Karma dla gołębi

ilość znalezionych towarów: 6

Karmienie gołębi – ważny element opieki

Hodowla gołębi znów stała się popularna. Wiele osób uczestniczy w wystawach gołębi pocztowych, ale odbywają się również zawody tych ptaków. W konkursach tych mogą uczestniczyć gołębie młode oraz dorosłe, które podczas konkursowego lotu muszą mieć obrączkę rodową z rokiem urodzenia. Osoby, które chcą cieszyć się sukcesami w takich zawodach, muszą zadbać o odpowiednie karmienie gołębi. Zajmujesz się hodowlą tych wyjątkowych ptaków? W tej kategorii znajdziesz karmy, które odpowiadają na potrzeby gołębi w różnych okresach ich życia.

Karmienie gołębi to rzecz bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać. Gołąb hodowlany w końcu to niezupełnie taki sam, co gołąb, którego możesz spotkać na ulicach miast. Taki ptak wymaga odpowiedniej karmy, która zaspokoi wszystkie jego potrzeby. Tylko wtedy sprawdzi się jako gołąb hodowlany, a więc na przykład ten, który wystawiany jest do lotów.

Dobrze dobrana karma dla gołębi pozwoli Ci nie tylko je nakarmić, lecz także dostarczyć Twoim gołębiom wszystkie niezbędne składniki odżywcze, mikro- i makroelementy, a także witaminy. To ważne na każdym etapie życia gołębia i o każdej porze roku. Szczególnie ważne robi się przede wszystkim w porze lęgowej gołębi lub w momencie, w którym rozpoczyna się sezon gołębich lotów. Szereg prestiżowych i niezwykle interesujących dla hodowców imprez i zawodów to w końcu dość wyczerpujący okres w roku dla gołębi, zwłaszcza jeśli interesujesz się tym sportem na poważnie. Wtedy szczególnie powinieneś dać Twoim gołębiom wszystko to, co najlepsze.

Wybór karmy dla gołębi jest istotny. Źle karmione gołębie mogą nie dawać sobie rady podczas lotów, mogą też zachorować, być osowiałe i apatyczne. Zadbaj o to, by tak się nie stało. Zyskasz opinię dobrego i uznanego w środowisku hodowcy, a Twoje gołębie będą zdrowe, szczęśliwe i gotowe do zawodów. Czyli dokładnie takie, jakie powinny być, by być Twoim powodem do dumy.

  Karma dla gołębi – jedzenie ma znaczenie

  Zdrowy i szczęśliwy gołąb będzie Twoim powodem do dumy. W końcu najlepsze gołębie rozsławiają imię hodowcy na cały gołębiarski świat – a on wcale nie jest tak mały. Za hodowlą gołębi idą konkretne zyski i możliwości. Wszystko to jednak dopiero wtedy, gdy dobrze się sprawdzasz w roli hodowcy. Bardzo ważna jest tu rola odpowiedniej karmy.

  Dobry sklep z karmami dla gołębi pozwoli Ci zapewnić Twoim gołębiom wszystko to, czego potrzebują do dobrego i zdrowego życia. Zadba o zróżnicowane etapy życia i rozwoju gołębi. Dlatego w naszym sklepie znajdziesz wiele najrozmaitszych rodzajów karm. Mieszanki karm podstawowych i uzupełniających, pokarm dla gołębi młodych, karma dla gołębi, które szykują się do swojego pierwszego w sezonie lotu, a może karma uzupełniająca dla gołębi, które są właśnie w fazie lęgowej? To wszystko i jeszcze więcej znajdziesz właśnie w ZooArt.

  Oferujemy karmy uzupełniające, które sprawdzą się w okresie pierzenia. To czas, w którym ptaki stają się wrażliwsze, dlatego potrzebują paszy zawierającej starannie dobrane witaminy i składniki mineralne. Rozwojowi piór sprzyja metionina. W asortymencie dostępna jest również karma dla gołębi przeznaczona do podawania w okresie przygotowania do lęgów. Taka mieszanka zawiera między innymi wysokowartościowy wapń i fosfor, a jej podawanie jest podstawą udanych lęgów. Dostępne są też mieszanki uzupełniające przeznaczone na okres przygotowania do lotów oraz na czas ich trwania. Zawierają między innymi właściwą dawkę witaminy B, na którą zapotrzebowanie wzrasta w okresie lotów. Pasza dla gołębi przeznaczona do podawania w razie wystąpienia awitaminozy może mieć płynną formę – taki produkt też znajdziesz w naszym asortymencie.

  Zawsze szukaj najlepszej karmy. Takiej, która w pełni zaspokoi wszystkie potrzeby Twoich gołębi. Korzystaj z bogactwa wyboru, które na Ciebie czeka i doskonal swoje umiejętności jako hodowca.

  Dobra karma dla gołębi – czyli jaka?

  Dobra karma dla gołębi to coś, co jest poszukiwane przez wszystkich hodowców. Co sprawia jednak, że karma jest dobra? Na co zwracać uwagę? Czym się kierować podczas podejmowania decyzji? To wcale nie jest takie proste zadanie. Ogromna różnorodność, która panuje na rynku karm dla gołębi to dobra rzecz, bo pozwala przebierać w możliwościach. Może też jednak doprowadzić do prawdziwego zawrotu głowy. A hodowca, zwłaszcza ten początkujący, może poczuć się nieco zagubiony. Jak tego uniknąć?

  Przede wszystkim pamiętaj, że najważniejsze jest dobro Twoich gołębi. To ich potrzebami musisz się kierować. Zupełnie inne potrzeby ma przecież gołąb bardzo młody, a jeszcze inne gołąb w porze lęgowej. Jeszcze czego innego potrzebuje Twój gołąb, jeśli czeka go daleki lot. Jeśli nie jesteś pewien, co będzie dobre dla zwierząt, nie obawiaj się pytać o radę. Hodowcy i miłośnicy tych ptaków, a także wyspecjalizowani lekarze weterynarii pomogą Ci podjąć tę decyzję. Wtedy w Twoim gołębniku zagości najlepsza karma dla gołębi.

  Cena nie powinna tu być bardzo ważnym kryterium. Oczywiście, zwracaj na nią uwagę i nie przepłacaj, ale na pewno nie kieruj się tylko i wyłącznie nią. Szukaj dobrego balansu ceny względem jakości. To pozwoli Ci ustalić budżet na rozsądnym poziomie i nie będzie zbytnim obciążeniem dla Twojego portfela.

  Karma dla gołębi może pełnić różne zadania. Przede wszystkim zaspokaja oczywiście głód, jednak to nie wszystko. Musi być odpowiednio dobrana do potrzeb zwierzęcia, ponieważ błędne karmienie może prowadzić do pogorszenia stanu zdrowia. Pasza dla gołębi musi odpowiadać na zróżnicowane potrzeby ptaka, na przykład związane z okresem lotów. Jest to czas silnego stresu i wzrostu zapotrzebowania na witaminę C, E oraz selen, które dzięki odpowiedniej karmie jest pokrywane. Najlepsza karma dla gołębi pocztowych powinna zawierać karnitynę. Składnik ten pozwala lepiej wykorzystać energię potrzebną do pracy mięśni, a poza tym niweluje skutki zmęczenia.

  Odpowiednio dopasowana karma dla gołębi jest szczególnie ważna w okresie pierzenia. To właśnie w tym czasie ptak pozbywa się piór i musi otrzymać z pożywienia odpowiednią ilość składników odżywczych, żeby wyrosły mu nowe. Pasze dla gołębi przeznaczone na czas pierzenia sprawią, że nowe pióra wyrosną mocne i ładne. To czas na wprowadzenie do diety nasion oleistych, które uzupełnią zapotrzebowanie na składniki odżywcze. W składzie nasion oleistych może znaleźć się między innymi siemię lniane.

  W czasie pierzenia karma powinna dostarczać ptakom zwiększoną ilość aminokwasów – szczególnie ważna jest metionina. W tym szczególnym okresie gołębiom warto podawać pożywienie bogate w makro- i mikroelementy.

  Zwróć również uwagę na mieszanki, które dostarczą gołębiowi odpowiednią dawkę łatwo przyswajalnego krzemu. Składnik ten jest ważny dla stanu skóry i piór. Diatomit, czyli ziemia okrzemkowa jest źródłem naturalnego, przyswajalnego krzemu. Mieszankę z tym składnikiem możesz dodać do karmy.

  Artykuły z naszego bloga

  Hodowla gołębi – od czego zacząć? Hodowla gołębi – od czego zacząć?
  Co jedzą gołębie – małe i dorosłe? Co jedzą gołębie – małe i dorosłe?
  Skąd gołębie pocztowe wiedzą gdzie lecieć? Skąd gołębie pocztowe wiedzą gdzie lecieć?
  pixel