Myszki dla kotów

ilość znalezionych towarów: 25

Zabawka dla kota – polowanie na mysz

Z kocią naturą nie wygrasz. Każdy, nawet najbardziej puchaty śpioch ma w sobie niestrudzonego łowcę. Kot goniący myszy jest obrazem dość mocno zakorzenionym w naszej świadomości. To właśnie dlatego myszy stały się pretekstem do stworzenia zabawek, które skłaniają Twojego kota do pogoni za gryzoniem.

Zabawka dla kota „mysz” przede wszystkim pełni funkcję atrakcji i formy spędzania czasu Twojego kota. Żeby spalić ogromne pokłady energii, które w nim tkwią, kot musi „wyszaleć się” w zabawie i udawanym polowaniu. Kierujące jego uwagę na sztuczną myszkę, odwracasz ją jednocześnie od swoich palców i mebli. Kot, który zaspokoi instynkt łowcy będzie mniej skłonny by rzucać się w markowanym ataku na dłoń lub kostki domowników.

Ponadto, kot po wieczornej sesji zabaw i smacznej kolacji pójdzie spać i nie będzie Cię budził w nocy.

 

Myszka – zabawka dla kota z energią

Dostępnych jest wiele rodzajów zabawkowych myszy. Poobserwuj swojego pupila i zastanów się, jaki model może najbardziej go ucieszyć. Małe kociaki często wolą piskliwe zabawki. Mysz – zabawka dla kota w formie szeleszczącego tunelu będzie świetną okazją do wyostrzenia słuchu i instynktu malucha. Dorosłe koty często lubią nieco spokojniejsze zabawki. Co powiesz na włóczkowe modele myszek? Są ciche, więc nie będą Ci przeszkadzać. Jednocześnie staną się zagadką do rozwikłania dla kociego domatora.

Ogromną popularnością cieszą się również myszki nakręcane lub z funkcją wibrującą. Dla kota stanowią wyzwanie, które często zajmuje go na długi czas. Aby ulubieniec się nie znudził, postaw czasem na wspólną zabawę. Myszka może stanowić również nagrodę za posłuszeństwo. Kot w końcu przestał wskakiwać na Twoje ulubione, czarne spodnie? Zabawa „w kotka i myszkę” może okazać się cudownym czasem spędzonym z opiekunem i jednocześnie lekcją dobrego wychowania.

Czym się kierować przy zakupie myszki?

Zabawki dla kota – koci łowca nie może przejść obok nich obojętnie. Niestety, przy sklepowej wystawie nie spytasz swojego pupila o zdanie. Musisz kierować się jedynie swoimi obserwacjami. Na pewno zauważyłeś już na jakie bodźce najczęściej reaguje Twój zwierzak. Woli ciszę i spokój czy może lepiej reaguje na głośniejsze dźwięki? Właśnie te małe sygnały będą dla Ciebie wskazówką.

Jeśli w planach masz zakup myszki, która jest głośna, zastanów się, czy będziesz w stanie ją znieść na dłuższą metę. Twój kot będzie zadowolony, jednak nikt nie chce być zmuszony do codziennego wysłuchiwania pisków, jakie wydobywają się z zabawki. Zabawka – myszka jest dla kota niezwykłą atrakcją.

    pixel