Smycze zwykłe dla kota

ilość znalezionych towarów: 17

Smycz dla kota?!

Właściciele psów cenią sobie możliwość wyjścia ze swoimi pupilami na spacer. Przechadzka z psem to okazja do zadbania o swoje zdrowie fizyczne, forma relaksu, możliwość poznania nowych ludzi. Ale czy tylko z psem można wyjść na spacer? Oczywiście, że nie. Coraz częściej spotyka się koty spacerujące na smyczy po ulicach miast. Zanim jednak wyprowadzisz swojego kota na smyczy, musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Koty są bardzo żywiołowe. Wypuszczone na wolność bez opieki są trudne do upilnowania. Niestety takie zwierzęta często spotyka przykry los. Dlatego też nieodłącznymi elementami kocich podróży powinny stać się szelki lub obroża oraz smycz dla kota. Sklep zoologiczny, sklepy internetowe czy nawet portale aukcyjne – smycz można dostać praktycznie wszędzie. Dzięki niej każdy koci właściciel będzie mógł czerpać radość ze spaceru ze swoim pupilem bez obawy o jego życie i zdrowie.
Odpowiednio dobrane akcesoria zapewnią kontrolę nad zwierzakiem i przede wszystkim jego bezpieczeństwo. Zapobiegną przypadkowej ucieczce, gdy kot wystraszy się biegającego luzem psa lub ruszającego z piskiem opon samochodu. Uchronią zwierzę przed wejściem na drzewo czy w zakamarki, z których nie będzie w stanie potem samodzielnie wyjść. W ten sposób smycz dla kotów jest kompromisem między ich potrzebami a troską opiekunów.

Jak przygotować kota na spacer? Jakich akcesoriów użyć?

Koty to ciekawskie i energiczne zwierzęta. Uwielbiają obserwować i poznawać otaczający je świat. Spacer, zwłaszcza dla kotów mieszkających w mieszkaniu w mieście może przynieść wiele radości. Jednak kot, w przeciwieństwie do psa, potrzebuje mnóstwo czasu, żeby nauczyć się chodzić na smyczy. Jak zatem przygotować kota na wyjście na spacer?
Po zakupie odpowiednich szelek i smyczy należy rozpocząć oswajanie kota z nowymi akcesoriami. Można je położyć obok kociego legowiska lub kącika z jedzeniem. W ten sposób kot przyzwyczai się do ich widoku i zapachu. Następnie można przystąpić do założenia kociakowi szelek i przypięcia smyczy. Na początek kilka minut dziennie w smyczy i szelkach w zupełności wystarczy. Jeśli kot przestanie czuć dyskomfort przy noszeniu szelek i zapomni, że ma je na sobie, można spróbować poprowadzić go po mieszkaniu. Kiedy kot poczuje się już swobodnie, chodząc na smyczy, można wybrać się na prawdziwy spacer.
Jeśli spacer ma być dla kota przyjemnością, ważna jest nie tylko nauka chodzenia na smyczy, ale też wybór odpowiedniego miejsca. Zatłoczone ulice lub parki, gdzie można spotkać psy, to raczej nie są najlepsze miejsca na koci spacer. Każdy kot, nawet najodważniejszy, będzie odczuwał stres przy pierwszych spacerach, dlatego też miejsce, do którego się wybierzecie powinno być ciche i rzadko uczęszczane. Świetnie sprawdza się teren ogrodzony, na który nie może dostać się przypadkowo zabłąkany pies albo niechętny kotom człowiek.
Oferta naszego sklepu obejmuje różnego rodzaju akcesoria dla kotów, w tym smycze klasyczne i łańcuszkowe, a także kompletne zestawy składające się z kocich szelek i smyczy. Zanim zamówisz konkretną smycz dla kota, sprawdź, czy ma ona właściwy rozmiar. Znajdziesz tu też szelki i smycze dla kotów małych oraz dużych, w kilkudziesięciu różnych wersjach kolorystycznych. Dysponujemy smyczami w formie eleganckiej tasiemki lub linki, a także smyczami w formie metalowego łańcuszka zakończonego wygodną, skórzaną rączką.
Praktycznie wszystkie prezentowane w sklepie smycze dla kotów dostępne są w kilku wersjach długości. Możesz wybrać klasyczną smycz o długości 3-8 metrów lub metalowy łańcuszek ze skórzaną rączką o długości 2 metrów. W zależności od tego, jak długa i z jakiego materiału wykonana jest smycz dla kota, cena może być niższa albo wyższa. Wybierz coś w ramach swojego budżetu i zapewnij kotu ciekawie spędzony czas.

Jaka smycz dla kota? Czym się kierować w wyborze smyczy?


Zanim zdecydujesz się na wyjście ze swoim kotem na spacer, należy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Wybór nie jest łatwy; na rynku pojawia się coraz więcej smyczy dla kotów. Którą więc wybrać, tak aby i kot i jego opiekun mogli czerpać ze spaceru same korzyści?
Przed zakupem trzeba zastanowić się przede wszystkim nad długością smyczy. Krótka smycz przyda się na początku. Taka smycz daje większą kontrolę nad kotem, który nieprzyzwyczajony do spacerów, może się wyrywać. Jeśli jednak mruczek opanował już sztukę chodzenia na smyczy, można pozwolić sobie na kupno dłuższego modelu. Smycz dla kota długa nawet do 8 metrów to świetny wybór, kiedy chcesz dać swojemu pupilowi trochę więcej swobody.
Rodzaj smyczy jest równie ważny. Najpopularniejsze są zwykłe smycze – linki. Mogą być wykonane z różnych materiałów: nylonowe, welurowe czy parciane. Są stosunkowo niedrogie i będą idealne na początek. Smycze automatyczne to już trochę większy wydatek. Sprawdzą się dla tych kotów, które są już obyte ze spacerami na smyczy. Taka długa smycz dla kota da mu poczucie wolności, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo.
Kolejną ważną kwestią przy wyborze smyczy jest jej jakość. Solidne wykonanie daje gwarancję bezpieczeństwa. Produkt wysokiej jakości nie przerwie się, nie odepnie samoistnie, ani nie uszkodzi zbyt szybko. Wytrzymałość i solidność to cechy, które powinna mieć każda smycz dla kota. Cena dobrej jakościowo smyczy może być dość wysoka, jednak gdy planujesz regularne spacery ze swoim zwierzakiem, czasami lepiej zainwestować trochę więcej. Jeśli jednak nie jesteś do końca przekonany czy kot polubi spacery, wtedy wybór zwykłej, tańszej smyczy jest najlepszym rozwiązaniem.

Smycz dla kotów – kiedy szczególnie warto w nią inwestować?

Wiesz już, jaka smycz dla kota będzie najlepsza – zastanów się więc, w jakiej sytuacji szczególnie warto rozważyć inwestycję w nią. Niektóre koty w ogóle nie wyrażają potrzeby wychodzenia na dwór. Dotyczy to zwykle zwierząt spokojnych, bardziej nieśmiałych i lękliwych, a także tych, które mają złe doświadczenia ze światem zewnętrznym. W ich przypadku nie warto za wszelką cenę stawiać na spacery.
O wiele częściej bywa jednak tak, że kot, który wcześniej był wychodzący i został adoptowany, oczekuje spacerów. W takim przypadku smycz dla kota jest niezbędna, jeśli nie chcesz puszczać zwierzęcia samego. To ważne szczególnie w miastach, gdzie panuje wzmożony ruch uliczny i wałęsa się sporo psów puszczonych luzem. Takie sytuacje stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia kota – o wiele lepiej więc wyjść z nim na smyczy.
Niekiedy dobrym wyborem jest wyprowadzanie kota po prostu na własne podwórko. Dotyczy to zwłaszcza kotów hodowlanych, których wartość jest duża. Jeśli nie możesz przygotować im woliery, wystarczy długa smycz dla kota. Pozwoli ona zwierzęciu na swobodną eksplorację terenu, a jednocześnie da Ci gwarancję jego bezpieczeństwa.
W przypadku aktywnych zwierząt upewnij się, że zostanie wybrana wytrzymała smycz dla kota. Sklep stacjonarny pozwoli Ci na jej dotknięcie, ale możesz też kierować się opiniami dostępnymi w sieci, co umożliwi Ci skorzystanie z oferty sklepów internetowych.

    pixel