Odstraszacz na koty

ilość znalezionych towarów: 12

Jak odstraszyć kota?

Ogród pielęgnowany od lat, piękne, ozdobne kwiaty i… kot rozkopujący ziemię i niszczący pieczołowicie pielęgnowane rośliny. Albo nowe meble, które przez ślady kocich pazurów wyglądają raczej mało atrakcyjnie. Koty to wspaniałe zwierzęta, jednak czasem mogą sprawiać problemy. Nie przymykaj na nie oka – jako odpowiedzialny właściciel mruczącego czworonoga, pracuj nad zachowaniem pupila. Nie musisz się godzić na zniszczenia, a Twój wysiłek włożony w pielęgnację ogrodu, nie musi iść na marne. Naucz swojego kota, co może robić, a czego nie powinien. Problemu nie stanowi Twój zwierzak, ale bezpański mruczek lub pupil sąsiada? Na niego też znajdzie się dobry sposób.

To zrozumiałe, że nie chcesz, aby zwierzaki, szczególnie te młode, drapały cenne dla Ciebie przedmioty, znaczyły moczem teren lub zakopywały w grządkach czy dziecięcej piaskownicy swoje odchody. Pamiętaj jednak, że większość takich zachowań mruczków motywowana jest naturalną potrzebą, a nie chęcią zrobienia Ci na złość. Koty w ogrodzie często pojawiają się też na Twoje zaproszenie, chociaż wcale nie musisz być tego świadomy. Jak to? Sadzenie roślin, które wabią mruczki (na przykład kocimiętki) czy zostawianie otwartego kosza z resztkami, przyciąga zwierzaki na Twoją posesję. Na to nie pomoże nawet najskuteczniejszy odstraszacz na koty.

Swoje zachowanie łatwo zmienić, a jak poradzić sobie z niesfornym zwierzakiem? Jak odstraszyć obcego kota z ogrodu lub zapobiec niszczeniu mebli przez Twojego zwierzaka? Unikaj siły, bólu i agresji. Wymyślone na szybko pułapki to także nie jest dobre rozwiązanie – może skrzywdzić zwierzę. Najlepszym sposobem na odstraszenie kota, będzie zniechęcenie go do zabawy w Twoim ogrodzie lub konkretnymi meblami. Jak to zrobić? Pomóc mogą Ci w tym repelenty, czyli środki działające odstraszająco, wpływające również na koty. Dzięki nim pozbędziesz się zwierzaków z miejsc, w których nie są mile widziane.

Repelenty są to zazwyczaj środki chemiczne, które wydzielają nieprzyjemny dla kota zapach. Odstraszają mruczki, które zniechęcone przykrym zapachem, przestają zbliżać się do danego miejsca. Skuteczny odstraszacz kotów to nie tylko preparat zawierający substancje zapachowe. Można spotkać się również ze specjalnymi urządzeniami emitującymi dźwięki nieprzyjemne dla uszu kotów. Środki chemiczne możesz też zamienić na konkretne rośliny, których zapach nie podoba się mruczkom. Już na wstępie należy zaznaczyć, że wszystkie środki odstraszające, które można znaleźć w sklepach zoologicznych, są bezpieczne i nie wyrządzają kotom żadnej krzywdy.

  Rodzaje środków odstraszających koty

  Chemiczne środki odstraszające – większość tego typu środków bazuje na zapachach. Dzielą się na środki do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Repelenty stosowane wewnątrz pomieszczeń mają najczęściej formę sprayu, którym spryskuje się meble lub miejsca, w których kot nie powinien przebywać. Wydzielają one zapach odstraszający koty. Bazują często na naturalnych składnikach – na przykład cytrusach. Odstraszacz na koty w ogrodzie przyjmuje formę zapachowych granulek, które są odporne na warunki atmosferyczne i działają nawet do kilku tygodni. Jakie zapachy, poza cytrusami, odstraszają koty? Mruczkom do gustu nie przypadnie też lawenda, geranium, eukaliptus czy mentol.

  Urządzenia emitujące ultradźwięki to sprzęty, które zabezpieczają teren przed niepożądaną obecnością kotów. Emitują dźwięki, które są nieprzyjemne dla delikatnych kocich uszu. Ty ich jednak nie usłyszysz. Taka bariera dźwiękowa skutecznie zniechęca koty przed wkraczaniem na teren ogrodu czy posesji. Należy jednak pamiętać, że takie urządzenia mogą być stosowane jedynie na otwartej przestrzeni, skąd koty mogą się swobodnie oddalić. Ultradźwięki to skuteczny odstraszacz, jednak w dużych dawkach może być dla kotów niebezpieczny.

  Odstraszacz na koty w ZooArt

  W ofercie sklepu internetowego ZooArt znajdziesz duży wybór środków chemicznych do odstraszania kotów, które skutecznie rozwiążą problem zniszczeń w ogrodzie lub w domu. Jeśli nie chcesz, aby zwierzak zmienił trawnik lub Twoje grządki w kuwetę, rozsyp na nich specjalne, drobne kulki. Ich zapach zniechęci zwierzę. Niektóre produkty mają postać zielonych kryształków, które nie będą widoczne w trawie. Skuteczny odstraszacz kotów w formie sproszkowanej oduczy mruczka oddawania moczu w konkretnych miejscach. Taki preparat na długo zniechęca zwierzaki i jednocześnie nie robi im krzywdy. Nie uszkadza także roślin. Nieprzyjemny zapach zadziała na kota, ale Ty go nie wyczujesz. Dodatkowo jest to skuteczny odstraszacz kretów. W swoim ogródku możesz także stosować preparaty w sprayu. A co wybrać do ochrony mebli i wnętrz?

  Aby zniechęcić pupila do drapania mebli lub sikania na dywan, wybierz dostępny w ZooArt odstraszacz na koty w wygodnej butelce z atomizerem. Łatwo i szybko rozpylisz go w wybranym miejscu. Prawie każdy odstraszacz kotów ma zapach, który może, lecz nie musi być dla Ciebie przyjemny. Zapoznaj się z ofertą proponowanych wersji zapachowych i wybierz ten produkt, który nie będzie dla Ciebie uciążliwy. Staraj się regularnie psikać powierzchnie atrakcyjne dla zwierzaka – raz może nie wystarczyć do skutecznego zniechęcenia mruczka. Dobrym pomysłem będzie też wybór preparatów do odstraszania kotów o przedłużonym działaniu.

  Czym kierować się podczas zakupów?

  Płyn odstraszający koty, repelent w formie sprayu, granulek czy wreszcie urządzenia bazujące na ultradźwiękach – wybór środków odstraszających koty jest ogromny. Kupując taki preparat, należy zwrócić uwagę na zastosowanie danego środka – jedne sprawdzą się tylko na zewnątrz, a inne przeznaczone są do użytku w pomieszczeniach.

  Wybierając odstraszacz na koty do stosowania w pomieszczeniach, warto wziąć pod uwagę ich zapach. Powinien on przede wszystkim odstraszać koty, ale nie może być nieprzyjemny dla Ciebie. Większość zapachów jest atrakcyjna dla ludzkiego nosa. Oczywiście, Ty też masz swój gust i możesz nie lubić podobnych aromatów jak Twój kot. Na szczęście produktów na rynku jest tak dużo, że z pewnością znajdziesz ten, którego woń przypadnie Ci do gustu. Odstraszacz kotów nie powinien zostawiać plam i musi mieć wygodne opakowanie – najlepiej z atomizerem.

  Środki, z których można korzystać na zewnątrz, powinny wyróżniać się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne. To, czym powinien cechować się skuteczny odstraszacz kotów to granulki – będą uwalniać zapach stopniowo, przez kilka tygodni. Ważnym czynnikiem przy wyborze takiego środka jest też jego wpływ na środowisko – powinien być bezpieczny dla roślin i gleby.

  Przy wyborze urządzeń emitujących dźwięki należy zwrócić uwagę na ich zasięg i wykonanie. Urządzenie powinno być wodoodporne i dostosowane mocą do wielkości ogrodu czy działki. Niektóre urządzenia tego typu mają wbudowaną fotokomórkę, dzięki której wykrywają ruch i działają tylko przy niepożądanych kocich gościach.

  Artykuły z naszego bloga

  Jakiego zapachu nie lubią koty? 5 aromatów, które odstraszają futrzaki Jakiego zapachu nie lubią koty? 5 aromatów, które odstraszają futrzaki
  Czego nie lubią koty? Te 5 rzeczy je odstrasza! Czego nie lubią koty? Te 5 rzeczy je odstrasza!
  pixel