Obroże dla kotów

ilość znalezionych towarów: 22

Obroża dla kota – dlaczego jest tak ważna?

Kot to jeden z najpopularniejszych pupili domowych, który doceniany jest jako towarzysz człowieka już od tysięcy lat. Część ze współczesnych kotów domowych dzieli się na wychodzące, inna część jest niewychodząca i większość życia spędza w czterech ścianach, jeszcze inne wychodzą na spacer, ale tylko na smyczy. W każdym z tych trzech przypadków przyda się obroża dla kota, bo to właśnie ona uczyni kota bezpieczniejszym i łatwiejszym do zidentyfikowania i zlokalizowania, gdyby zdarzyło się tak, że zwierzak by się zgubił. Obroża dla kota z adresem sprawi, że uciekinier ma większą szansę trafić do domu szybko i bezpiecznie.

  Koty to bardzo szybkie, zwinne i sprytne stworzenia, dlatego na eskapadę poza mieszkanie może wybrać się nawet kot, który nigdy wcześniej nie wychodził z mieszkania lub wychodził tylko na smyczy – wystarczy, że wykorzysta chwilę nieuwagi, by czmychnąć na zewnątrz, a obroża dla kota z adresówką zwiększy szansę, że wróci do domu.

  Świat zewnętrzny to obce i ogromne miejsce, dlatego warto postarać się o to, by kot był w nim jak najbezpieczniejszy. Najlepiej jest wtedy, gdy kot w ogóle nie wychodzi z domu, ale ucieczki mogą zdarzyć się nawet najlepszemu i najgrzeczniejszemu kotkowi, który poczuje zew natury i postanowi zadośćuczynić swojej naturze drapieżnika.

  Bezpieczna obroża dla kota to taka, która pozwoli zidentyfikować kota, a przy tym nie pozwoli mu się gdzieś zaczepić i ugrzęznąć. Zwiększy bezpieczeństwo kota na zewnątrz i nawet jeśli kot jest czysto domowy, warto by ją miał – właśnie w celach bezpieczeństwa. Dobrze dobrana obroża może też po prostu bardzo ładnie się prezentować i być prawdziwą ozdobą zwierzaka.

  Bezpieczna obroża dla kota – przegląd oferty

  Warto zabezpieczyć każdego kota odpowiednią obróżką – koszt nawet bardzo dobrej jakości obroży jest naprawdę nieduży, za to w sposób znaczący zwiększa bezpieczeństwo kota na zewnątrz, a także mniejszych zwierząt, na które kot może zacząć polować, by dać upust swoim łowieckim instynktom – tu najlepiej sprawdzi się obroża z dzwoneczkiem dla kota, która powstrzyma go przed polowaniem i nie wpłynie negatywnie na ptaki w okolicy. Zwiększająca poziom bezpieczeństwa jest też obroża z imieniem dla kota – podanie jak największej ilości danych na obroży, w tym właśnie imienia zwierzaka, jak i numeru telefonu, pod który należy dzwonić, gdy znajdzie się zwierzaka, zwiększa szanse na to, że kot trafi do domu, a nie do schroniska.

  Obroża dla kota z dzwonkiem lub adresówką – dobór odpowiedniej jest bardzo ważny, ale równie ważny jest też dobór jej rozmiaru. Dlatego w naszej ofercie znajdziesz obroże uniwersalne, które łatwo i szybko można dopasować do szyi każdego kota. W przypadku obroży dla kota nie może być ona zbyt ciasna, ale też zbyt szeroka – obroże dla kotów z reguły zapina się nieco ciaśniej niż w przypadku obroży dla kotów, bo koty przechodzą pod płotami, wspinają się na drzewa i mają większą szansę, by się zaczepić. Przy braku wprawy w odpowiednim zapinaniu i dopasowywaniu obroży do konkretnej kociej szyi warto zapytać o radę kogoś bardziej doświadczonego.

  Odpowiednie dopasowanie obroży dla Twojego kota jest także istotne z punktu widzenia jego komfortu. Zbyt ciasno założone lub za małe obroże dla kotów będą powodować dyskomfort u zwierzaka – a koty potrafią być naprawdę marudne pod tym względem, co może potwierdzić niemal każdy właściciel takiego czworonoga.

  Niedopasowana ozdoba będzie skutkować także nieustannymi próbami zdjęcia obroży, a w najgorszym razie będzie powodować problemy z oddychaniem. Z kolei zbyt luźna będzie regularnie zsuwać się z szyi pupila i się gubić. Wybierając obroże dla kotów, należy więc pamiętać o wygodzie zwierzaka.

  Obroża dla kota – z dzwonkiem, a może z imieniem? Jak ją wybrać?

  Wybór obroży dla kota jest bardzo ważny ze względów bezpieczeństwa, dlatego warto go starannie przemyśleć i wybrać tę najlepszą. Całkiem spory asortyment może pomóc w tej decyzji, nawet jeśli na początku może wydawać się, że ją utrudnia. Czym w takim wypadku kierować się, gdy potrzebna jest obroża dla kotki lub kocura?

  Najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego dużą popularnością cieszy się obroża dla kota z numerem telefonu. W ten sposób nawet jeśli zwierzak zapuści się za daleko od domu, ktoś będzie miał szanse go znaleźć i zadzwonić pod podany numer telefonu, by ktoś z domowników mógł go szybko odebrać i jednocześnie zaoszczędzić kotu dużo stresu związanego z przebywaniem w nowym, obcym środowisku, a także uratować przed trafieniem do schroniska.

  Mając obrożę dla kotów tego typu, warto obok adresu, wpisać imię zwierzaka. Koty na wolności taką obrożę mogą zgubić, a osoba, która ją znajdzie nie dość, że ma możliwość skontaktowania się z właścicielem, to również może rozpocząć nawoływanie kociaka po imieniu, do jakiego jest przyzwyczajony. Dzięki takim danym, którymi można zaopatrzyć obrożę, zlokalizowanie uciekiniera będzie łatwiejsze.

  Warto zadbać również o bezpieczeństwo innych zwierząt – kot to w końcu drapieżnik i w jego naturze leży polowanie na mniejsze zwierzaki – gryzonie czy też ptaszki. Dlatego warta uwagi jest obroża dla kota z dzwoneczkiem, która powstrzyma go od polowania i ostrzeże jego potencjalne ofiary, że nadchodzi – wtedy będą miały szansę uciec zagrożeniu.

  W razie problemów z dokonaniem wyboru i jakichkolwiek wątpliwości warto zapoznać się z opiniami dostępnymi w Internecie. W ten sposób stosunkowo najłatwiej namierzyć produkt wysokiej jakości, który cieszy się największym zainteresowaniem innych właścicieli kotów.

  Obroże dla kotów mają też wymiar czysto estetyczny i mogą stanowić modną ozdobę. Dlatego przy wyborze odpowiedniej obroży należy zastanowić się jaki rodzaj i model będzie komponować się z rasą, umaszczeniem i sierścią zwierzęcia. Nie każda obroża będzie odpowiednia dla Twojego czworonoga. Koty są z natury indywidualistami, warto to więc podkreślić i dobrać idealną obrożę.

  Wybierając odpowiednią obrożę dla kotów, dbasz o bezpieczeństwo swojego pupila. W przypadku jego ucieczki szansa na jego odnalezienie wzrasta dzięki danym, które można umieścić na etykiecie obroży, którą zwierzak będzie mieć na sobie. Warto o tym pamięć, bowiem jak wiadomo – koty podążają własnymi ścieżkami, a nie zaszkodzi się zabezpieczyć na takie ewentualności.

  Oczywiście przy pierwszych próbach nałożenia obroży niemal wszystkie koty będą mniej lub bardziej zdezorientowane i będą chciały jej się pozbyć. Jednak kiedy odpowiednio założysz obrożę, czworonóg szybciej czy później nie do niej przyzwyczai i już nie będzie dla niego niekomfortowym dodatkiem. Obroże dla kotów mogą też po prostu dobrze wyglądać i stanowić dodatkowy element garderoby zwierzaka.

  pixel