Tabliczki ostrzegawcze przed psem

ilość znalezionych towarów: 6

Tabliczka ostrzegawcza – pies też chce być bezpieczny

Posiadanie domu z ogrodem to doskonałe warunki, by przygarnąć czworonoga. Psy bardzo lubią ogrody. Dzięki nim mają swoją własną przestrzeń, swoje terytorium, po którym mogą biegać i którego będą pilnować. Psy chętnie będą spędzać czas w ogrodach pomiędzy spacerami. Jednak posesja z psem musi być odpowiednio zabezpieczona – tak, by pies nie uciekł i by wszyscy wiedzieli, że on tam jest. W tym ostatnim pomoże Ci tabliczka ostrzegawcza. Pies jako stworzenie terytorialne będzie pilnował domu. Gdy na posesję wejdzie ktoś obcy, nawet jeśli nie będzie miał złych zamiarów, może zostać pogryziony. Ktoś też, nie wiedząc, że w Twoim domu jest pies, może zostawić otwartą furtkę. Wtedy pies może uciec. Wszystkiemu temu zaradzi tabliczka ostrzegawcza o psie.

Jaki komunikat powinien być zamieszczony na takiej informacji o obecności zwierzęcia na posesji? Bez względu na to, czy wybierzesz po prostu rysunek, czy napis „Uwaga, pies!”, tabliczka musi być czytelna i jasno wskazywać na przekazywany komunikat. Tego wymaga nie tylko Twoja troska o psa, ale również prawo.
Bezpieczeństwo czworonoga jest niezwykle ważne. Tak samo, jak Twój komfort psychiczny. Tabliczka „uwaga pies” zadba o obie te rzeczy. Nikt obcy nie wejdzie na Twoją posesję bez wiedzy, że domu pilnuje pies. Pies też będzie bezpieczniejszy, bo wszyscy będą wiedzieć, żeby zamykać furtkę. Tabliczka dla psa poinformuje ich o tym już z daleka.

Tabliczka ostrzegawcza o psie – grunt to widoczność

Tabliczki ostrzegawcze z psami są bardzo powszechnym widokiem. Możesz zobaczyć je na każdym kroku. Są ostrzeżeniem i formą ochrony. Nie tylko osób, które wchodzą na Twoją posesję, ale też Twoich czworonogów. Dlatego, nawet jeśli Twój pies jest maleńki i zupełnie niegroźny, dobrym pomysłem jest taka tabliczka. Pies nie będzie miał ułatwionej drogi ucieczki, bo nikt nie zostawi otwartej furtki, wiedząc, że w ogrodzie jest pies. Można więc powiedzieć, że tabliczka dla psa sprawdzi się równie dobrze, jak zabezpieczenie przeciwko niemu.
„Uwaga pies” – tabliczka z takim napisem wcale nie musi być nudna. Możesz znaleźć wiele wzorów, mnóstwo kolorów i naprawdę dużo najróżniejszych treści, które mogą wylądować w takim miejscu i finalnie zawisnąć na furtce Twojego domu. Po prostu wybierz jedną z takich tabliczek i zawieś w widocznym miejscu. Tak, by każdy czuł się ostrzeżony.
Taka tabliczka „zły pies” musi być przede wszystkim widoczna. Powieszona w dobrym, widocznym miejscu i na tyle duża, by nie została przeoczona przez przypadek. Cała reszta zależy wyłącznie od Ciebie. Nie rezygnuj z takiej tabliczki, ona może Ci naprawdę zaoszczędzić wielu poważnych problemów.

Tabliczki ostrzegawcze z psami – wybierz swoją

Tabliczka „uwaga zły pies” powieszona na furtce, zagwarantuje Ci spokój i bezpieczeństwo. Twój pies nie ucieknie przez czyjąś niewiedzę i nieuwagę. Nikt nie zostanie też zaatakowany lub wystraszony przez psa, który broni swojego terytorium. Jak jednak wybrać taką tabliczkę?
Wszystko zależy od Ciebie. Treść umieszczona na tabliczce, jej kolor i grafika, która się na niej znajdzie – wszystko wybierz podług swojego gustu. W końcu będzie wisieć na furtce Twojego domu. Zadbaj przede wszystkim o to, by tabliczka była dobrze widoczna. Nie może zlewać się z otoczeniem lub być za mała, by ją dojrzeć i przeczytać. Nie może też mieć niezrozumiałego obrazka albo nieoczywistej treści. Nie do przeoczenia – taka musi być tabliczka na bramę.
Pies będzie czuł się spokojniejszy, gdy nie będzie czuł, że ciągle musi przeganiać intruzów. Dlatego zadbaj o dobre oznakowanie swojej posesji. Powieś też tabliczkę w dobrym miejscu – gdzieś na uboczu ogrodzenia może zostać przeoczona. Wtedy nawet największa i najpiękniejsza tabliczka nie spełni swojej funkcji. Najlepiej, nawet jeśli masz nieagresywnego, małego psa, sprawdzi się tabliczka na bramę „Pies!”.

Dla kogo tabliczka „Uwaga zły pies”?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że tabliczki ostrzegawcze przed psem są wymagane na płocie i ich zawieszenie nie wynika tylko inicjatywy gospodarza albo chęci uniknięcia wtargnięcia osób trzecich na posesję. Według prawa każdy właściciel psa, którego zwierzę może swobodnie poruszać się na posesji, jest zobowiązany do umieszczenia na płocie odpowiedniej tablicy informacyjnej. Dlaczego jest to obowiązek? Przede wszystkim dlatego, że w sytuacji, gdyby ktokolwiek wszedł na podwórko i został pogryziony przez psa, brak tabliczki sprawia, że jest to bezpośrednio wina opiekuna. Jeżeli na płocie była zawieszona w widocznym miejscu tabliczka „Pies”, uznaje się, że nieproszony gość został dostatecznie poinformowany o sytuacji na przestrzeni prywatnej.
Co ważne, również forma tabliczki ma znaczenie. Standardowa tabliczka ostrzegawcza „Pies” jest podstawową formą ostrzegania o obecności zwierzęcia na posesji. Może mieć dowolną formę, aby tylko przekaz na niej zawarty był jasny i czytelny dla każdego. W praktyce oznacza to, że wystarczy tabliczka „Uwaga, pies”, aby obowiązek gospodarza i zarazem właściciela zwierzęcia został uznany za spełniony.
Inaczej jest w przypadku, gdy na posesji przebywa pies rasy uznawanej za agresywną. Wykaz takich ras dostępny jest w odpowiednim rozporządzeniu. W takim przypadku na ogrodzeniu powinna zawisnąć tabliczka „Uwaga! Zły pies!”. Dodatkowo jej komunikat musi być podkreślony odpowiednimi parametrami, na przykład jaskrawym, ostrzegawczym kolorem. Pamiętaj, żeby zniszczoną tabliczkę szybko wymienić – za nieprawidłowe oznakowanie terenu grozi Ci nawet mandat! Nie ponoś kosztów, które nie są Ci do niczego potrzebne – tabliczka jest o wiele korzystniejszą i oszczędniejszą opcją.
Niezwykle istotne i brane pod uwagę w sytuacjach kryzysowych jest miejsce zawieszenia tabliczki. Zarówno tabliczka „Zły pies”, jak też każda inna informująca o tym, że na posesji znajduje się swobodnie poruszający czworonóg, powinna być umieszczona w takim miejscu, aby potencjalny intruz mógł ją zobaczyć. W praktyce za najlepsze uznaje się miejsce na bramce wejściowej albo bramie. Jeśli dysponujesz dwiema bramkami, na przykład jedną tylną, z przejściem na otwarty teren czy do częściowo ogrodzonego sadu, niezbędne jest umieszczenie dwóch tabliczek. W takiej sytuacji, gdy na teren posesji wtargnie człowiek i spotka się z psem, jako gospodarz i właściciel czworonoga wypełniłeś wszystkie swoje obowiązki wynikające z prawa.

    pixel