Kostki mineralne, wapienka dla ptaków

ilość znalezionych towarów: 5

Wapno dla ptaków – dla zdrowia zwierzęcia


Przydomowa hodowla papug i innych rozśpiewanych, kolorowych ptaków to bardzo popularne zajęcie. Opieka nad tymi zwierzętami wymaga jednak odpowiedniej wiedzy – nie tylko w zakresie warunków panujących w klatce, ale też ich potrzeb żywieniowych. Poza dobrej jakości karmą przyda się również wapienko dla ptaków.
Wapno w diecie każdego stworzenia jest bardzo ważne, papugi i inne ptaki również go potrzebują. To właśnie wapno, jako podstawowy budulec kości, dba o to, by były twarde i zdrowe – jego niedobór może doprowadzić do osłabienia i większej łamliwości kości. Ma też znaczenie dla ptaków w okresie lęgowym, bo przecież to głównie z niego składa się skorupka jaja, ptaki mają też zwiększone zapotrzebowanie na wapń w okresie pierzenia.

Wapno dla papug i innych ptaków pomoże Ci zadbać o ich kondycję i piękny wygląd, a także będzie uzupełnieniem ptasiej diety. To ono sprawi, że kości będą mocne, a okres lęgowy będzie przebiegał bez większych problemów. Wapno podane w odpowiedniej formie jest w stanie zapewnić też aktywną rozrywkę zwierzęciu, które będzie zajęte jego skubaniem.

Kostki wapienne dla ptaków – sprawdź naszą ofertę


Suplementacja wapnia jest bardzo istotna dla zdrowia, kondycji i wyglądu papugi bądź innego hodowlanego ptaszka, dlatego należy im ją zapewnić w sposób ciągły i niezakłócony. W tym celu zostały stworzone różnego rodzaju kostki wapienne dla ptaków, które są często tak chętnie skubane przez zwierzaki.
Suplementów wapnia dla ptaków nie brakuje też w naszej ofercie. U nas znajdziesz wapienka dla ptaków naturalne, a także te z dodatkami – muszli, pomarańczy lub jabłek. Wszystkie produkty są wysokiej jakości i stanowią doskonałe źródło wapnia i witamin dla ptaków.
Dostępne są nie tylko w różnych wariantach smakowych, ale też w opakowaniach o różnej wielkości, by móc wygodniej i precyzyjniej dobrać ilość wapnia do potrzeb swojej hodowli i dopasować ją do liczby ptaków, by mieć pewność, że zwierzaki zawsze będą miały do nich nieskrępowany dostęp.
Przystępna forma sprawi, że ptaki sięgną po nie chętniej, bo będą bardziej zainteresowane nowością, która pojawi się w ich klatce. Odpowiedni kształt wapienek nie tylko sprawi, że zwierzęta będą zaciekawione, ale też chętniej będą je skubać, bo znajdą w tym źródło rozrywki i kolejną możliwość do zażycia ruchu w obrębie klatki lub woliery.

Jak wybrać odpowiednie wapienko?


Wybór wapna ma znaczenie dla zdrowia ptaka – odpowiednia forma może sprawić, że zwierzak będzie bardziej zainteresowany jedzeniem, zapewni sobie dodatkową dawkę ruchu, a także zapewni sobie źródło tak cennego i potrzebnego mu składnika, odpowiedzialnego między innymi za stan i zdrowie kości.
Wapno dla ptaków występuje w wielu różnych smakach – jako naturalne lub z dodatkami, które mają wpływ nie tylko na doznania smakowe, ale też pozwalają dostarczyć ptaszkom dodatkowych witamin i innych składników odżywczych. Niektóre z nich zwierzaki będą jeść chętniej niż inne i traktować je jako ulubioną przekąskę, co wpłynie na ich ochotę do suplementowania sobie wapnia. Dlatego wyszukaj takie wapienko, które najbardziej przypadnie do gustu Twoim skrzydlatym przyjaciołom – smak to jedno z istotnych kryteriów doboru pożywienia.
Jeśli masz wątpliwości, które kostki mineralne dla ptaków będą najlepsze w przypadku Twoich skrzydlatych pupili, skonsultuj się z lekarzem weterynarii lub sprawdź w Internecie opinie na temat danych produktów – w ten sposób szybko ustalisz, który z produktów jest najbardziej lubiany przez ptaki i godny Twojej uwagi.

    pixel