Pasza dla koni

ilość znalezionych towarów: 24

 

Pasza dla koni – bo głodny koń to nieszczęśliwy koń

Opieka nad koniem to duży obowiązek. Te majestatyczne, piękne, królewskie wręcz zwierzęta są z reguły bardzo delikatne i wymagają sporej troski. O kimś odpornym i bardzo zdrowym mówi się, że ma „końskie zdrowie”. Jednak to stwierdzenie jest przypisane tylko dla koni, które podlegają właściwej opiece oraz posiadają odpowiednią dietę. Dlatego pasza dla koni ma tak ogromne znaczenie dla ich zdrowia, samopoczucia i ogólnej kondycji. Zapewnienie zwierzęciu karmy dopasowanej do jego potrzeb i indywidualnych uwarunkowań to zadanie trudne, ale możliwe.

Koń zdrowy, szczęśliwy i najedzony to bardzo miły dla oka widok. To też zwierzę, które z radością będzie Ci służyć – pomagać w pracy lub rekreacji. Są przecież stworzone do ruchu – a karma dla koni pozwoli im utrzymać siły na najwyższym poziomie. To dzięki niej zregenerują się i będą gotowe na kolejny dzień pełen wyzwań. Zbyt wytężona praca połączona z karmą słabej jakości lub z jedzeniem przeznaczonych dla koni, które pracują lekko albo nawet wcale może bardzo zaszkodzić Twojemu zwierzakowi. Do pracy potrzebują energii, którą dostarcza im pożywienie.

Właściwe żywienie koni jest niezwykle istotne – daj im wszystko to, czego potrzebują, a w ten sposób zaoszczędzisz mnóstwo czasu i pieniędzy. Nie będziesz miał potrzeby zbyt często wzywać lekarza weterynarii, by obejrzał Twojego konia. Zwierzęciu zaoszczędzisz mnóstwo bólu i cierpienia i jednocześnie sprawisz, że zawsze z radością będzie przyjmował wszystko, co go czeka podczas kolejnego dnia.

Pokarm dla koni – na co możesz liczyć?

Wiemy, jak ważna jest karma dla konia, dlatego w naszym sklepie dokładamy wszelkich starań, by zadowolić zarówno wszystkie konie jak ich właścicieli. Nie ma jednej uniwersalnej paszy dla wszystkich rodzajów koni, bo każde zwierzę jest różne i ma zupełnie inne wymagania, którym staramy się sprostać.

U nas znajdziesz wszystko to, co jedzą konie. Między innymi pełnowartościowe karmy podstawowe i uzupełniające oraz pasze dla koni zdrowych i z rozmaitymi problemami zdrowotnymi. W ofercie jest karma dla koni lekko pracujących i rekreacyjnych, a także dla tych, co pracują średnio intensywnie lub nawet bardzo ciężko, a także dla koni westernowych. Tu kupisz też pokarm dla kucy, które też potrzebują odpowiedniej karmy.

Konie chore wymagają specjalnej karmy, która uwzględni ich zdrowotne braki i potrzeby. U nas kupisz karmę dla koni z problemami trawiennymi, podatnych na stres, z problemami skórnymi, a także karmę dla koni ciężarnych, karmiących i dla źrebiąt. Dostępny jest również pokarm dla koni sportowych - wysokoenergetyczna mieszanka, która dodaje im sił.

Pokarm dla konia – jak go wybrać?

Pokarm dla konia dobieraj szczególnie starannie – sięgaj zawsze po karmy wysokiej jakości, które w pełni zaspokoją jego zapotrzebowanie na składniki odżywcze i witaminy. Szczególnie dla początkującego hodowcy koni to dość trudne zadanie, ale możliwe do zrealizowania. Z powodzeniem zaspokoisz apetyt swoich koni i dasz im to, czego potrzebują. To wymaga tylko wiedzy i chęci.

Na pierwszym miejscu stawiaj zawsze dobro Twoich zwierząt. Jedzenie dla konia musi w końcu zaspokoić wszystkie jego potrzeby. Dostosuj je do kondycji Twojego zwierzęcia i ilości pracy, którą wykonuje. W ten sposób wybierzesz karmę, która da Twoim koniom tyle energii i składników odżywczych, ile jest im niezbędne do życia i prawidłowego funkcjonowania.

Nie kieruj się ceną w pierwszej kolejności – tanie pasze dla koni też mogą być dla nich odpowiednie. Najważniejszy jest skład i konkretne potrzeby Twojego konia, a nie cena, którą za to zapłacisz. Nie wahaj się pytać o radę, jeśli nie wiesz, co wybrać. Inni hodowcy koni, których opinie znajdziesz w Internecie lub lekarze weterynarii wyspecjalizowani w tych zwierzętach na pewno Ci pomogą. Korzystaj z cudzej wiedzy i doświadczeń, dla dobra Twoich koni – w ten sposób będziesz mógł uzupełnić swoje wiadomości i zorientować się jak na daną paszę reagują konie innych ludzi. W ten sposób będziesz mógł nieco łatwiej podjąć odpowiednią decyzję.

    pixel