Drzwiczki dla kota

ilość znalezionych towarów: 1

Większość z nas spotkała się kiedyś ze stwierdzeniem, że koty chodzą własnymi drogami. Aby pozwolić kotu na swobodne wchodzenie i wychodzenie z domu warto zainwestować w specjalne wejście dla kota w drzwiach.

Drzwiczki dla kota w drzwiach – czy warto?

Specjalne wejście dla kota to świetne rozwiązanie nie tylko dla zwierząt wychodzących ale i dla tych, które nie wychodzą na zewnątrz.

Najbardziej oczywiste jest montowanie drzwiczek dla kota, jeśli mruczek wychodzi na zewnątrz. Zapewnia to wygodę samemu kotu ale i właścicielowi. Jeśli Twój kot budzi Cię w środku nocy ponieważ właśnie ta pora jest dla niego idealna na spacer, przejście dla kota w drzwiach zapewni mu możliwość wyjścia bez alarmowania wszystkich domowników. Jest to również świetne rozwiązanie ze względów finansowych – drzwiczki dla kota chronią dom przed utratą ciepła. Drzwiczki zapewnią kotu swobodę wychodzenia i wchodzenia do pomieszczenia, kiedy tylko ma na to ochotę a Tobie zaoszczędzi nerwów związanych z ciągłym otwieraniem i zamykaniem drzwi dla pupila.

Niektórzy właściciele kotów decydują się umieścić kuwetę w łazience. Jednak nie każdy chce, żeby drzwi do łazienki były ciągle otwarte a kot przecież musi mieć stały dostęp do swojej toalety. Pomocny może okazać się otwór w drzwiach dla kota. Dzięki niemu unikniesz przykrych niespodzianek jeśli przypadkowo zapomnisz zostawić kotu uchylonych drzwi do łazienki, a Twój mruczek będzie mógł bez ograniczeń wchodzić do pomieszczenia i z niego wychodzić.

Rodzaje drzwiczek dla kota

W ofercie sklepów zoologicznych znajdują się różne rodzaje drzwiczek dla kota, więc niezależnie gdzie i w jakiej powierzchni chcesz je zamontować, na pewno znajdziesz coś, co będzie odpowiadać Twoim potrzebom i potrzebom Twojego kota.

Drzwiczki uniwersalne – wahadłowe to najpopularniejszy typ drzwiczek dla zwierząt dostępnych na rynku. Umożliwiają łatwe przechodzenie w obu kierunkach a na dole drzwiczek umieszczony jest magnes, dzięki któremu drzwiczki zamykają się samoczynnie. Dzięki temu pomieszczenie chronione jest przed intruzami i złymi warunkami atmosferycznymi. Takie drzwiczki mogą być montowane zarówno w drzwiach zewnętrznych jak i wewnętrznych a nawet w ścianie.

Drzwiczki z systemem identyfikującym to zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które sprawdzi się przede wszystkim w drzwiach zewnętrznych. Mikrochip, który umieszczony jest na kociej obroży uniemożliwia innym zwierzętom przedostanie się do domu. Decydując się na zakup takich drzwiczek trzeba jednak liczyć się z większymi kosztami niż w przypadku tych tradycyjnych.

Jak wybrać drzwiczki dla kota?

Klapka do drzwi dla kota powinna być przede wszystkim dopasowana do kocich gabarytów. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto zmierzyć swojego zwierzaka, aby mieć pewność, że wybierzesz dobrze. Oferta drzwiczek dla kotów jest szeroka więc bez problemów znajdziesz rozmiar odpowiadający Twojemu mruczkowi.

Kolejnym ważnym aspektem, który powinieneś wziąć pod uwagę jest przeznaczenie drzwiczek. Klapka do drzwi dla kota będzie się różnić w zależności od tego, czy będzie montowana w drzwiach wejściowych czy w drzwiach wewnętrznych. Nie warto montować drzwiczek do zastosowania wewnątrz pomieszczeń w drzwiach wejściowych. Są one tańsze, jednak nie izolują tak dobrze i są mniej odporne na zmienną temperaturę na zewnątrz.

Decydując się na przejście dla kota w drzwiach postaw przede wszystkim na jakość. Drzwiczki dobrej jakości są przede wszystkim szczelne, wytrzymałe i bezpieczne. Szczelność jest ważna przede przy wyborze klapki do drzwi zewnętrznych. Nie może się ona uginać pod wpływem niskich czy wysokich temperatur ani samoczynnie otwierać przez podmuch wiatru. Bezpieczeństwo zwierzęcia to kwestia, na którą powinieneś zwrócić szczególną uwagę. Materiały, z których zrobiona jest klapka dla kota muszą być trwałe a sam montaż nie powinien sprawiać problemu nawet mało doświadczonym majsterkowiczom.
Widoki:
      pixel