Karma dla żółwia

ilość znalezionych towarów: 37

Karma dla żółwia lądowego i wodnego – najważniejsza jest zbilansowana dieta

Niewiele jest tak wygodnych w hodowaniu zwierząt domowych jak żółw. To gady, które chętnie są kupowane przez kolejnych właścicieli, ponieważ nie potrzebują wiele zaangażowania i bardzo wymagającej opieki. Wystarczy odpowiednia karma dla żółwia, komfortowe warunki w terrarium i Twój żółw ma już odpowiednie podstawy do tego, aby być zadowolonym. Jakie jedzenie dla żółwia jest tym, które powinieneś podawać mu każdego dnia, aby Twój pupil był zdrowy i cieszył się ładnym wyglądem?

Aby odpowiedzieć na pytanie, jaki pokarm dla żółwia jest najlepszy, trzeba najpierw ustalić, z jakim żółwiem masz do czynienia. Kupując karmę dla swojego pupila, nie możesz zignorować kwestii jego gatunku. Żółwie wodne mają odmienną dietę od żółwi lądowych, co wynika z naturalnych uwarunkowań środowiska, w którym żyją. Żółwie lądowe w znacznej większości są roślinożerne, natomiast żółwie wodne są mięsożercami, żywiącymi się skorupiakami, mięczakami, a także niewielkimi rybami. Te różnice w naturalnym pożywieniu mają znaczący wpływ na odporność Twojego żółwia oraz jego zapotrzebowanie na konkretne składniki odżywcze. Nawet jeśli Twój żółw nie mieszka w naturalnym środowisku wodnym, musisz zapewnić mu odpowiednią dawkę białka, wapnia i innych cennych składników pochodzenia zwierzęcego.

Pokarm dla żółwia wodnego – składniki pochodzenia zwierzęcego

Dlatego też dobrej jakości pokarm dla żółwia wodnego bogaty jest w białko, odpowiedzialne za wzrost i budowę mięśni, wapń, który jest głównym budulcem kości i skorupy, która stanowi pancerz ochronny dla żółwia, a także w naturalną chitynę z małych skorupiaków, która przyspiesza metabolizm, korzystnie wpływa na działanie układu trawiennego oraz sprawia, że skóra żółwia staje się elastyczna. Jak widać pokarm dla żółwi żyjących w środowisku wodnym musi być zbilansowany i nie można doprowadzić do niedoboru z któregokolwiek powyższych składników. Odpowiednio dobrana karma ma więc kluczowe znaczenie dla zdrowia, kondycji i wyglądu Twojego żółwia.

Pokarm dla żółwia lądowego – rośliny bogate w niezbędne składniki odżywcze

Co jedzą żółwie lądowe? Ich dieta opiera się przede wszystkim na składnikach pochodzenia roślinnego, dlatego też w dobrze zbilansowanej diecie Twojego żółwia lądowego nie może zabraknąć ekstraktów, w które bogate są rośliny składające się na jego naturalną dietę. Pokarm dla żółwia lądowego składa się z ekstraktów białkowych, które budują mięśnie w każdym organizmie. Białko zwierzęce zostaje tu zamienione na to roślinne, jednak działanie tego składnika jest równie istotne dla obu gatunków żółwi. Równie ważną rolę odgrywają oleje i tłuszcze surowe, a także owoce i warzywa, które są naturalnym źródłem witamin i minerałów. Zbilansowana karma dla żółwia lądowego powinna być więc mieszanką białka roślinnego, tłuszczy oraz witamin – tak skomponowany pokarm stanowi pełnowartościowy posiłek dla Twojego pupila.

Warto również sięgnąć po suplementy, które redukują skutki niedoboru wapnia, czy innych cennych składników. Wapń u żółwi odgrywa bardzo istotną rolę, dlatego to właśnie suplementy wapnia są najczęściej kupowane przez właścicieli tych gadów.

 

pixel