Gryzak dla psa

ilość znalezionych towarów: 145

Gryzaki dla psów spełniają dwie bardzo ważne funkcje. Pomagają zwierzęciu czyścić zęby, ale też pozwalają wyładować nadmiar energii i zrelaksować się. W sklepach oferujących produkty dla zwierząt znajdziesz przeróżne rodzaje gryzaków. Dowiedz się, czym różnią się one od siebie i jak wybrać idealny gryzak dla Twojego pupila.

Idealna zabawka do gryzienia dla psa

Gryzaki to przede wszystkim świetna zabawka dla Twojego zwierzaka. Gryzienie i żucie jest dla niego dużą przyjemnością i raczej nigdy mu się nie znudzi. Zabawki, które pies może gryźć, stymulują go mentalnie, sprawiając, że jest później przyjemnie zmęczony i wyciszony.

Jest to dobre rozwiązanie jeśli spodziewasz się gości i obawiasz się, że Twój czworonóg może przeszkadzać w spotkaniu, wskakiwać na meble, lub żebrać przy stole. Sprawdzi się również, jeżeli nie masz możliwości zabrać psa na długi spacer, na przykład z powodu deszczu. Gryzaki dla psa zapewnią psu atrakcyjne zajęcie i pomogą mu wyładować nadmiar energii.

Zabawki do gryzienia i żucia pomagają też dbać o psią higienę zębów i dziąseł. Warto w nie zainwestować, bo pozwalają uniknąć w przyszłości stresujących zabiegów. Podobnie jak nikt nie lubi chodzić do dentysty, tak samo Twój czworonożny kumpel nie przepada za wizytami w gabinecie weterynarza. Naturalne gryzaki dla psa pomogą mu utrzymać odpowiedniego pH w pysku. Gryzaki z wytrzymałych materiałów i kości dla psa do gryzienia powodują też, że podczas zabawy, pies czyści sobie zęby i usuwa nagromadzony kamień.

Gryzaki dla psa będą szczególnie istotne w kontekście małych, rozwijających się pupili. Szczenięta, którym dopiero wyrasta uzębienie, lubią być niesforne i gryźć wszystko, co napotkają na swojej drodze. Warto więc zadbać, aby jego ofiarą stała się odpowiednio dobrana zabawka niż na przykład buty, do których jak powierzchnie wiadomo – większość psów ma słabość. W przypadku małych psów będzie łatwiej wpoić mu konkretne nawyki i przyzwyczajenia, dodatkowo szczenięcy okres to też czas na różnego rodzaju testy i eksperymenty. Jeżeli zwierzak będzie niechętnie używać zabawek z tworzywa sztucznego warto sięgnąć po gryzaki dla psa naturalne, pozbawione plastiku czy gumy.

Czy są różne gryzaki dla psów?

W sklepach dostępne są zabawki o różnych kształtach, wykonane z różnych materiałów. Dostępne zabawki dla psów występują jako zabawki do napychania smakołykami, zabawki do wspólnej zabawy z pupilem (na przykład do przeciągania, lub rzucania), gryzaki naturalne dla psów, zabawki piszczące, a nawet specjalnie wyprofilowane gryzaki do czyszczenia zębów.

Zabawki do gryzienia różnią się między sobą kolorami, materiałem, z którego są zrobione, rozmiarem i przeznaczeniem. Mogą mieć kształt kości, zabawnego zwierzątka, sztangi czy ekspandera. Są też gryzaki o konkretnym przeznaczeniu, na przykład piłki do rzucania, albo liny z węzłami do wspólnej zabawy z pupilem. Szeroki asortyment zapewni Ci komfort wyboru i pozwoli, aby gryzak stał się jednocześnie zabawką odzwierciedlającą charakter właściciela. Dzięki wzorom, które nawiązują do różnych zjawisk popkultury, gryzak nie tylko będzie spełniać podstawową funkcję, lecz także stanie się ciekawym gadżetem.

Oprócz standardowych funkcji, zabawki tego typu mogą też pełnić funkcję prozdrowotną. Gryzak dentystyczny dla psa o specjalnych właściwościach pomoże zadbać o higienę jamy ustnej pupila już od najmłodszych lat. Dzięki temu zęby czworonoga będą rosnąć w prawidłowy sposób i będą w dobrym stanie przez długi czas – nie warto bowiem narażać psa na stres i niewygody związane z ich leczeniem. Można tego uniknąć, wybierając odpowiedni gryzak.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz gryzak dentystyczny dla psa, czy pusty w środku „patyk”, który możesz napełnić przysmakami, zwróć uwagę na jakość wykonania. Dobrze wykonane gryzaki są dla Twojego psa bezpieczne. Mimo wszystko nadzoruj zabawę psa gryzakiem. Unikniesz wtedy ryzyka zadławienia się u psa, który zapomni się w zabawie.

Dobrze dobrany gryzak dla psa będzie nie tylko zbawieniem dla Twojego pupila, lecz również dla Ciebie. Zabawki tego typu o gorszym wykonaniu będą szybko się psuć i zużywać. W takim przypadku regularne kupowania nowych akcesoriów odbije się negatywnie na Twoim portfelu. Dlatego warto zadbać, żeby gryzak był najwyższej jakości. Zapewni to dłuższy czas życia zabawki, a także pies chętniej będzie jej używać.

Jak wybrać gryzak dla psa?

Przede wszystkim – dobierz rozmiar gryzaka do wielkości czworonoga. Jeśli Twój psiak jest mały, to może nie poradzić sobie z wielką kością. Jeśli jest duży, to dawaj mu większe zabawki. Mała zabawka jest łatwa do połknięcia dla dużego psa.

Po drugie, zastanów się, po co kupujesz gryzak. Jeśli martwi Cię stan zębów czworonoga, zdecyduj się na kość dentystyczną lub jakiś smaczny, naturalny gryzak. Jeśli jednak przeszkadza Ci intensywny zapach, a chcesz po prostu nauczyć go nowej sztuczki – zdecyduj się na gryzak wykonany z twardej gumy, lub innego wytrzymałego materiału.

Dostępna na rynku różnorodność pod względem wykonania, wzorów czy funkcji sprawia, że każdy właściciel czworonoga znajdzie gryzaki dla psa idealnie odpowiadające potrzebom pupila. W przypadku wątpliwości najlepiej zasięgnąć opinii innych właścicieli psów, czy też specjalistów. Idealnie dobrany gryzak będzie bowiem zabawką, która zwierzak będzie używać przez bardzo długi czas.

Artykuły z naszego bloga

Jak wybrać gryzak dla psa? Oto nasze porady! Jak wybrać gryzak dla psa? Oto nasze porady!
Niesforny szczeniak? Zobacz, jak oduczyć szczeniaka gryźć nogi i ręce Niesforny szczeniak? Zobacz, jak oduczyć szczeniaka gryźć nogi i ręce
Kość dla psa – jaką wybrać? Czy pies może jeść kości? Kość dla psa – jaką wybrać? Czy pies może jeść kości?
pixel