się samolotem lub pociągiem. Niezbędna może okazać się torba lub transporter dla psa. Sklep zoologiczny ZooArt oferuje najwyższej jakości nosidła dla zwierząt, które ułatwią podróżowanie z czworonogiem.

Transportery dla psów mogą mieć postać torby, kontenera, kosza lub klatki. Wykonane są, w zależności od typu nosidła, z tworzywa sztucznego, metalu bądź wikliny. Większość psów nie lubi wchodzić w ciasne miejsca, dlatego niezwykle ważny jest dobór odpowiedniej wielkości. Dzięki temu będziesz mógł przenosić zwierzę z miejsca do miejsca bez obawy komplikacji. Kiedy pies odkryje, że podczas przejazdu nie zarzuca nim na boki, i wygodniej siedzi się w torbie niż na rękach będzie Ci bardzo wdzięczny za kupno nosidła.

Transportery dla psów to konieczność jeśli często podróżujesz ze swoim psem. Wybierz taki, który będzie spełniać oczekiwania Twoje i pupila – tylko to pozwoli Ci doprowadzić do sytuacji, w której zwierzak lubi transporter. Dla psa Twój wybór nie pozostanie bez znaczenia – pomóż mu osiągnąć komfort w tej nieprzyjemnej sytuacji, jaką jest podróż w transporterze.

Zapewnij psu bezpieczeństwo podczas podróży. To zawsze dość stresujące wydarzenie, dlatego lepiej być przygotowanym na wszystko. Przy odpowiednim podejściu Twój pies może nawet pokochać wszelkie wycieczki i nie będzie mógł się ich doczekać. Do tego jednak potrzebna Ci będzie dobrej jakości torba transportowa dla psa. Zaoszczędź psu strachu, stresu i nieprzyjemności dzięki wygodnej torbie. Na pewno będzie Ci za to bardzo wdzięczny i okaże to swoim pełnym zaufaniem i miłością.

Transportery dla psa dzielą się na kilka rodzajów, w zależności od nich przeznaczenia w użyciu. Zanim zdecydujesz się jaka torba transportowa dla psa będzie dla Ciebie i niego najlepsza, zastanów się, w jakich sytuacjach i jak często będzie używana. Klatka dla psa do samochodu czy może transporter w postaci plecaka – to wszystko zależy do zapotrzebowania i preferencji Twoich jak i Twojego pupila.

Jaka torba do transportu psa jest najlepsza?

Kupując nosidełko na psa, kieruj się jego charakterem. Zwierzę ruchliwe i kręcące się szybko zmęczy się w małej torbie, nawet jeśli psiak jest niedużych rozmiarów. Lepszym wyborem będzie większa torba, która pozwoli mu na odrobinę swobody. W przypadku psa, który lubi schować się w kąt, sprawdzi się torba mniejsza, która da mu poczucie bezpieczeństwa. Jednak przy dłuższych podróżach mała torba nie sprawdzi się nawet dla spokojnego psa. Pamiętaj, że zwierzę musi mieć tyle miejsca, żeby móc się w niej swobodnie poruszać, stać i obrócić. Warto również zamontować mu miskę na wodę i jedzenie.

Kolejną istotną kwestią jest materiał, z którego wykonana jest torba transportowa dla psa. Najlepsze nosidła to takie, które otoczone są kratą lub siatką z każdej strony, co zapewnia zwierzęciu odpowiednią cyrkulację powietrza i wentylację. Pies jest także uważnym obserwatorem, więc nie warto odcinać mu możliwość obserwacji otoczenia. W takim wypadku sprawdzi się torba do przewozu psa z podwiązywanymi ściankami, działającymi podobnie do okien namiotowych.

Wybierając się w długą podróż, np. samolotem, niezbędny jest kontener wyposażony w system odprowadzania nieczystości. Siedzenie w brudnym nosidle przez długie godziny to nic przyjemnego. Sama podróż samolotem będzie dla Twojego psa wystarczająco stresującym przeżyciem. Transportery dla psów wyposażone w taki system pozwolą mu na, choć minimum komfortu, tak ważne – i jednocześnie tak trudne – do osiągnięcia w warunkach, jak dla psa, dość ekstremalnych. Weź to pod uwagę, planując podróż samolotem razem z psem. Nawet krótki lot jest dla psa ogromnym stresem, który może znaleźć ujście właśnie w nerwowym załatwianiu potrzeb fizjologicznych.

Niezbędnikiem dla rowerzysty jest transporter rowerowy dla psa. Ma najczęściej kształt prostopadłościanu i otwierają się przy pomocy podwójnego zamka błyskawicznego, który bardzo ułatwia wyjęcie psiaka z torby. Najlepiej sprawdzą się one dla psów o wielkości do 30 cm w kłębie. Sztywne dno zapewni zwierzęciu wygodne podróżowanie, a otwór na głowę umożliwi mu obserwację otoczenia. Na lato poleca się wiklinowy bądź rattanowy koszyk dla psa na rower. Przepuszcza on powietrze, nawet w gorące dni zapewniając zwierzęciu ochłodę.

Transportery dla psa nie ułatwiają nie tylko podróż samochodem czy samolotem. Na rynku dostępne są takie klatki dla psa w postaci toreb czy plecaków. Klatki transportowe tego typu są dostosowane do pieszych wędrówek, w przypadku kiedy pupil nie jest w stanie towarzyszyć na spacerze, będąc na smyczy. Klatki dla psa są coraz popularniejsze i stanowią ciekawą alternatywę, szczególnie kiedy podróże ze zwierzakiem są krótkodystansowe, a standardów transporter dla psa do samochodu nie jest potrzebny.

Pamiętaj jednak, że transportery dla psa do nie wszystko. Zaopatrując się w klatki transportowe, warto też zadbać o komfort zwierzaka, kupując dodatkowo poduszkę, którą wypełnia się wnętrze klatki dla psa. Podróż zwierzaka przy użyciu opcji takich jak transportery dla psa może okazać się stresująca – żaden czworonóg nie lubi ograniczeń w ruchu, a szczególnie dynamiczne psiaki. Dlatego klatki transportowe z poduszką w środku to dobry sposób, aby nieco umilić psu podróż i nie narażać go na dodatkowy stres.

Nosidło dla psa – na co zwrócić uwagę?  

Najważniejsza przy wyborze transportera jest praktyczność. U czworonoga średniej wielkości sprawdzi się torba na kółkach. Dla psa małego nosidło może być wykonane z materiału, wyposażone w szerokie, mocne ramiączka i usztywnioną podstawę. Jeśli chcesz zwierzę przewozić w klatce – powinna być lekka i łatwa do złożenia. Ponadto, zwróć uwagę czy nosidło będzie można w łatwy sposób wyczyścić. Jeśli wnętrze pokryte będzie tkaniną z długim włosiem, z pewnością okaże się trudne w utrzymaniu w nim porządku.

Zadbaj o to, aby materiał, z którego wykonana jest torba do noszenia psa była wygodny do czyszczenia, ale pamiętaj, że sztuczne, intensywne w zapachu tworzywo nie spodoba się zwierzęciu. Tekstura powierzchni nie może powodować ślizgania podczas jazdy – nie powinna być zbyt gładka. Ułatwieniem przy przewożeniu zwierząt są klamry, pozwalające przypiąć nosidełko dla psa do pasów w samochodzie lub do roweru. Zwróć uwagę na to, czy nosidło dla psa otwiera się z boku i z góry. Czworonogowi ciężej uciec górnym wyjściem niż bocznym.

Wybierając odpowiednie klatki dla psa, należy w pierwszej kolejności kierować się oczywiście wygodą i dobrem zwierzaka. Jako osoba odpowiedzialna za pupila, musisz dobrać takie nosidło, aby było one poręczne także dla Ciebie. Każdy transporter dla psa powinien być wygodny pod kątem przenoszenia go przez opiekuna. Brak swobody w używaniu klatki dla psa przez jego właściciela negatywnie wpłynie na zwierzę – kiedy wyczuje gwałtowne ruchy bądź niestabilność nosidła, poziom jego dyskomfortu znaczne wzrośnie, a w najgorszym razie zwierzak wpadnie w panikę.

Niezależnie więc czy masz zamiar kupić transporter dla psa do samochodu, czy klatki transportowe innego rodzaju, pamiętaj o wygodzie pupila, ale też swojej. W końcu dla obu stron używanie klatki dla psa powinno być maksymalnie komfortowe, przynieść maksimum przyjemności i bezpieczeństwa w podróży.


Zagwarantuj psu wygodną podróż – to bardzo ruchliwe zwierzęta i dłuższe siedzenie w jednej, niewygodnej pozycji jest dla nich przykrym doświadczeniem.


Jeśli nie jesteś pewien, jaka torba do noszenia psa sprawdzi się w przypadku Twojego czworonoga, sprawdź opinie innych właścicieli psów na temat danych produktów. W ten sposób najlepiej zorientujesz się, jak inne psy znoszą podróż w danym transporterze, co pomoże Ci podjąć decyzję najlepszą dla Twojego psa i dla Ciebie, bo dla was obojga podróż stanie się nieco mniej stresującym wydarzeniem.       

Artykuły z naszego bloga

Choroba lokomocyjna u psa – 3 porady lekarza weterynarii jak pomóc pupilowi przetrwać podróż autem Choroba lokomocyjna u psa – 3 porady lekarza weterynarii jak pomóc pupilowi przetrwać podróż autem
Podróże z psem – jak przygotować się do wyjazdu z psem za granicę? Podróże z psem – jak przygotować się do wyjazdu z psem za granicę?
pixel