VEBIOT Stressoxan 60 tabletek

  • Stressoxan dog jest przeznaczony jako uzupełnienie diety psów i kotów w sytuacjach stresowych takich jak: fajerwerki, zgiełk, rozłąka, zmiana otoczenia, pojawienie się nowego członka rodzin
  • VEBIOT Stressoxan  60 tabletek
Seria: 60tb
Gwarancja: ETYKIETA DROP
91,98 zł
/ szt.

Przeznaczenie Stressoxan 

Preparat Stressoxan dog to mieszanka paszowa przeznaczona do uzupełniania diety psów i kotów , w szczególności: osobników z problemami behawioralnymi (np. nadpobudliwość, moczenie się), w przypadku dyskomfortu towarzyszącego przewlekłym problemom zdrowotnym, w sytuacjach stresowych: rozłąka, zmiana otoczenia, pojawienie się nowego członka rodziny, fajerwerki, wizyta w gabinecie weterynaryjnym, wystawa, podróż.

Skład Stressoxan 

Stressoxan dog zawiera składniki ważne w żywieniu psów z objawami stresu i niepokoju: prekursory neuroprzekaźników oraz bioflawonoidy o działaniu antyoksydacyjnym.

L-Tryptofan jest aminokwasem egzogennym biorącym udział w syntezie licznych białek w organizmie oraz prekursorem neuroprzekaźników. Zawarty w Stressoxan dog L-tryptofan po wchłonięciu w przewodzie pokarmowym przenika przez barierę krew-mózg, następnie przekształcany jest do 5- hydroksytryptofanu (5-HTP). Przemiana ta katalizowana jest przez witaminę B6. Następnie 5-HTP przekształcany jest do serotoniny.

Ekstrakt z Hibiscus syriacus (Hibiskus syryjski) standaryzowany na 40% zawartość gossypiny wspiera organizm psa w sytuacjach stresu lub niepokoju. Gossypina (3,5,7,3,4-pentahydroksy-8-0-glukozylo-glukozyd) jest ligandem dla receptorów kwasu γ-aminomasłowego typu A (GABAA). Ponadto gossypina wykazuje również działanie antyoksydacyjne oraz przeciwzapalne.

 

 

Nadpobudliwość , jakie są przyczyny?

Dłuższa nieobecność właścicieli w domu ma również negatywny wpływ na zachowanie psa i kota . Poczucie samotności wywołuje nadpobudliwość. Zjawisko tego rodzaju określane jest mianem lęku separacyjnego . Jest to związane ze stresem, który pojawia się, gdy pupil przebywa sam bez opieki. Kiedy właściciel wraca do domu, pupil zbyt mocno ekscytuje się, biega i skacze po meblach. Często jest to bagatelizowane i odbierane jako radość na widok swojego pana. Taka reakcja jednak powinna zwrócić naszą uwagę i skłonić do przyjrzenia się psu w innych sytuacjach.

Innym często obserwowanym powodem nadpobudliwości i strachu u zwierząt są podróże z psem. Podczas wyjazdów mogą pojawić się objawy takie jak wymioty czy agresja. Często wystarczy już sam widok kagańca, aby pies doznał negatywnych emocji, które wpływają na jego zachowanie. Podróże to również konieczność adaptacji w nowym miejscu, która dla psa może być trudna. Nowe miejsce, nieznani ludzie, hałasy – wszystko to wywołuje poczucie dyskomfortu u naszych czworonożnych przyjaciół.

Jakie są objawy nadpobudliwości ?

Obserwacja naszego czworonoga jest niezwykle istotna w procesie jego prawidłowego rozwoju. Szybka reakcja na zmianę zachowania psa jest bardzo ważna. Jeśli zauważysz objawy stresu u pupila takie jak:

  • agresywne zachowanie w stosunku do innych psów,
  • szczekanie bez powodu,
  • niszczenie rzeczy podczas nieobecności właścicieli w domu,
  • problemy ze snem,
  • załatwianie potrzeb fizjologicznych w domu,
  • bieganie bez celu

Nie czekaj! Skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

 

 

Dawkowanie

Rekomendowana dawka Stressoxan zależna jest od masy ciała . Jeżeli lekarz weterynarii nie zaleci inaczej zastosuj się do rekomendowanej dziennej porcji.

 

Parametry techniczne:
Zawartość opakowania:
60 tabletek
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.
Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

ETYKIETA DROP - Gwarancja udzielana przez sprzedawcę na okres 12 miesięcy.

ETYKIETA DROP
Podziel się swoim komentarzem z innymi

Produkty podobne do VEBIOT Stressoxan 60 tabletek

X
X
pixel