VET-AGRO FIPREX DUO XL 402 mg + 361,8 mg roztwór do nakrapiania dla psów

  • Fiprex DUO XL roztwór do nakrapiania psów o masie powyżej 40 kg to polski lek w postaci kropli spot-on przeciw pchłom, kleszczom i wszołom. Łatwy w podaniu, rozmiar produktu jest dostosowany do wagi domowego pupila.
  • VET-AGRO FIPREX DUO XL 402 mg + 361,8 mg roztwór do nakrapiania dla psów
Marka: Vet-Agro
Seria: 5,5ml
9,00 zł
22,98 zł
/ szt.

 

FIPREX DUO XL

Fiprex DUO XL roztwór do nakrapiania psów o masie powyżej 40 kg to polski lek w postaci kropli spot-on przeciw pchłom, kleszczom i wszołom. Łatwy w podaniu, rozmiar produktu jest dostosowany do wagi domowego pupila.

Dlaczego warto stosować Fiprex DUO XL?

Łatwość podania: zawartość pipetki Fiprex DUO XL należy podać na skórę psa u podstawy szyi, na karku.
Proste dawkowanie: jedna pipetka Fiprex DUO XL przeznaczona jest dla jednego psa o masie powyżej 40 kg.
Dwie substancje czynne: fipronil, którego działanie jest udowodniona naukowo, skutecznie eliminuje pchły i kleszcze oraz (s)-Metopren, który hamuje rozwój niedojrzałych postaci pcheł (jaj, larw i poczwarek), dzięki czemu ogranicza ilość tych pasożytów w otoczeniu zwierząt.
Czas działania: Jedna pipetka Fiprex DUO XL działają do 8 tygodni na pchły i do 4 tygodni na kleszcze
Fiprex DUO XL jest lekiem niskotoksycznym dla ludzi i zwierząt.
Fiprex DUO może być wykorzystane w ramach usuwania objawów klinicznych alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS), o ile zostało ono wcześniej rozpoznane przez lekarza weterynarii.
  Fiprex DUO spot-on może być stosowany u szczeniąt już od ukończenia 8 tygodnia życia.
Może być stosowany u suk w okresie laktacji

 

Dlaczego profilaktyka przeciw pchłom i kleszczom jest ważna?

Całoroczna profilaktyka przeciw pchłom i kleszczom powinna być stosowana także u zwierząt niewychodzących. Pasożyty zewnętrzne mogą zostać przeniesione na ubraniach opiekuna lub sierści zwierzaka wychodzącego.

Pchły i kleszcze przenoszą wiele groźnych dla zdrowia i życia pupili chorób. Wśród nich możemy wyróżnić: babeszjozę, tasiemczycę, boreliozę, erlichiozę, anaplazmozę oraz inne.

Nieleczone choroby mogą prowadzić do znacznego pogorszenia stanu zdrowia pupila a w skrajnych przypadkach nawet do jego śmierci. Dlatego zapobiegaj zamiast leczyć! Postaw na sprawdzoną przez miliony Polaków ochronę w postaci kropli spot-on Fiprex DUO XL.

Gdzie kupić?

Fiprex DUO XL to polski lek przeciwko pchłom, kleszczom i wszołom w postaci kropli spot-on dostępny bez recepty. Fiprex DUO XL kupisz m.in. w naszym sklepie internetowym.

O tym warto pamiętać?
- Nie należy kąpać zwierzaka 2 dni przed i 2 dni po aplikacji preparatu
- Stosować nie częściej niż co 4 tygodnie
- Nie stosować u szczeniąt poniżej 8 tygodnia życia i/lub ważących mniej niż 2 kg
- Fiprex DUO to polski lek OTC dostępny bez recepty
- PAMIĘTAJ O CAŁOROCZNEJ PROFILAKTYCE!

 

Substancja czynna: Fipronil 402 mg + (S)-metopren 361,8 mg

Tubka o pojemności: 4,02 ml

Sposób dawkowania: podawać na skórę u podstawy szyi, na karku

Wskazania: Zwalczanie inwazji wyłącznie pcheł lub w inwazjach mieszanych z kleszczami i (lub) wszołami; Zwalczanie dorosłych postaci pcheł: działanie owadobójcze przeciwko nowym inwazjom dorosłych pcheł utrzymuje się przez 8 tygodni.; Zwalczanie jaj, larw i poczwarek pcheł. Działanie to utrzymuje się przez okres 6 tygodni po zabiegu.; Zwalczanie kleszczy. działanie roztoczobójcze produktu utrzymuje się do 4 tygodni po podaniu.; Zwalczanie wszołów.

>> Produkty lecznicze nie podlegają zwrotowi; zwrot tego rodzaju produktów możliwy jest wyłącznie w przypadku wady jakościowej produktu lub jego niewłaściwego wydania. Podlega to regulacji art. 96 ustawy z dnia 6 września 2001r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2008r., nr 45, poz. 271)

Produkt OTC nie przeznaczony do dalszej odsprzedaży.

Parametry techniczne:
Faza życia:
Dorosły
Junior
Senior
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.
Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Podziel się swoim komentarzem z innymi

Produkty podobne do VET-AGRO FIPREX DUO XL 402 mg + 361,8 mg roztwór do nakrapiania dla psów

X
X
pixel