Sucha karma weterynaryjna dla psów na stawy

ilość znalezionych towarów: 52

Sucha karma dla psów ze schorzeniami stawów

Jednym z najbardziej uciążliwych schorzeń dotykających psy są choroby i zwyrodnienia stawów. W znacznym stopniu utrudniają zabawę, spacery i czerpanie przyjemności z aktywności fizycznych. Choroby stawów dotykają zarówno starsze, jak i młode psy. Na ich wystąpienie wpływ mają uwarunkowania genetyczne lub zaburzony rozwój mięśni i kości. Nadwaga, przeciążenie fizyczne organizmu i źle zbilansowana dieta również mogą przyczynić się do wystąpienia zwyrodnień.

Leczenie stawów odbywa się m.in. poprzez kontrolę masy ciała, wyważoną aktywność fizyczną oraz odpowiednią dietę. Jednym z najważniejszych czynników, które przyczyniają się do znacznej poprawny stanu zdrowia zwierzęcia jest specjalistyczna karma dla psów ze schorzeniami stawów.

Cierpiącemu na chorobę stawów psu należy podawać odpowiednie pożywienie. Karma na stawy dla psa zawiera zbilansowane składniki pokarmowe, które wspomagają odbudowę kośćca i tkanki chrzęstnej. Dba też o prawidłową wagę zwierzęcia – nadwaga jest jedną z przyczyn mechanicznych uszkodzeń i obciążenia stawów i więzadeł.

Jaka karma dla psa na stawy będzie najlepsza?

Dieta to podstawa, dlatego oferujemy najlepsze karmy dla czworonogów z chorobami stawów. Znajdziesz tu wysokiej jakości pokarm dostosowany do indywidualnych potrzeb czworonogów, który dostarczy organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Karma dla psa na stawy dostępna jest w różnej pojemności i w różnych smakach, w wersji dla psów młodych i dorosłych.

Wielu właścicieli zastanawia się, jaka karma dla psa na stawy spełni wszystkie zapotrzebowania zwierzęcia. Nadwaga jest głównym problemem pupili z chorymi stawami. Powoduje ich nadwyrężenie i skutkuje uszkodzeniami. Najlepszy pokarm dla zwierzaka zawiera zmniejszoną ilość tłuszczu przy zachowaniu wszystkich walorów smakowych.

Specjalistyczna karma dla psów na stawy bogata jest w kompleksy wspierające kości – przede wszystkim hydrolizowany kolagen i polifenole. Poprawia sprawność ruchową, co przenosi się na lepszą jakość życia zwierzęcia. Obecność kwasów tłuszczowych Omega-3 łagodzi stany zapalne w tkankach oraz zmniejsza ból.

Karma na stawy dla psa – na co zwrócić uwagę?

Odpowiednia dieta to klucz do osiągnięcia i utrzymania prawidłowej wagi zwierzęcia oraz dostarczenia mu składników, które wspomogą stawy i zmniejszą ból.

Jaka karma dla psa na stawy da wymierne korzyści? Aby wybrać optymalny produkt, warto udać się do lekarza weterynarii, który dobierze najlepszy pokarm dla twojego pupila.

Specjalistyczna karma uwzględnia warunki fizjologiczne panujące w ciele zwierzęcia, zmienione wskutek choroby. Zaspokaja zapotrzebowanie energetycznie i dostarcza potrzebnych składników odżywczych.

Karmy weterynaryjne wspomagają proces leczenia, eliminują objawy chorobowe. Poprawiają komfort życia i zapobiegają negatywnym skutkom, które wywołuje choroba. Nie można jednak stosować ich na własną rękę – mogą nie przynieść oczekiwanego efektu. Podawanie karmy skonsultuj ze swoim weterynarzem.

Pamiętaj aby dbać o kondycję zwierzęcia. Ruch i aktywność fizyczna wpływają pozytywnie na ruchomość stawów, dlatego częste wychodzenie na spacery jest wskazane. Pilnuj, żeby psiak nie nadwyrężał organizmu – biegi i skoki mogą obciążyć nogi.

pixel