Smycz dla psa

ilość znalezionych towarów: 87

Smycz dla psa – niezbędna na spacerach

Jednym z podstawowych akcesoriów, które znajdują się na wyposażeniu każdego psiarza jest dobra smycz dla psa. Sprzęt ten jest niezbędny zarówno z uwagi na prawo, jak również komfort wychodzenia z czworonogiem na spacery.

Dzięki odpowiednio dostosowanej smyczy dla psów opiekun może panować nad czworonogiem i sprawować nad nim kontrolę zarówno w sytuacji, gdy porusza się po zatłoczonej ulicy, jak i po miejskim parku. Przyczyną ciągnięcia przez psa na spacerze jest jego ciekawość świata, temperament, brak ruchu, ale również źle dobrana obroża lub szelki i smycz.

Wiele osób prowadzących aktywny tryb życia ceni sobie towarzystwo pupila w codziennych aktywnościach. Często biegacze wychodząc na trening w plenerze od razu sięgają po smycz. Do biegania z psem warto przymocować smycz do szelek. Wtedy gwałtowne pociągnięcia nie będą niebezpieczne dla jego szyi, co oszczędzi mu bólu. Smycz do biegania z psem musi zapewnić Ci komfort i bezpieczeństwo. Większość psów bardzo lubi biegać i z radością będzie Ci towarzyszyć podczas ćwiczeń, ale do tego przyda się porządna smycz – to ona pomoże Ci chronić się przed ewentualnymi nieprzyjemnymi wypadkami i kontuzjami.

Na zwykłe spacery blisko nogi wystarczająca będzie obroża. Jeśli chcesz trafić na dobrą i użyteczną smycz dla psa, sklep internetowy ZooArt.com.pl oferuje produkty zorientowane na potrzeby różnych czworonogów i ich opiekunów. Dodatkowo akcesoria te posiadają różną grubość i długość, którą można dobrać stosownie do potrzeb, w tym rozmiarów, wagi czy wieku samego psa, aby przyjemnie i wygodnie spędzać czas przeznaczony na spacery.

Zastanów się dobrze nad tym, jaka smycz dla psa będzie optymalna – spacer ma być przyjemnością i dla Ciebie i dla Twojego czworonoga. Wybierz taką smycz, by i Tobie i Twojemu psu było z nią wygodnie. Nie zapomnij też o kwestii bezpieczeństwa – w końcu to ona jest najważniejsza, jeśli chodzi o dobór odpowiednich akcesoriów spacerowych. Tylko wtedy spacer będzie bardzo przyjemnym punktem dnia, zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego psa. Pozwoli też budować wartościową więź opartą na zaufaniu i spędzać razem czas w przyjemny sposób, bez konieczności obawiania się o psie bezpieczeństwo i komfort.

Pamiętaj, że smycze dla psów powinny być nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne! Do tego dodaj pasującą obrożę i szelki, a Twój psiak będzie nie tylko bezpieczny, ale też stylowy! W naszym sklepie znajdziesz mnóstwo modeli smyczy, które mają szansę trafić w niemal każdy gust. Nieważne, jakiej smyczy dla psa szukasz – może to być smycz automatyczna, smycz dla dużego psa, smycze dla szczeniaka czy smycze treningowe dla psa. Każda z tych smyczy dla psa nich może zarówno funkcjonalna, wygodna i trwała, jak i po prostu piękna!

Kiedy znajdziesz smycz idealną, pamiętaj o dopasowaniu do niej obroży dla psa. Również szelki dla psa, jeśli z nich korzystasz, warto dopasować do kolorystyki smyczy.

Jaka jest najlepsza smycz dla psa?

Klasyczna smycz dla psa to forma najprostsza i podstawowa. Z jednej strony znajduje się rączka, z drugiej – karabińczyk, do którego przypina się obrożę lub szelki. Jej długość wynosi zazwyczaj od 120 do 250 cm. Może być wykonana różnych materiałów.

Skóra – jest trwała i przyjemna w dotyku. Aby długo zachowała ładny wygląd, warto ją konserwować. W innym wypadku może być narażona na pęknięcia. Nie jest też najlepszym pomysłem dla szczeniąt – one w szczególności lubią gryźć smycze wykonane ze skóry i mogą bardzo szybko je zniszczyć.

Metalowy łańcuch – niezwykle trwały, nieprzecierający się. Jest przeznaczony przede wszystkim dla właścicieli silnych i dużych psów. Koszt uzależniony jest od materiału z jakiego wykonana jest smycz dla psa. Cena waha się od kilku do kilkunastu złotych. Dlatego jeśli zastanawiasz się, jaka smycz będzie odpowiednia, nie kieruj się ceną jako kryterium – to nie jest duży koszt. Najważniejsza jest wygoda i bezpieczeństwo podczas spacerów.

Zwykła smycz ma zarówno plusy jak i minusy. Plusem jest określona długość, dzięki czemu możesz nabyć produkt dokładnie takiego rozmiaru, jaki potrzebujesz. Przydaje się w sytuacji, kiedy pies musi iść przy nodze, np. w pobliżu drogi. Niezastąpiona jest w środkach komunikacji miejskiej. Jest niezwykle trwała dzięki małej ilości punktów zszycia, przez co trudniej ją rozerwać. Minusem zwykłej smyczy jest brak możliwości regulacji. Czasem ciężko dopasować jej długość na różnych etapach drogi.

Z tego powodu jako właściciel powinieneś się zaopatrzyć w dwie długości smyczy – krótką i długą. Krótka sprawdzi się w momencie, kiedy wiesz, że pies będzie musiał iść blisko Ciebie, w miejscach zatłoczonych, przy ulicy. Długa smycz dla psa będzie idealna w większych, mniej zaludnionych obszarach i kiedy chcesz pozwolić zwierzęciu na eksplorację terenu. Pies na spacerze zazwyczaj nie może spacerować swobodnie i bez kontroli. Jeśli smycz jest za krótka, czworonóg męczy się szybciej i jest narażony na problemy z kręgosłupem. Przy zbyt długiej – możliwość kontroli zwierzęcia jest ograniczona a pies może się łatwo wyrwać.

Niektóre smycze tradycyjne są wyposażone w mechanizm, który umożliwia wydłużenie – z obu stron są zakończone karabińczykiem, ułatwiającym przypięcie do kółek. Ułatwia to rezygnację z korzystania dwóch smyczy różnej długości. Oprócz oczywistej zalety, jaką jest regulowanie rozmiaru smyczy, plusem jest także możliwość zapięcia jej wokół pasa, kiedy potrzebujesz wolnych rąk. Można do niej także przypiąć dwa psy, jeśli zajdzie taka konieczność.

Nauka chodzenia dwóch psów na jednej smyczy może trochę potrwać, ale jeśli wykażesz się cierpliwością, nauczysz psy tej sztuki. Wtedy wasze spacery będą dużo przyjemniejsze dla Ciebie, bo psy nie będą Cię ciągnęły każdy w drugą stronę – nauczą się chodzić obok siebie i kierować się jednocześnie w tym samym kierunku.

Na rynku dość popularna jest również smycz automatyczna, czyli taka, w której długość smyczy zwiększa się w momencie, gdy psiak pobiegnie nieco dalej (właściciel może oczywiście również zablokować ten mechanizm, tak by długość smyczy była cały czas taka sama). Tego rodzaju smycze dla psa są wygodne dla właściciela, ponieważ sznurek nie włóczy się po ziemi, a opiekun może sprawnie zablokować smycz w momencie, gdy wchodzi z psem na ruchliwy chodnik.

Takie smycze dla psów mają jednak jedną poważną wadę. Niezależnie od tego, czy korzystasz z obroży dla psa, czy psiak ma założone szelki, smycz automatyczna spowoduje, że pupil cały czas czuje lekkie ciągnięcie lub opór przy karabińczyku. Korzystanie z tego rodzaju smyczy dla psa może więc prowadzić do problemów z nauką chodzenia na luźnej smyczy.

Na co zwracać uwagę, kupując smycz dla psa?

Kiedy poszukujesz najlepszej smyczy, zwróć uwagę przede wszystkim na funkcjonalność. Wybierz produkt trwały i solidny, z wytrzymałego tworzywa i z mocnymi okuciami, łączeniami i karabinkiem. Dobierz odpowiednią grubość smyczy do rozmiaru zwierzęcia. Dobra smycz większych rozmiarów nie może być delikatna. Taka smycz może się urwać przy gwałtownych ruchach lub nadwyrężyć nadgarstek.

Zastanów się, do czego ma w głównej mierze służyć smycz. Krótka, tzn. o długości 120-150 cm ogranicza ruchy i dobra jest dla psów spokojnych, ułożonych, idących przy nodze właściciela. Smycz dla psa długa, czyli powyżej 150 cm przeznaczona jest dla psów ciekawskich, lubiących eksplorować teren. Zwróć uwagę na aspekty wizualne smyczy – wygląd też ma znaczenie. Smycze kolorowe, jaskrawe są idealne do spacerów po zmroku. Widać je w ciemności, co wpływa na bezpieczeństwo zarówno psa jak i Twoje. To bardzo ważne, zwłaszcza przy uczęszczanych drogach i w lasach.

Nieważne jednak czy potrzebna Ci krótka czy długa smycz dla psa – w obu tych przypadkach najważniejsza jest jakość ich wykonania. Smycz słabej jakości może pęknąć, gdy pies niespodziewanie pociągnie Cię i szarpnie. Może urwać się też sam karabińczyk i pozostać przy psiej obroży, dlatego zawsze stawiaj przede wszystkim na jakość wykonania. To właśnie ona w dużej mierze wpływa na psie bezpieczeństwo i na to, czy zawsze pies zostanie pod Twoim nadzorem zapięty bezpiecznie na smycz.

Bardzo funkcjonalne i chętnie wykorzystywane przez aktywnych opiekunów smycze dla psa to również specjalne modele przeznaczone do biegania. Te smycze dla psów wyposażone są w amortyzator, czyli fragment wykonany z elastycznej gumy. Guma ta umożliwia swobodne rozciąganie się smyczy, najczęściej maksymalnie do kilkudziesięciu centymetrów. Taki mechanizm skutecznie łagodzi szarpnięcia gdy pies za mocno ciągnie. Tobie pozwoli na kontynuowanie biegu czy nawet jazdy na rowerze, a psiak będzie mógł swobodnie biec za Tobą i w pełni czerpać z aktywności fizycznej. Taka smycz dobrze sprawdzi się również na zwykłych spacerach po mało uczęszczanych terenach, szczególnie dla psiaków, które mają tendencję do nagłych szarpnięć.

Jeśli jesteś opiekunem psiaka, z pewnością masz kilka smyczy dla psa, z których każda może pełnić inną funkcję i sprawdzać się w innych warunkach. Jedna może lepiej współpracować z obrożą, do innej chętniej przypinasz szelki. Warto obserwować psa i sprawdzać, które smycze dla psa sprawiają, że Twój pupil chętniej spaceruje i dobrze idzie mu chodzenie na luźnej smyczy dla psa.

Warto odpowiednio dobrać również szelki. Na nic doskonale działające, piękne i funkcjonalne smycze dla psów, jeśli szelki będą zbyt ciasne i niewygodne. Może się okazać, że niektóre smycze dla psów sprawią, że sam odczujesz znaczną różnicę w komforcie spacerowania. W takim wypadku lepiej zostawić je w domu, a na spacer, szczególnie ten dłuższy, zabrać sprawdzone i wygodne zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego pupila smycze dla psów.

Artykuły z naszego bloga

Pies na smyczy, czyli jak nauczyć psa chodzić na smyczy? Pies na smyczy, czyli jak nauczyć psa chodzić na smyczy?
Bieganie z psem. 3 niezbędne rzeczy do biegania z psem Bieganie z psem. 3 niezbędne rzeczy do biegania z psem
W góry z psem – o czym należy pamiętać? W góry z psem – o czym należy pamiętać?
pixel