Transportery dla gryzoni

ilość znalezionych towarów: 1

Transportery dla gryzoni

Transporter dla gryzoni jest koniecznym elementem wyprawki dla małych zwierząt. Nie należy ich przenosić w rękach lub pudełkach z tektury. Zawsze umieszczaj malucha w transporterze, niezależnie jak daleką podróż macie do odbycia.

Transporter dla gryzoni przydaje się najczęściej przy konieczności wizyty u weterynarza. Nawet jeśli mieszkasz blisko lecznicy – nie nieś zwierzęcia w rękach. Może wystraszyć się nowych dźwięków czy zapachów i próbować uciec. Transporter to nie tylko wygodna podróż, ale też poczucie bezpieczeństwa i schronienie dla zwierzaka.

Jeśli lubisz podróżować, planujesz urlop i wiesz, że nie chcesz zostawiać zwierzęcia w obcych rękach – mając transporter możesz zabrać malucha ze sobą. Zwierzęta, które wcześniej nie podróżowały z pewnością będą odczuwać niepokój. Włóż do transportera przedmiot o znanym zwierzęciu wcześniej zapachu. Ze względów bezpieczeństwa wyściełaj kontener grubym, miękkim kocem. Zaopatrz zwierzaka w posiłek, dostęp do wody, jedzenia i w drogę! 

 

Jak wybrać transporter dla gryzoni?

Jest kilka modeli przenośnych domków dla małych podopiecznych. Otwierany od góry to idealny transporter dla chomika. Dzięki drzwiczkom umieszczonym na górnej ściance wyciągnięcie zwierzęcia jest bezpieczne – ma zablokowaną ewentualną drogę ucieczki. Wykonany jest z plastiku, utrzymanie jego czystości nie stwarza problemu. Ma duże otwory w wieczku, dzięki którym wentylacja powietrza jest prawidłowa i zwierzę nie ma problemu z oddychaniem. Ponadto jest bardzo wytrzymały.

Kontenerek otwierany z boku sprawdzi się jako transporter dla świnki morskiej, która nie jest płochliwa. Wykonany z plastiku, jest wytrzymały. Wentyluje powietrze tak samo dobrze jak transporter z górnymi drzwiczkami.

Dobrym rozwiązaniem jest także torba do przenoszenia, której drzwiczki również otwierają się z boku. Jest większy, lecz lżejszy od kontenerków plastikowych, dlatego najlepiej sprawdzi się u większych zwierząt – dla królika lub jako transporter dla świnki morskiej. Cena produktu jest wyższa z uwagi na materiał, z którego jest wykonana torba. Jej czyszczenie może sprawiać więcej problemu niż kontenera plastikowego, jednak jest bardziej stabilna. Zapewnia dobrą wentylację i dostęp do świeżego powietrza.

Dla osób, które cenią ekologiczne podejście do życia stworzone zostały jednorazowe pudełka transportowe, wykonane z papieru. Są bardzo lekkie i poręczne, jednak niestabilne, mało wytrzymałe i słabo trzymające ciepło.

Najlepsze transportery dla gryzoni

Przy wyborze transportera bardzo ważna jest jakoś produktu. Musi być on solidny i wytrzymały. Nie powinien rozpaść się nawet po upadku. Warto wybrać taki, który nie ulegnie destrukcyjnej mocy pazurków i zębów gryzonia.

Kontener musi mieć także odpowiednią wielkość. Transporter dla chomika dżungarskiego i transporter dla chomika syryjskiego nie różnią się między sobą rozmiarem, jednak będą nieodpowiednie dla królika czy świnki morskiej. Kontenery muszą być duże na tyle, żeby zwierzę czuło się swobodnie, mogło się położyć, wyciągnąć, zmienić pozycję i mieć trochę wolnej przestrzeni.

Kiedy wybierasz transporter dla gryzoni zwróć szczególną uwagę na wentylację pojemnika. Otwory na dostęp powietrza powinny znajdować się w górnej i bocznej części kontenera. Nie może ich być jednak zbyt wiele – zbyt duża ilość otworów nie zabezpiecza zwierzęcia przed wiatrem i zimnem.

Zastanów się, czy schronienie dla malucha jest dla niego wygodne i komfortowe. Jeśli gryzoń czuje się niepewnie w zaciemnionych pomieszczeniach, zadbaj o przezroczyste ścianki, przez które malec będzie mógł obserwować świat, a i ty – jako właściciel – będziesz miał na niego oko.

Widoki:
      pixel