Dekoracje do terrarium

ilość znalezionych towarów: 10

Dekoracje do terrarium

Kiedy decydujesz się na kupno egzotycznego zwierzęcia musisz zapewnić mu odpowiednie warunki do życia. Terrarium, odpowiednie oświetlenie i podłoże stanowią podstawę bytowania pupila. Zadbaj również o atrakcyjny wygląd zwierzęcego domu i spraw, aby stanowił oryginalną ozdobę Twojej przestrzeni. Rynek zoologiczny obfituje w funkcjonalne i piękne dekoracje do terrarium, które pozwolą Ci stworzyć klimat prawdziwej dżungli.

 

W sklepie zoologicznym ZooArt.com.pl znajdziesz rozmaite akcesoria ozdobne do terrarium, np. rośliny i gadżety, które pomogą Ci stworzyć egzotyczny, niepowtarzalny klimat. Dodatki pełnią funkcję zarówno estetyczną, jak i stanowią elementy do zabawy dla zwierzaków. W ofercie sklepu dostępne są przegrody, tunele i inne akcesoria, które posłużą za kryjówki dla gadów i płazów.

 

W asortymencie sklepu znajdziesz różnorodne akcesoria, które pozwolą Ci stworzyć niebanalny wystrój terrarium. Stwórz zwierzakowi środowisko, które jak najbardziej będzie przypominać jego naturalne otoczenie. Zadbaj o dodatki, w których pupil będzie mógł ukryć się i odpocząć.

 

Jakie ozdoby do terrarium sprawdzą się u zwierząt egzotycznych?

Praktyczne dekoracje do terrarium pozwalają zwierzętom zachować odpowiednią dawkę ruchu. Wybierz więc kilka ciekawych skałek, korzeni i lian, po których będą mogły swobodnie się wspinać. Posiadaczom gadów polecane są także mini-baseny, w których zwierzę wygodnie wypocznie po zabawie. Niektóre gatunki gadów i płazów wymagają środowiska wysoce wilgotnego. Spraw im mały wodospad, który zwiększa wilgotność powietrza, zapewnia ciągły dostęp do wody i pięknie prezentuje się w terrarium.

 

W każdym terrarium najważniejsza jest roślinność. Możesz zdecydować się na rośliny sztuczne lub naturalne. Sztuczne liście, rośliny wiszące i pnące nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Pełnią funkcję ozdobną i dekoracyjną. Pamiętaj jednak, że do prawidłowego rozwoju zwierzęcia potrzebne są także rośliny naturalne, dobrane do gatunku zwierzęcia. Naturalna flora pomaga odtworzyć realne otoczenie gatunków egzotycznych. Podstawą wyposażenia terrarium jest włókno kokosowe i mech.

 

Wyspy to ozdoby do terrarium niezbędne w hodowli żółwi. Montowane są na powierzchni wody i stanowią miejsce odpoczynku zwierzęcia. W ofercie sklepu znajdziesz również rozmaite kryjówki – tunele czy jaskinie, w których zwierzę może schować się przed otoczeniem. Dużym zainteresowaniem cieszą się pnie z otworami czy akcesoria wykonane z kokosa, polecane dla pająków i gadów.

Ozdoby do terrarium – na co zwrócić uwagę przy kupnie?

Ozdoby w terrarium pozwalają uzyskać niebanalny efekt dżungli i stworzyć najlepsze warunki do życia egzotycznego zwierzęcia. Pamiętaj jednak, że najważniejsze jest bezpieczeństwo Twojego pupila. Zadbaj o to, żeby wszystkie dekoracje były wykonane z odpowiedniego materiału. Sprawdź, czy produkt nie zawiera dodatku niebezpiecznych, toksycznych tworzyw, które mogą zaszkodzić zwierzakowi. Nie przesadź także z ilością gadżetów. Dekoracje w terrarium prezentują się doskonale, jednak mogą ograniczyć swobodę poruszania się.

 

Jeśli decydujesz się na kupno sztucznych roślin wybierz takie, które jak najdokładniej odwzorowują naturalną roślinność pochodzącą z miejsca bytowania zwierzęcia egzotycznego. W sklepie ZooArt znajdziesz różnorodne dekoracje sztuczne w atrakcyjnej cenie. Nie zapomnij, że sztuczna roślinność to tylko ozdoba – zaopatrz się także w rośliny naturalne. Postaw na gatunki pustynne, tropikalne lub w stepowe, w zależności od potrzeb danego zwierzęcia. Naturalne rośliny tworzą w terrarium odpowiedni mikroklimat, który przyczynia się do prawidłowego rozwoju gadów i płazów.

    pixel