Buda dla psa

ilość znalezionych towarów: 11

Buda dla psa – komu się przyda?

Nie każdy pies jest typowym domatorem – wiele ras bardzo lubi kontakt z naturą, dlatego ich przedstawiciele chętnie przebywają poza domem. Warto zwrócić też uwagę na indywidualny charakter psa – jeśli uwielbia zabawy na dworze, a jednocześnie sprawia mu przyjemność spanie na świeżym powietrzu, czas zorganizować mu jego własny kąt w ogrodzie.

Buda dla psa wielu osobom kojarzy się negatywnie – z łańcuchem i niedolą czworonoga, jednak właściciele świadomi potrzeb swoich zwierząt, wiedzą, że jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Pupile, które nie czują się dobrze, gdy są zamknięte w domu i potrzebują przestrzeni, będą bardzo zadowolone z ogrodowej budy! Dla psów to miejsce odpoczynku po zabawie, a także ochrona przed deszczem lub słońcem w upalny dzień i nierzadko kąt do spania, także w nocy.

  Nowoczesne budy dla psów to zupełnie co innego, niż domki zbite samodzielnie z kilku starych desek. Wykonane są z impregnowanego, równo dociętego drewna i w stu procentach bezpieczne dla psów. Budy mogą być także ocieplane, co świetnie sprawdzi się w przypadku ras, które lubią przebywać na dworze przez cały rok – również zimą.

  Pamiętaj, że nie każdy pies może mieszkać w budzie. Niektóre rasy nie posiadają tzw. podszerstka, który pełni rolę termoizolacyjną i ma właściwości wodoodporne, dlatego nie powinny zbyt długo przebywać na zimnie.

  Budy dla psów są po to, by zwierzętom było wygodniej, jeśli te w większości cenią sobie przebywanie na powietrzu i w samotności. Absolutnie nie powinno dochodzić do sytuacji, gdy właściciel kupuje budę, bo nie akceptuje w domu psa. Buda nie może być miejscem odbywania kary, a ogrodowym kącikiem czworonoga, w którym zawsze znajdzie schronienie i bezpieczny azyl.

  Budy dla psów – jak wybrać odpowiednią?

  Czym kierować się przy wyborze właściwej budy? Dla psów przebywających w swoim domku z drewna okazjonalnie, możesz kupić w zasadzie każdą, która spełnia wymogi bezpieczeństwa i wielkością pasuje do swojego lokatora.

  Buda dla psa – duża czy mała? Ta kwestia nie zależy od Twojego zmysłu estetycznego, a od rozmiaru Twojego czworonoga. Wymiary budy dla psa nie mogą być za małe – jeśli jesteś właścicielem szczeniaka, zorientuj się, jaka będzie jego wielkość, gdy urośnie. Duże zwierzę nie będzie chciało przebywać w za małej budce, a z kolei dla małych psów, budy w zbyt dużych rozmiarach mogą być źródłem stresu. Istnieje również ryzyko wychłodzenia – czworonogi same ogrzewają swoje domki z drewna, dlatego właśnie ważne jest, by dobrać odpowiednie wymiary budy dla psa, już po osiągnięciu przez niego docelowej wielkości.

  Budy dla psów są sprzedawane w rozmiarach dedykowanych konkretnym wysokościom zwierząt. Wiele modeli z drewna ma otwierany dach, co ułatwia utrzymanie ich w czystości i umożliwia bezpieczne wyjęcie chorego zwierzęcia w razie potrzeby.

  Jeśli Twój pupil to syberyjski husky, berneński pies pasterski lub przedstawiciel innej, odpornej na chłody rasy, prawdopodobnie będzie chciał przebywać poza domem przez cały rok. Wówczas może Ci być potrzebna buda dla psa ocieplana, która ochroni zwierzę przed mrozem i wilgocią.

  Warto wiedzieć, że każdy psi domek, wykonany z impregnowanego drewna posiada wysoką odporność na uszkodzenia spowodowane warunkami atmosferycznymi. Jeśli jest umieszczony na nóżkach, zapewni dodatkową izolację od zimna, poprzez ograniczenie kontaktu ze zmarzniętą ziemią.

  Pamiętaj też o odpowiednim ustawieniu domku dla psa. Buda powinna znajdować się w zacisznym miejscu ogrodu, maksymalnie osłoniętym od słońca oraz opadów deszczu, czy śniegu.

  Drewniana buda dla psa – ciepło i komfort dla Twojego pupila.

  Buda dla psa nie jest standardowym elementem wyprawki dla czworonoga, ale jeśli Twój pupil jest przedstawicielem rasy, która preferuje przebywanie na powietrzu, warto pomyśleć o jej zakupie. O ile szczenię prawdopodobnie nie będzie od razu mieszkać w budzie, to warto by przyzwyczajało się, że może w niej odpocząć po zabawie na dworze, a nawet uciąć sobie drzemkę w słoneczny dzień. Dzięki temu, domek „przesiąknie” zapachem Twojego psa – buda będzie kojarzyła mu się z bezpieczeństwem i domem.

  Jeśli chcesz, by Twój pupil pokochał swój drewniany kącik i chętnie w nim przebywał już od pierwszego dnia, nie kupuj domku z drugiej ręki. Niezależnie od tego, czy to mała, czy dużabuda dla psa, jeżeli będzie pachnieć innym zwierzęciem, może być źródłem ogromnego stresu dla Twojego czworonoga. Nawet jeśli Tobie wydaje się, że nie czuć żadnego zapachu, Twój pies będzie miał inne zdanie na ten temat. Psi nos jest bardzo wrażliwy na różnego rodzaju wonie, dlatego wyczuje ich dużo więcej, niż ludzki zmysł węchu.

  Pamiętaj, że buda dla psa jest dodatkową opcją dla Twojego czworonożnego przyjaciela – ma zapewnić mu ciepło, wygodę i poczucie bezpieczeństwa. Pies może w niej przebywać, ale wcale nie musi – to tylko i wyłącznie jego decyzja. Twoją rolą jest zadbać, by buda zaspokajała wszelkie jego potrzeby – wówczas będzie czuł się szczęśliwy i kochany, nawet mimo tego, że większość czasu woli przebywać poza domem.

  pixel