Karma dla jaszczurek

ilość znalezionych towarów: 10

Karma dla jaszczurek – na co powinieneś zwrócić uwagę?

Jaszczurki należą do jednych z najchętniej kupowanych gadów domowych. Są niewielkie, więc nie potrzebują wiele miejsca, dosyć łatwo się nimi opiekuje i potrafią stanowić miłe towarzystwo dla swojego właściciela. Jaka karma dla jaszczurek pozwoli Ci cieszyć się zadowolonym i zdrowym pupilem?

Pokarm dla jaszczurek to jedna z najważniejszych kwestii, przed którą staje każdy nowy właściciel tych zwierząt. Oprócz zapewnienia odpowiedniego terrarium i akcesoriów, które umilają codzienne funkcjonowanie jaszczurki, bardzo istotnym tematem jest to, co podajesz do jedzenia swojemu pupilowi. Pokarm dla jaszczurek powinien być zbliżony do tego, którym te gady żywią się w swoim naturalnym środowisku. Co to oznacza?

Jedzenie dla jaszczurek hodowlanych

Jaszczurki to gady, które w naturalnych warunkach żywią się niewielkimi owadami, skorupiakami czy pajęczakami. Polują więc na różnego rodzaju muchy i muszki, pająki, koniki polne, świerszcze, czy szarańcze. Jedzenie dla jaszczurek domowych powinno więc być bogate właśnie w te składniki, które przede wszystkim dostarczają jaszczurce sporej ilości niezbędnego białka oraz innych cennych składników. Jaszczurki, które żyją na wolności, starannie selekcjonują swoje pożywienie tak, aby nie zabrakło im cennych witamin i minerałów. W warunkach hodowlanych to właściciel musi zadbać o to, aby jaszczurka dostała dzienną porcję niezbędnych składników odżywczych.

Pokarm dla jaszczurek bogaty w cenne witaminy i minerały

W tym celu została stworzona karma dla jaszczurki, która zawiera w sobie wszystkie cenne witaminy i minerały. Pokarm dla agam, które są najpopularniejszym rodzajem jaszczurek hodowlanych to mieszanka wyselekcjonowanych składników, jak wapń, białko, oleje rybne, cynk, a także witamin, które zapewniają Twojej jaszczurce zdrowy wygląd i dobrą kondycję na co dzień.

Jednym z najistotniejszych składników pokarmowych w każdym organizmie jest wapń i magnez, który wspiera odpowiednie funkcjonowanie organizmu człowieka i zwierząt. Tych dwóch cennych pierwiastków nie może więc zabraknąć w diecie Twojej jaszczurki. Odpowiednia suplementacja tych składników, wzbogaconych o kompleks witamin jest więc konieczna do utrzymania jaszczurki w dobrym zdrowiu i kondycji. Wapń odpowiada za układ kostny, magnez z kolei reguluje skurcze mięśni, w tym również i mięśnia sercowego. U jaszczurek oraz większości gadów i płazów występuje niska przyswajalność wapnia z codziennego pokarmu, co może prowadzić do jego niedoboru. Suplementacja tego składnika może więc znacząco wpłynąć na stan zdrowia Twojego zwierzaka.

Jak odpowiednio karmić jaszczurki? Karma dla tych gadów, która dostępna jest w naszym sklepie internetowym to mieszanka najcenniejszych składników, niezbędnych w codziennej diecie jaszczurek. Dodaj do niej odpowiednią suplementację witamin i ciesz się długim zdrowiem Twojego pupila.

    pixel