Tunele, drabinki, kołowrotki dla gryzoni

ilość znalezionych towarów: 12

Zapewnij gryzoniowi rozrywkę

Chomiki to stworzonka bardzo pocieszne, choć niezwykle charakterne. Często wybierane są jako pierwsi zwierzęcy towarzysze dzieci, bo słyną jako małe i niekłopotliwe. To niezupełnie jest prawda. Chomiki to przede wszystkim samotnicy i zwierzęta aktywne nocą. To wtedy chcą się bawić, biegać i zażywać rozrywki, we dnie głównie śpią schowane przed ludzkim wzrokiem. Nadal jednak są bardzo wdzięcznymi towarzyszami, ale potrzebują rozsądnych i mądrych opiekunów. Przydadzą im się też zabawki, na przykład huśtawka dla chomika.

To zwierzątko, jeśli je pozbawić możliwości snu w dzień i odpowiednio aktywnej rozrywki w nocy będzie zmęczone, zestresowane i zwyczajnie smutne. Łatwo temu zapobiec. Wystarczy dać mu spokój, którego potrzebuje, gdy chce spać i dać możliwość zabawy, gdy ma na to ochotę. Na przykład tunel dla gryzoni obudzi ich ciekawość do odkrywania świata i zachęci do tak potrzebnej aktywności.

Zadowolony chomik z zaspokojoną potrzebą tak głodu, jak i snu czy rozrywki to naprawdę miły dla oka żywot. Te zwierzątka, choć z natury cenią sobie samotność, można nawet oswoić, jeśli tylko będzie się je traktować tak, jak na to zasługują i zaspokajać ich potrzeby.

Zabawki dla chomika – zabawa na najwyższym poziomie

Chomiki są tak lubiane i popularne jako zwierzątka domowe, pomimo swojego specyficznego trybu życia i stosunkowo trudnego charakteru, bo nie są aż tak kłopotliwe w utrzymaniu. Są niewielkie, nie potrzebują wiele towarzystwa, a rzeczy dla nich są powszechnie dostępne. Łatwo skompletować odpowiednie zabawki dla chomika, które będą dla niego źródłem wielkiej radości.

W naszym sklepie znajdziesz bardzo zróżnicowane produkty, które mają za zadanie zapewnić chomikowi rozrywkę. Tak popularne kule do biegania, huśtawki, drabinki, tunele, a nawet całe place zabaw dla chomików – to wszystko pozwoli Ci wybrać zabawki odpowiednie dla Twojego chomika. Drabinka dla gryzoni przyda się tym chomikom, które nade wszystko uwielbiają się wspinać, a huśtawka tym, które cenią sobie taki bujany relaks.

Nie martw się, jeśli chomik nie zareaguje na zabawki od razu. On potrzebuje czasu na to, by się z nimi oswoić i rozgryźć sposób ich działania. Na pewno szybko odkryje do czego służą i będzie się nimi dobrze bawić. Nie zmuszaj go do działania, dobre zabawki prędzej czy później przykują dość jego odwagi. Najpewniej zrobią to w nocy, bo wtedy chomik naturalnie przejawia największą aktywność.

Drabinka dla gryzoni i inne zabawki – czym kierować się przy wyborze?

Wybór odpowiednich zabawek dla chomika może zaważyć na jego szczęściu, jest więc bardzo ważny. Czym się kierować przy ich wyborze, by zwierzątko chętnie i bezpiecznie się bawiło?

Nade wszystkim kieruj się jakością produktów. Wybieraj te wykonane z należytą starannością i materiałów wysokiej jakości, bo tylko w ten sposób zapewnisz Twojemu zwierzątku odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Spróbuj też dopasować zabawki do indywidualnych upodobań Twojego pupila. Czasem ulubioną zabawką będzie huśtawka, innym razem kula do biegania lub tunel dla chomika. Pozwól mu wybierać i zadbaj o odpowiednie zróżnicowanie, by chomik zawsze miał wybór, czym i jak chce się bawić.

    pixel