Karma Dla Psów Ras Olbrzymich

ilość znalezionych towarów: 314

Z całą pewnością nie da się ich przeoczyć - są duże, silne i majestatyczne, tak najprościej można opisać psy ras olbrzymich. To zwierzęta wyjątkowe pod każdym względem - również żywienia. Ich anatomia sprawia, że potrzebują specjalnej diety - musi być ona odpowiednio zbilansowana. Wymóg ten jest w stanie spełnić karma dla psów ras olbrzymich. Używanie gotowych produktów ma wiele zalet, skorzystać mogą na tym zarówno pupile, jak i ich właściciele. Duży wybór oferuje sklep zoologiczny ZooArt, zatem nie pozostaje nic innego, jak udać się na zakupy.

Żywienie psów ras olbrzymich

Psy olbrzymie czasem wykorzystywane są w służbach mundurowych. Możemy je także spotkać w ratownictwie oraz w pracy z osobami niewidomymi, niekiedy pełnią też funkcję stróży. Codzienne wyzwania, z jakimi idzie im się mierzyć, sprawiają, że muszą być utrzymane w zdrowiu i dobrej kondycji. Duży wpływ ma na to odpowiednia dieta, skomponowana w umiejętny sposób.

Karma dla psów ras olbrzymich powinna zawierać niezbędne składniki potrzebne do dobrego funkcjonowania oraz mikro i -makro elementy, które chronią ich stawy oraz kości. Bardzo ważny w tej sytuacji jest odpowiedni stosunek wapnia do fosforu. Cechą charakterystyczną w żywieniu największych czworonożnych podopiecznych jest zmniejszona podaż energii metabolicznej, ponieważ mają tendencję do otyłości. Mogą dokuczać im także alergie pokarmowe, dlatego dobrze, by karma dla psów olbrzymich zawierała dodatek kwasu linolowego.

Karma sucha i mokra dla psów olbrzymich

Odżywianie psich przyjaciół może być proste i przyjemne - zapewni to pełnoporcjowa karma dla psów ras olbrzymich. Nie trzeba jej dodatkowo suplementować, ponieważ zawiera odpowiednio zbilansowane składniki odżywcze. Wystarczy podawać według zaleceń producenta, które podane są na opakowaniu. Warto wybierać te produkty specjalnie przeznaczone dla ras olbrzymich, ponieważ zawierają składniki odżywcze dostosowane do potrzeb tej kategorii wagowej. Dostępne są zarówno suche, jak i mokre karmy w wersji dla olbrzymów. Nie trzeba ich daleko szukać - posiada je w ofercie nasz sklep zoologiczny, wszystkie najlepsze karmy są zebrane w jednym miejscu.

Mokra karma dla psów ras olbrzymich nie pęcznieje w żołądku, co znacznie ułatwia trawienie. Zdecydowanie sprawdza się w przypadku pupili z tendencją do skrętu żołądka. Jest również mniej kaloryczna - jest to zdecydowaną zaletą w przypadku ras ze skłonnością do otyłości. Najlepsza mokra karma dla psa jest zawsze pozbawiona konserwantów, niezależnie od formy podania.

Chętnie wybierane są również dobre suche karmy dla psa. Pełnoporcjowe produkty dostarczą wszystkich niezbędnych składników psiemu olbrzymowi. Są bardziej kaloryczne, więc wystarczają na dłużej niż karma mokra, co znacznie pomaga zaoszczędzić. Ponadto sucha karma dla psów ras olbrzymich nie psuje się tak szybko i można ją łatwo przechowywać, a nawet zabrać w podróż. Nasz sklep zoologiczny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom psom ras olbrzymich, dlatego ich właściciele z całą pewnością znajdą coś odpowiedniego dla swoich największych pupili.

Karma dla psów olbrzymich i dorosłych szczeniąt

Karma dla psów ras olbrzymich powinna być dostosowana m.in. do wieku pupila. Odpowiednia dieta ma bowiem duży wpływ na ich zdrowie i prawidłowy rozwój. Potrzeby żywieniowe różnią się na poszczególnych etapach życia - może idealnie zaspokoić je najlepsza karma dla psów ras olbrzymich. Ma je taki sklep online dla zwierząt, jak ZooArt.

Szczenięta mają większe zapotrzebowanie na białko, niż psy dorosłe. Zarówno mokra, jak i sucha karma dla psów ras olbrzymich puppy musi zawierać je w zwiększonej ilości. Za podstawowe składniki pokarmowe uważa się tłuszcz, węglowodany i białko. Jednak dla dobrego rozwoju młodych pupili karma dla psów ras olbrzymich powinna mieć dodatek witamin i minerałów wzmacniających kości, a także kwasu DHA, który pozytywnie wpływa na pamięć.

Dorosłym osobnikom śmiało można podawać świetne mokre, oraz najlepsze suche karmy dla psa. Powinny charakteryzować się dużą zawartością lekkostrawnego białka dobrej jakości. Warto wybierać takie, w składzie, których wymieniona jest glukozamina i chondroityna - wzmacniają chrząstkę kostno-stawową. Wskazane jest także, by karma dla psów ras olbrzymich zawierała dodatek oleju z łososia.

Jak karmić olbrzymiego psa na stare lata?

Dla pupili w podeszłym wieku idealnie nada się karma mokra dla psów ras olbrzymich senior, ponieważ łatwiej ją pogryźć. Co szczególnie może sprawdzić się w przypadku tych czworonogów z brakiem uzębienia. Warto wybierać spośród najlepszych mokrych karm dla psa. Oczywiście można wybrać też drugą opcję - produkty suche, które dobrze usuwają kamień nazębny. Najlepsza sucha karma dla psa charakteryzuje się dobrze strawnymi węglowodanami i niską zawartością zbóż. Należy mieć na uwadze, że każda karma dla psów ras olbrzymich senior powinna zawierać obniżoną ilość energii metabolicznej i optymalny dodatek witamin oraz minerałów.

Lista psów ras olbrzymich

 • bernardyn;
 • berneński pies pasterski;
 • boerboel;
 • dog kanaryjski;
 • dog niemiecki;
 • dog z bordeaux;
 • kangal;
 • komondor;
 • kuvasz;
 • landseer;
 • leonberger;
 • mastif neapolitański;
 • mastif tybetański;
 • nowofundland;
 • owczarek podhalański;
 • owczarek kaukaski;
 • pirenejski pies górski;
 • sznaucer olbrzym;
 • szwajcarski pies pasterski;
 • tosa inu.
pixel