Sucha karma weterynaryjna dla kotów z niewydolnością nerek

ilość znalezionych towarów: 41

Weterynaryjna, sucha karma dla kotów ze schorzeniami nerek

Choroby nerek znacznie częściej dotykają koty niż psy. Ma to związek głównie z kocią fizjologią: potrzebami organizmu i związanej z nimi dietą, podatnością na stres i tendencją do częstych infekcji dróg moczowych. Nerki odpowiedzialne są za filtrowanie krwi i normowanie stężenia płynów w tymże organie. Zaburzenie ich pracy może doprowadzić do zatrucia organizmu, wielu problemów zdrowotnych, a w konsekwencji śmierci.

Choroba nerek często związana jest z wiekiem zwierzęcia, może być jednak skutkiem zatrucia środkami chemicznymi, lekami, zakażeniami bakteryjnymi lub spożywaniem dużej ilości białka złej jakości. Jej objawami jest m.in. odwodnienie, silne uczucie pragnienia, brak apetytu, matowienie sierści. Jeśli zauważysz niektóre z nich – koniecznie udaj się do lekarza weterynarii, który sprawdzi stan zdrowia zwierzęcia i wprowadzi odpowiednią terapię leczniczą. Pomoże ci również ustalić nowy system żywienia kota, który w znacznym stopniu może poprawić jakość jego życia.

Dieta kota chorego na nerki powinna być przede wszystkim niskobiałkowa i niskofosforowa, z wykorzystaniem białka wysokiej jakości. W ofercie sklepu ZooArt.com.pl dostępna jest optymalna karma dla kota z chorymi nerkami, która dostarcza zwierzęciu niezbędne do życia składniki pokarmowe, ograniczając jednocześnie te, które mogą wpłynąć na pogorszenie stanu jego zdrowia. Oferowane produkty pochodzą od czołowych producentów karmy weterynaryjnej, której skuteczność działanie potwierdzona jest licznymi badaniami laboratoryjnymi.

Jaka jest najlepsza karma dla kotów z niewydolnością nerek?

Oferowana w naszym sklepie internetowym karma dla kota chorego na nerki to pełnowartościowy suchy pokarm, który alkalizuje organizm i odciąża organy. Można stosować ją u zwierząt z ostrą i przewlekłą niewydolnością nerek, podczas terapii kamicy wapniowo-szczawianowej, encefalopatią wątrobową i przy zapobieganiu nawrotom kamicy moczowej.

Dieta dla kota z chorymi nerkami jest dość restrykcyjna – należy wykluczyć z niej złej jakości białko i fosfor podawane w dużej ilości. Karma dla kotów z chorobami nerek jest niskobiałkowa, z niską zawartością fosforu w składzie. Jest bogata w kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, które zwalczają stany zapalne i nadciśnienie. Pokarm dostarcza również kwasy EPA i DHA, działające przeciwutleniająco.

Podczas choroby zwierzęta często tracą apetyt. Oferowana w sklepie ZooArt karma dla kotów z niewydolnością nerek charakteryzuje się dużą smakowitością, która sprawia, że pupil z chęcią podchodzi do swojej miski. Wszystkie produkty zawierają odpowiednie proporcje niezbędnych do życia składników odżywczych, które wpływają korzystnie na zdrowie kota.

Dieta kota chorego na nerki – na co zwrócić uwagę?

Pamiętaj, że zbagatelizowanie wystąpienia i zaostrzenia objawów może doprowadzić do momentu, w którym nie będzie już można pomóc zwierzęciu. Niezwykle ważny jest stały kontakt z weterynarzem, ustalenie przebiegu leczenia i dobór optymalnej diety.

Pomimo, że białko sprzyja wystąpieniu i zaostrzeniu choroby nerek jest niezbędnym składnikiem odżywczym w kociej diecie. Sprawdzaj skład i podawaj zwierzakowi pokarm z białkiem pochodzenia roślinnego o wysokiej jakości.

Niestety, choroby nerek nie da się wyleczyć – jej objawy pojawiają się w momencie, kiedy powierzchnia organów jest już uszkodzona. Nerki nie podlegają procesowi regeneracji, na zawsze pozostaną więc dysfunkcyjne. Jeśli lekarz weterynarii zdiagnozuje niewydolność nerek u kota, dieta powinna być stosowana nieprzerywalnie aż do końca życia zwierzęcia.

pixel