Żwirek drewniany dla kota

ilość znalezionych towarów: 35

Żwirek drewniany dla kota – co go wyróżnia?

Każdy, kto szuka ekologicznego i naturalnego wypełnienia do kuwety, powinien wypróbować żwirek drewniany dla kota. Na rynku dostępne są żwirki w postaci niezbrylającego się pelletu, który rozpada się przy kontakcie z płynami, a także w formie zbrylających się grudek, bardzo łatwych do usunięcia podczas czyszczenia kuwety.

Dlaczego żwirki drewniane uznawane są za najbardziej przyjazne środowisku? Przede wszystkim, wytwarza się je z surowców naturalnych – drewna z drzew liściastych i iglastych. Dzięki temu są całkowicie biodegradowalne – bez przeszkód można wyrzucać je do toalety.

Kolejną zaletą, jaką posiada drewniany żwirek dla kota, jest hipoalergiczność. Nie uczula wrażliwych zwierząt, w przeciwieństwie do żwirku bentonitowego, który może powodować nasilenie objawów alergicznych u czworonogów.

Żwirki drewniane są cenione zwłaszcza przez koty wychodzące. Zwierzęta te mają częsty kontakt z naturą, dlatego uwielbiają naturalne podłoża. Taką ściółkę można stosować także w klatkach innych domowych zwierząt futerkowych – królików, szynszyli, czy chomików. Nadaje się również jako podłoże w terrariach gadów oraz klatkach ptaków.

Żwirek dla kota zbrylający – postaw na porządek w kuwecie!

Zbrylający żwirek drewniany dla kota charakteryzuje wysoka wydajność w porównaniu do żwirku bentonitowego. Dzięki niemu, sprzątanie kuwety będzie nie tylko łatwe, ale także bardzo sprawne – gdy dochodzi do kontaktu z wilgocią, żwirek zbryla się w duże grudki, które bez problemu usuniesz łopatką. Nieczystości możesz wyrzucić do toalety, jeśli nie są zbyt duże – większe bryły mogą zatkać sedes.

Żwirek zbrylający to świetna ściółka do kuwety, zwłaszcza wtedy, gdy koci opiekun dopiero uczy się dbać o wszystkie potrzeby kota. Wówczas regularne czyszczenie kociej toalety nie będzie problemem, a żwirku wystarczy na dłuższy czas, niż w przypadku zbyt częstego wymieniania całego podłoża.

Drewniana ściółka posiada przyjemny zapach – wielu opiekunów wyczuwa w niej nawet aromat żywicy. Nic dziwnego, że koty również często preferują ten naturalny surowiec od syntetycznego, bentonitowego granulatu.

Żwirki drewniane niezbrylające – sprawdź ich zalety

Czym wyróżnia się niezbrylający żwirek drewniany dla kota? Granulki te różnią się od wariantu zbrylającego tym, że przy kontakcie z kocim moczem, nie zbijają się w bryłki, a rozpadają, opadając na dno kuwety.

Jeśli wypełnisz kocią toaletę żwirkiem niezbrylającym, nie musisz jej sprzątać za każdym razem, gdy Twój pupil z niej skorzysta. Wystarczy jedynie co jakiś czas, wymienić całą jej zawartość – wsypując do toalety lub przeznaczając na kompost.

Żwirek drewniany dla kota świetnie pochłania zapachy. W sklepie ZooArt znajdziesz także warianty zapachowe o aromacie zielonej herbaty, czy cytrusów. Nie są toksyczne, dlatego warto je przetestować, choć nie każdemu kotu spodoba się taka woń w kuwecie.

Żwirki drewniane umożliwiają zwierzęciu swobodne kopanie, zgodne z kocim instynktem – nie pylą mocno i nie powodują urazów łap. Twój pupil pokocha swoją ekologiczną toaletę, wypełnioną drewnianym żwirkiem!

Artykuły z naszego bloga

Wyprawka dla kota od A do Z Wyprawka dla kota od A do Z
Jak przygotować się na przyjęcie małego kota w domu? Kompletny poradnik Jak przygotować się na przyjęcie małego kota w domu? Kompletny poradnik
pixel