Obroża dla psa

ilość znalezionych towarów: 105

Obroże dla psa – obowiązkowy atrybut

Jednym z najistotniejszych akcesoriów dla czworonożnych pupili ich właścicieli jest obroża dla psa. Niezależnie od trybu życia zwierzęcia, jest jego wyposażeniem obowiązkowym, które musi nauczyć się akceptować i nosić.

Jak wybierać obroże dla psów? Może się wydawać, że to mało istotny element, którego wybór można pozostawić przypadkowi. Kupowanie obroży „na oko” i bez uprzedniego zastanowienia się może spowodować wiele szkód. Chodzenie w uwierającej, za ciasnej lub zbyt wąskiej obroży może sprawiać psiakowi ból. Ten z kolei może być przyczyną niechęci do spacerów i chodzenia na smyczy. Kupując obrożę, musisz zwrócić uwagę na kilka aspektów, które sprawią, że będzie ona wygodna i długo będzie spełniać swoją funkcję we właściwy sposób.

Obroże dla psa to przede wszystkim gadżet użytkowy, do którego przypina się smycz podczas spaceru. To narzędzie, które pozwala kontrolować zwierzę – pomaga je przytrzymać lub unieruchomić. Jest niezbędna podczas szkoleń – przypina się do niej linkę treningową, która pozwala bezpiecznie pracować z psem. To także informacja, że zwierzę ma właściciela. Można przypiąć do niej adresówkę z danymi pupila, niezawodną w przypadku zgubienia zwierzaka. 

Szerokość, rozmiar i typ obroży warunkują komfort użytkowania na spacerze. Źle dobrana może być źródłem bólu i dyskomfortu u zwierzęcia. Dziś rynek produktów dla zwierząt jest bardzo różnorodny i oferuje rozmaite obroże dla psów. Sklep zoologiczny ZooArt.com.pl w swojej ofercie posiada obroże regulowane, półzaciskowe i lecznicze.

W sieci możesz znaleźć również obroże dla psa zaciskowe, czyli takie, których obwód zmniejsza się, gdy psiak zaczyna ciągnąć smycz, a gdy szarpie zbyt mocno, na jego szyi dosłownie zaciska się pętla. Takie obroże dla psów są jednak szkodliwe i nie rekomendujemy ich stosowania. Szeroka gama kolorów, materiałów wykonania i dostosowanie do wielkości psa z pewnością pozwolą znaleźć najlepszą obrożę dla Twojego pupila.

Najlepsza obroża dla psa – jak ją wybrać?

Obrożę dobrać należy przede wszystkim do wielkości zwierzęcia. Dla małego czworonoga wybierz subtelną, niezbyt szeroką, odpowiednią do obwodu szyi, aby nie unieruchomić zwierzęcia. Odpowiedni będzie model regulowany. Obroża dla dużego psa powinna być wytrzymała i solidna. Zwróć uwagę na jej wykonanie i zapięcie. Wybierz model z szerokim paskiem, który można regulować. Najlepsza obroża dla psa-szczeniaka to model poszerzany, który można dostosowywać do jego rozmiarów w danym momencie.

Obroża regulowana dopasowywana jest do rozmiaru szyi. Można ją regulować na sprzączkę lub klips. Sprzączka to niezawodne zapięcie, posiada jednak mały zakres regulacji. Klips umożliwia szeroki zakres regulacji, jednak przy mocniejszych szarpnięciach przez duże psy może się zerwać.

Obroża półzaciskowa jest dosyć luźna przy zakładaniu i podczas spaceru. Jeśli jednak pies szarpie lub próbuje ją zdjąć – obroża zaciskając zmniejsza swój obwód. Wykonana może być z łańcuszka, skóry lub taśmy. Jest bezpieczna i skuteczna, pomocna przy zwierzętach niezdyscyplinowanych. Nie poddusza psa, a po zaciśnięciu ma obwód równy obwodowi szyi czworonoga.

Obroża led dla psa to niezwykle przydatny gadżet dla zwierząt poruszających się po dużym ogrodzie lub podczas wieczornych spacerów. Dzięki odblaskom zwierzę jest widoczne dla innych pieszych, rowerzystów i kierowców. Świecące obroże dla psów umożliwiają znalezienie czworonogów, które biegają po podwórku po zmroku. Takie świecące obroże dla psa zazwyczaj nie mogą być przypięte do smyczy – traktuje się je więc zwykle jako dodatek idący w parze z klasyczną obrożą. Obroże dla psów świecące mogą świecić światłem stałym lub pulsującym oraz są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Świecące obroże dla psa wykonane są zwykle z przyjemnego w dotyku i łatwego w czyszczeniu materiału syntetycznego.

Obroża lecznicza to narzędzie owadobójcze, zwalczające insekty i zapobiegające pchłom i kleszczom. Zazwyczaj przypina się ją obok klasycznej obroży. Pamiętaj, że nie jest to spacerowa obroża dla psa. Nie można zamontować jej do smyczy – pełni funkcję ochronną od pasożytów zewnętrznych. Obroża owadobójcza zawiera stopniowo uwalniane substancje przeciwdziałające pchłom i kleszczom. Użytkuje się ją przez określony czas, po czym wymienia na nową. Jest bezpieczna, jeśli pies nie jest uczulony na żaden składnik. Obroży leczniczej nie można stosować u szczeniąt, suczek ciężarnych i karmiących.

Obroże dla psów możemy również podzielić ze względu na rodzaj zapięcia. Mamy np. obroże dla psa klasyczne z metalową sprzączką. To chyba najpopularniejszy typ obroży dla psów. Ich konstrukcja przypomina klasyczny pasek do spodni i tak jak w przypadku paska umożliwia swobodą regulację długości. Z taką obrożą z łatwością dopasujesz obwód do szyi swojego psa tak, by było mu wygodnie i bezpiecznie.

Kolejną opcją są obroże dla psa zapinane na klamrę, zazwyczaj plastikową. Takie obroże dla psa umożliwiają szybsze i sprawniejsze zakładanie oraz zdejmowanie obroży. Klamry są zwykle trwałe i wykonane z odpornych na uszkodzenia materiałów, dzięki czemu nie obrabiają się i cały czas mocno trzymają się na swoim miejscu. Obroże dla psów z klamrą dostępne są w wielu długościach i szerokościach.

Obroża dla psa – na co zwrócić uwagę przy kupnie?

Jak dobierać obroże dla psów? Przede wszystkim zmierz szyję psiaka, dla którego planujesz kupić obrożę. Obwody szyi psów, nawet przedstawicieli tej samej rasy, mogą znacznie różnić się od siebie, dlatego, zanim wrócisz do domu z nową obrożą, dokładnie pomierz swojego pupila. Zapinając obrożę czworonogowi, sprawdź, czy nie jest ona zaciśnięta zbyt mocno. Między szyję a obrożę powinieneś swobodnie włożyć dwa palce – wtedy będziesz mieć pewność, że z obrożą jest wszystko w porządku – nie jest ani za luźna, ani za ciasna.

Podczas kupna obroży zwróć szczególną uwagę na gabaryty zwierzęcia. Jej długość musi być dopasowana do obwodu szyi. Zbyt luźną pies ściągnie przez głowę, zbyt ciasna może powodować dyskomfort. Długość paska warto sprawdzić metodą dwóch palców. Po założeniu obroży należy umieścić palce między szyją a obrożą. Jeśli są zbyt mocno uciskane, obrożę trzeba poluzować.

Równie ważna jest szerokość paska. Zbyt wąski będzie uciskać krtań przy pociąganiu za smycz, zbyt szeroka jest niewygodna i ogranicza ruch. Dobra obroża dla psa obejmuje dwa kręgi szyjne zwierzęcia. Dla małych ras produkowane są paski maksymalnie 2-centymentowe, dla ras średnich – te o grubości od 3 do 4 cm.

Zwróć też uwagę na materiał, z którego wykonano obrożę. Musi on być trwały i wytrzymały. Obroże powinny być wykonane z materiału prostego do wyczyszczenia i szybkoschnącego. Pamiętaj, że twarde podbicie może wycierać lub kołtunić sierść. Jaka obroża dla psa długowłosego będzie idealna? Ta podszyta filcem lub miękkim polarem.

Niezwykle ważne jest także zapięcie paska. Powinno być solidne i trwałe. Sprzączki metalowe są trwałe, ale ograniczone możliwością regulowania. Zatrzaski są z kolei łatwe do regulacji, ale mogą pęknąć przy pociągnięciu. Dobierz zapięcie do wielkości, temperamentu i siły swojego pupila. U małych ras z pewnością dobry wyborem będzie zatrzask plastikowy, u ras dużych i silnych – metalowy.

Obróżki dla psów nie muszą być nudne! Wręcz przeciwnie – mogą być wesołe i prawdziwie stylowe! Oprócz niezwykle ważnych parametrów, takich jak długość i szerokość obroży, materiał wykonania i zapięcie, weź pod uwagę najmniej istotną, ale ciekawą dla oka właściwość, czyli wygląd. Kolorowe obroże dla psów mogą być uroczą ozdobą i przyjemnym dodatkiem upiększającym Twojego ukochanego pupila.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz mnóstwo produktów o zróżnicowanej kolorystyce i wzornictwie. Możesz kupić swojemu psiakowi gładką, klasyczną obrożę w stonowanej kolorystyce lub wybrać coś bardziej ekstrawaganckiego, np. obrożę w modne azteckie wzory lub wielobarwne printy. Możesz dostosować rodzaj i wygląd obroży, do czego tylko chcesz: umaszczenia psiaka, pogody, pory roku lub po prostu do własnego gustu!

Artykuły z naszego bloga

Obroża odblaskowa dla psa i kota – zadbaj o widoczność swojego pupila! Obroża odblaskowa dla psa i kota – zadbaj o widoczność swojego pupila!
Obroże na kleszcze – bezpieczna wycieczka z czworonogiem Obroże na kleszcze – bezpieczna wycieczka z czworonogiem
Zaginięcie psa – adresówka dla psa musi znaleźć się na obroży? Co jeszcze? Zaginięcie psa – adresówka dla psa musi znaleźć się na obroży? Co jeszcze?
pixel