Podłoże wermikulitowe do terrarium

ilość znalezionych towarów: 1

Podłoże do terrarium ma znaczenie


Urządzanie terrarium to zadanie dla wytrwałych i cierpliwych. Zwracanie uwagi na każdy szczegół i staranny dobór dodatków też są przy tym pomocne. Podłoże do terrarium też ma znaczenie, bo różne gatunki zwierząt, wymagają innego podłoża, by zachować zdrowie i komfort.
Gekony lamparcie na przykład mają czasami dość przykry zwyczaj zjadania podłoża, co w rezultacie prowadzić może do zaczopowania układu pokarmowego. Dlatego podłoże dla gekona lamparciego ma za zadanie też uchronić go przed przykrymi konsekwencjami. Niezależnie od gatunku hodowanego zwierzęcia, liczy się też chłonność podłoża. Jeśli nie ma zbyt dobrych właściwości absorbujących wilgoć, może okazać się nieekonomiczne, a w dodatku być doskonałą pożywką dla bakterii. Gdy w terrarium liczy się każdy szczegół – również poziom wilgotności, też nie może go zaburzać, chłonąc jej za mało lub zbyt dużo.
Starannie wybrany wermikulit pomoże zachować Ci idealne warunki do życia w terrarium i uczyni je miejscem bezpieczniejszym i przyjaźniejszym dla stworzenia, które w nim żyje. Nie porani łap, będzie chłonny i wystarczy na dłuższy czas, bez problemu pozwoli Ci również na zachowanie wysokiej higieny w terrarium. Dzięki temu zwierzę będzie zdrowsze, a terrarium będzie się prezentować przyjemniej dla oka.

Wermikulit – terrarium potrzebuje dobrego podłoża


Podłoże w terrarium jest istotne, bo to właśnie po nim będzie chodzić zwierzak, w nim też może się zakopywać, czy chować jedzenie, będzie też załatwiał na nim swoje potrzeby fizjologiczne. Dobre właściwości termoizolacyjne mają duże znaczenie, bo to one zachowają podłoże suche i komfortowe, a także nie dopuszczą do sytuacji, w której zwierzęciu robi się zbyt zimno.
Temperatura jest bardzo ważna, zwłaszcza dla gadów, które nie potrafią same przeprowadzać procesów cieplnych i polegają na warunkach zewnętrznych, jako zwierzęta zmiennocieplne. Wermikulit to dobre, mineralne podłoże dla żółwia stepowego i nie tylko. Wykorzystasz je również jako podłoże dla agamy i sporej części gadów. Oferowane przez nas produkty są w stu procentach naturalne i pozbawione chemicznych dodatków.
Zapewniają też stały poziom wilgoci, co czyni z nich idealne podłoże do inkubacji, czyli szczególnego okresu w życiu gadów, w którym tak ważne jest zachowanie idealnych warunków, potrzebnych do niezakłóconego rozwoju już od pierwszych chwil życia. Podłoże jest w stanie uczynić ten czas komfortowym i wolnym od problemów – to między innymi ono będzie miało wpływ na higienę, poziom wilgoci i temperaturę panującą w terrarium.

Podłoże do terrarium – dlaczego wybór jest ważny?


Urządzanie i późniejsza dbałość o terrarium to zadanie bardzo ważne – od niego zależy nie tylko jego uroda, ale też zdrowie i bezpieczeństwo mieszkającego w nim zwierzęcia. W takich warunkach znaczenie ma wszystko – od stopnia wilgotności, temperatury, oświetlenia, przez różnego rodzaju dodatki, kryjówki, baseny i miski, po wermikulit. Terrarium to zamknięty, ograniczony ścianami ekosystem, czasem nawet bardzo egzotyczny.
Dopasowanie warunków panujących wewnątrz do tych, które panują w naturalnym środowisku danego zwierzaka, jest w stanie zdecydować o jego rozwoju. Mineralne podłoże do terrarium też zrobi różnicę mieszkańcowi terrarium, dlatego staranny wybór i – w razie konieczności – konsultacja z bardziej doświadczonymi terrarystami są bardzo wskazane.
Konkretne gatunki zwierząt wymagają różnych warunków bytowych. Z tego powodu podłoże do terrarium dla agamy brodatej niekoniecznie sprawdzi się na przykład dla żółwia. Najbardziej wskazane jest kierowanie się wskazaniami producenta. Ważne są też właściwości absorpcyjne, bo to one decydują o możliwościach wchłaniania wilgoci.
Liczy się również grubość i ziarnistość podłoża, by nie poraniła łap lub – gdyby zwierzak zdecydował się je jednak zjeść – by podłoże, w małych ilościach, nie zrobiło szkód w układzie pokarmowym zwierzęcia. Nie zawsze da się dopilnować, by zwierzę nie spożywało podłoża i innych rzeczy, które nie są przeznaczone do jedzenia, dlatego to bardzo ważne.

Widoki:
      pixel