Wędki dla kota

ilość znalezionych towarów: 21

Wędki dla kota – kilka słów o polowaniu

Jak zapewne wiesz, Twój kot to urodzony łowca – ze swej natury nasi domowi przyjaciele są dobrymi myśliwymi. Polowanie to dla niego najlepsza rozrywka, nawet kiedy nie jest głodny. Możliwe, że nieraz widziałeś swojego kota czającego się na owady czy ptaki. Każdy koci domownik, nawet starszy i mało ruchliwy, powinien raz dziennie się bawić, realizując tym samym cykl łowcy. Gdy w naszym domu bądź mieszkaniu mieszka więcej niż jeden kot, problem rozwiązuję się samoistnie. Zwierzaki same zorganizują sobie zabawę. Jeśli tego nie robią, albo kot jest jeden – Twoim obowiązkiem jest zabawa z nim.

Dobrym i sprawdzonym akcesorium do zabawy będzie wędka dla kota. Dzięki temu zwierzak nie będzie polował na Twoje dłonie, stopy czy przedmioty. We wspólnej zabawie możesz jej użyć, żeby urządzić zwierzęciu łowy „na niby”. Kot będzie mógł odkryć swoje naturalne instynkty, poczuć się jak groźny drapieżca polujący na atrakcyjną zdobycz. Kolorowa zabawka umieszczona na końcu linki lub patyczka, będzie pożądaną zdobyczą, a zwierzak zrobi wszystko, by ją dostać. Wędki dla kota stają się więc dobrym, alternatywnym wyborem wpływającym na rozwój kota i jego zdolności poznawczych.

Dobrze dobrany produkt pozwoli na satysfakcjonującą zabawę dla Twojego pupila i dla Ciebie. Wędka z piórkami czy wyposażona w pluszową mysz sprawi, że kot porządnie się wybiega oraz zaspokoi instynkt drzemiącego w nim myśliwego. Dzięki temu będzie rzadziej psocić w nocy, a Ty spokojnie wypoczniesz.

  Pierwszy wybór – wędka dla kota

  Zarówno wędka, jak i patyk mają swoje zalety. Jednakże dokonując wyboru, zwróć uwagę na kilka szczegółów. Wędka dla kota ma większy zasięg i zwierzak musi się więcej nabiegać, zanim złapie zdobycz. Odpowiednia ilość ruchu dla naszych łowczych domowników jest kluczowa. Zapobiega ona nadwadze i otyłości pupila, przyspiesza przemianę materii, korzystnie wpływa na jego zdolności poznawcze. Nie można też zapomnieć, że dzięki odpowiedniej dawce zabawy jakość oraz długość życia kota ulegnie znacznej poprawie. Niezależnie czy Twoim wyborem stanie się wędka z piórkami, czy patyk, najważniejszy jest czas, który poświęcisz na zabawę ze swoim pupilem. Pół godziny aktywności Twojego zwierzaka dziennie pomaga rozwijać jego łowieckie potrzeby.


  Korzystanie z wędki dla kota jest bardzo proste. Gdy nią poruszasz, zabawka przymocowana do linki również się rusza i staje się dla zwierzaka ofiarą, którą bardzo chce dopaść. Kolorowe piórko, tasiemka czy myszka w końcu musi zostać złapana! Twój kot będzie mógł się poczuć jak prawdziwy myśliwy. Czyhanie na ruch zabawki dla kota to wprost idealne ćwiczenie dla jego koncentracji i skupienia. Skok i bieg za ruszającą się przynętą korzystnie wpływają na jego sprawność fizyczną. Jednym słowem, wędka dla kota to zabawka przynosząca tak dużo korzyści, że ciężko będzie Ci się z nią rozstać po zakupie. Pamiętaj o tym, żeby pozwolić kotu na polowanie zakończone sukcesem. Dopiero wtedy jego instynkt łowcy zostanie w pełni zaspokojony.

  Opcji jest więcej – poznaj je!

  Innym rodzajem zabawki, która będzie podobna do wędki, może być patyk zakończony kolorowymi piórami lub pluszową myszką. Jest to doskonały wybór, jeśli Twój zwierzak jest otyły lub starszy. W przypadku wędki dla kota duża ilość ruchu może być dla niego niebezpieczna. Zastosowanie patyka z piórami przypominającymi upierzenie ptaków, pomoże Twojemu pupilowi na bezpieczną dla zdrowia zabawę. Jeżeli kot przyzwyczai się do tego typu zabawy, możesz spróbować czy równie dobrą frajdę sprawi mu wędka z piórkami. Szybkość i intensywność każdej zabawy dostosuj do indywidualnych potrzeb Twojego pupila, zważając na jego stan zdrowia.

  Jeśli nie masz zbyt dużo czasu na zabawę z kotem, albo wiele godzin nie ma Cię w domu, możesz kupić specjalną platformę z przymocowanymi na kijkach interaktywnymi zabawkami lub wędkę na przyssawce, dzięki czemu Twój pupil będzie mógł bawić się sam. Przejrzyj wędki dostępne w naszym sklepie internetowym i wybierz coś dla siebie i Twojego czworonożnego przyjaciela.

  Jak wybrać odpowiednią wędkę?

  Zabawkę powinieneś wybierać w zależności od temperamentu Twojego kota. Jeżeli Twój zwierzak posiada osobowość myśliwego lub ciekawskiego pupila, najlepszym wyborem będzie wędka. Rozwija ona umiejętności łowieckie i uczy zwierzę dystansu między pazurami a ręką właściciela. Im kot jest większy, szybszy i zwinniejszy, warto inwestować w wędki z dłuższą linką. Wówczas zwiększysz zakres ruchu zabawki, a co za tym idzie – odległość pupila od swojej zdobyczy. Polowanie stanie się większym wyzwaniem, a kot będzie tym bardziej dumny z udanych łowów.

  W przypadku kotów o osobowości spokojnej oraz tych starszych czy otyłych dobrze przemyśl wybór. Dobrą opcją jest zakupienie najpierw patyka z piórkami. Dzięki temu Twój pupil przyzwyczai się do tego typu zabawy, a Ty zaobserwujesz, czy jest to dla niego wystarczająca forma aktywności. Jeżeli kot dobrze radzi sobie z tym typem zabawy, sięgnij po coś bardziej wymagającego. Wędka z piórkami stanie się dla zwierzaka nowym wyzwaniem i celem, po który jako łowca będzie próbował sięgać.

  Artykuły z naszego bloga

  Wędka dla kota – doskonała zabawka! Tosia testuje wędkę Yarro Wędka dla kota – doskonała zabawka! Tosia testuje wędkę Yarro
  4 zabawy z kotem, które umilą czas w domu 4 zabawy z kotem, które umilą czas w domu
  pixel