Piłka dla psa

ilość znalezionych towarów: 41

Czasem może nas dziwić, dlaczego psa aż tak cieszy podążanie za piłką. Pupil przejawia w ten sposób swoją naturalną pierwotną potrzebę bycia łowcą. Nie jest dla niego istotne, że uciekającą ofiarę udaje piłka – wciąż jest to dla niego zdobycz.

Do czego przydają się piłki dla psów

Spacery to dla psa nie tylko „wyjście za potrzebą”. Pozwalają mu zaspokajać także inne potrzeby. Dość oczywistą będzie potrzeba socjalizacji – pies spotyka kolegów i koleżanki, wita się z nimi i bawi.

Inną ważną potrzebą jest spalenie nadmiaru energii. Modelowy spacer z czworonogiem powinien obejmować czas zarówno na czynności fizjologiczne, towarzyskie, jak i na dobrze zaplanowany wysiłek. Węszenie, naukę nowych komend i spacerowanie warto czasem uatrakcyjnić sesją intensywniejszej zabawy. Może to być wspólna zabawa w aportowanie zabawek. Piłka dla psa wydaje się w tym przypadku idealnym rozwiązaniem.

Piłki świetnie nadają się do rzucania. Przykładowo, piłka tenisowa dla psa leci daleko, a potem jeszcze odbija się od ziemi. Dla większości psów jest to widok, któremu ciężko się oprzeć. Zabawki te będą również świetnym rozwiązaniem w przypadku psów starszych, które nie za bardzo mogą się puszczać w dziką pogoń. Możesz się bawić w aportowanie toczącego się przedmiotu. Twój senior będzie za nim biegał, a ty będziesz spokojny, że nic sobie nie uszkodzi robiąc gwałtowne zwroty i susy.

 

Różne warianty piłek

Piłki występują w różnych rozmiarach i są wykonane z różnych materiałów. W sklepach znajdziesz zarówno piłki tenisowe, piłki o nieco większej średnicy dla psów dużych ras, jak i małe piłeczki mieszczące się w pyszczku Yorka.

Do wyboru masz również piłki twarde i miękkie. Twarde są z reguły bardzo trwałe, wykonane z trwałego silikonu. Wytrzymają sesję zabawy z najbardziej entuzjastycznym niszczycielem zabawek. Z kolei piłki miękkie świetnie sprawdzą się w przypadku psów starszych, o bardziej wrażliwych zębach.

W sklepach znajdziesz piłki wykonane z silikonu, winylu, a nawet ze sznurka. Są też piłki tenisowe na sznurku. Taka piłka na sznurku dla psa będzie atrakcyjnym obiektem pogoni, a dla Ciebie wygodną zabawką, która nie pobrudzi Ci zbytnio rąk w trakcie długiego spaceru, a przy okazji rozszerzy możliwości zabawy – możesz się nią bawić również w przeciąganie.

Oprócz tego piłki mają różne przeznaczenia. Niektóre nadają się do zabaw w domu, niektóre są stworzone do rzucania na zewnątrz. Piłki do napychania smakołykami zdecydowanie zaliczają się do tej pierwszej kategorii. Z kolei piłka piszcząca dla psa sprawdzi się i w pomieszczeniu ( o ile domownicy nie mają nic przeciwko), jak i na spacerze. Zaktywizuje dodatkowy zmysł i da psu furę radości.

Jaka powinna być piłka dla psa?

Wybierając piłkę kieruj się zarówno przeznaczeniem, materiałem, jak i rozmiarem. Jeśli potrzebujesz piłki, którą pies będzie się bawił w domu, wybierz taką, którą możesz napełnić smakołykami. Pamiętaj przy okazji, żeby nie podawać psu więcej jedzenia niż potrzebuje. Zamiast dodatkowych smakołyków, włóż do piłki część jego dziennej porcji. Pies nie przytyje, a za to będzie miał dużo zabawy ze zdobywaniem jedzenia.

Materiał, z którego zrobiona jest piłka dla psa powinien być przede wszystkim bezpieczny dla zwierzęcia. Silikonowa, winylowa, sznurkowa, czy gumowa – piłka dla psa powinna być przebadana i oznaczona jako bezpieczna dla zwierzęcia. Dopasuj też trwałość zabawki do temperamentu i możliwości psa.

I wreszcie weź pod uwagę rozmiar pupila. Duży pies nie powinien bawić się za małą piłką, bo może się nią zadławić. Mały piesek nie będzie zainteresowany piłką za dużą do jego pyszczka. Dobierz rozmiar piłki do rozmiarów swojego przyjaciela. Zapewni wam to długie godziny wspólnej zabawy.

pixel