Karma dla kociąt

ilość znalezionych towarów: 125

Karma dla kociąt

Karma dla małego kota – wielka odpowiedzialność

Przyjęcie pod dach kociaka to powód do wielkiej radości. To też jednak nie tylko źródło niewyczerpanej radości. To też ogromna odpowiedzialność. W pierwszych miesiącach życia organizm kota jest bardzo delikatny, dlatego tym większą uwagę musisz poświęcić temu, co Twój kot je. Odpowiednia karma dla małych kotów to absolutna podstawa opieki nad takim maleństwem.

Zła dieta bardzo szybko może doprowadzić do wielu chorób i apatii kota. Żeby rosnąć i zdrowo się rozwijać potrzebuje dobrze jeść. Karma dla małego kotka musi być dostosowana do jego kocich potrzeb. One są zupełnie inne niż potrzeby kota dorosłego lub kociego seniora. Brak odpowiedniej ilości witamin i mikroelementów bardzo szybko może doprowadzić Twojego kota do poważnych problemów zdrowotnych. Z tego powodu dobrze dobrana karma dla małego kota powinna być jednym z pierwszych zakupów, których dokonasz.

Widoki:

Karma dla kociąt powinna zagościć w Twoim domu najpóźniej w chwili, gdy z małym kociakiem przekraczasz próg domu. Karma dla małego kota pozwoli Twojemu kotkowi rozwijać się i cieszyć Cię swoim towarzystwem. Bez bólu i problemów, które mogłyby spowodować niedobory składników odżywczych czy witamin. To szczególnie istotny aspekt w rozwoju kotów rasowych, zwłaszcza tych o dużej wadze docelowej. Podobnie istotne jest, aby dobra karma dla kociąt była proponowana zwierzętom po przejściach, wcześniej bezdomnym, a teraz adoptowanym przez Ciebie.

Ważna jest kaloryczność posiłków. W przypadku małych kociąt warto wybierać karmy o zwiększonej liczbie kalorii. Zwierzę do około pierwszego roku życia należy karmić jak najczęściej – 4-5 posiłków każdego dnia to optymalna liczba. Kocię może mieć większy apetyt niż dorosły kot – wynika to z jego zapotrzebowania na energię. Nie znaczy to jednak, że zwierzę powinno mieć stały dostęp do jedzenia.

Ustal pory karmienia – rutyna w ciągu dnia jest bardzo ważna dla kota. Zapewnij zwierzęciu stały dostęp do świeżej wody. Niestety koty piją ją niechętnie, dlatego tak ważne jest wprowadzenie do codziennego jadłospisu mokrej karmy.

Produkty dostępne w tej kategorii są przeznaczone dla osób, które nie mają czasu na samodzielne tworzenie zbilansowanych posiłków metodą BARF, a w ich zamrażalniku brakuje miejsca na przygotowane własnoręcznie mieszanki. Puszki i saszetki wypełnione zdrowym, mokrym posiłkiem oraz karma sucha zostały skomponowane w taki sposób, żeby dostarczyć kotu wszystkich niezbędnych składników odżywczych bez konieczności stosowania dodatków. Wystarczy otworzyć puszkę i napełnić miskę, kiedy przyjdzie pora na posiłek. To wygodne rozwiązanie dla Ciebie oraz zdrowe dla kota.

Mokra karma dla kociąt – jedzenie pełne miłości

Chcesz wiedzieć czym karmić małego kota? Jak sprawić, by był szczęśliwy, rozwijał się zdrowo i tryskał energią? Dużo osób chciałoby to wiedzieć. Nie musisz się jednak specjalnie martwić. Współcześnie coraz większy nacisk kładziony jest na odpowiednie żywienie kota. Na szczęście w niepamięć już odchodzą czasy, w których nikt nie kłopotał się odpowiednim żywieniem kotów. W sieci również znajdziesz coraz więcej poradników dotyczących tego, jak czytać składy karm oraz na co zwracać szczególną uwagę. Jeśli jest to dla Ciebie nadal coś trudnego – pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z opinii innych właścicieli kotów albo rankingów, których zadaniem jest określić, jak wygląda najlepsza karma dla kociąt.

Producenci karm dla kotów dokładają wszelkich starań, by ich produkty były jak najlepsze. Zwłaszcza w tak delikatnych kwestiach, jak karma dla kociąt. Najlepsza karma tego typu to taka, która została stworzona specjalnie z myślą o potrzebach małych kotków. Musi mieć odpowiednią ilość białka i witamin. Kotek przecież rośnie i się rozwija. W toku tego rozwoju musisz zadbać kompleksowo o rozwój całego kociego organizmu. Dla zagwarantowania odpowiedniego nawodnienia, a także nauki gryzienia możesz podawać równolegle zarówno karmę mokrą, jak i suchą. Ta praktyka na pewno będzie korzystna dla Twojego pupila.

Najlepsza karma dla małego kota dba o jego poziom energii, zapewnia mu dość białka, by mógł rosnąć, odżywia sierść i skórę, a także mózg. Dostarcza witamin w ilości odpowiedniej dla jego rozwoju. Bardzo ważne jest przecież to, by nie dostał ich zbyt mało. Bardzo ważne jednak jest też to, by nie dostał ich zbyt dużo. Nadmiar witamin może być równie, a nawet bardziej szkodliwy niż ich niedobór. Wśród karm znajdziesz takie w formie mokrej, suchej, a czasem nawet półwilgotnej. Są one dostępne w opakowaniach o różnej pojemności, co powinno Ci pomóc w dokonaniu właściwego wyboru. Pamiętaj, że zbyt duże opakowanie karmy – czy będzie to karma dla kota, czy puszka z karmą mokrą – nie będzie dobre dla małego kociaka. Pokarm, jak każdy inny produkt spożywczy, z czasem traci swoje wartości i nie może być przechowywany przez czas dłuższy, niż nakazuje to producent albo zdrowy rozsądek.

Kot powinien zostać przy matce do 3. miesiąca życia. Niestety nie zawsze jest to możliwe – zdarza się, że kocica odrzuca małe. Jeśli do Twojego domu trafił osesek, potrzebny będzie Ci preparat zastępujący mleko. Produkty tego typu mają formę proszku, który wystarczy rozrobić w proporcjach podanych na opakowaniu. Podanie mleka kotu nie musi być skomplikowane. Wystarczy, że skorzystasz z butelki do karmienia – akcesorium znajdziesz w naszej ofercie.

Sucha karma dla kota nie może być też zbyt duża i twarda, koci pyszczek jest jeszcze bardzo malutki, a ząbki delikatne. Nie zaniedbuj też kwestii smaku. Obecnie dostaniesz karmy o tylu różnych smakach, suche i mokre, że możesz dowolnie szukać tej, która najbardziej zasmakuje Twojemu kociakowi. Wybierz kilka mniejszych opakowań i sprawdź, która karma dla małych kotów szczególnie zasmakuje Twojemu pupilowi. To najłatwiejszy sposób, żeby poznać nie tylko jego gusta, ale również zachęcić do jedzenia różnych rzeczy. W przyszłości ułatwi Ci to niezbędne co jakiś czas wymiany karm.

Jaka sucha karma dla kociąt? Znajdź tę najlepszą

Zastanawiasz się, jaka jest najlepsza karma dla kociąt?. To wcale nie jest łatwa decyzja. Na szczęście współczesny rynek jest bardzo otwarty. Rozwinęła się też wiedza na temat odpowiedniego żywienia kotów. Dlatego wiedzę na temat żywienia kotów masz praktycznie na wyciągnięcie ręki. Korzystaj z niej, bo pozwoli Ci wybrać jedzenie dla kociąt w taki sposób, aby nie tylko spełniało potrzeby związane z rozwojem Twojego pupila, ale również smakowało mu i były odpowiednie pod względem biologicznym. To bardzo istotne, jeśli zależy Ci na zdrowym rozwoju zwierzęcia bez ryzyka pojawienia się chorób wynikających z niedoborów odpowiednich substancji odżywczych.

Również producenci karm dla kotów dokładają wszelkich starań, by ich karmy były smaczne i zdrowe. Dobra karma dla kociąt to karma, która zaspokaja wszystkie, tak specyficzne, potrzeby małych kotków. Pełna witamin i składników odżywczych. Musi pomagać kotkowi rosnąć, rozwijać się i dawać energię do zabawy. Musi też być smaczna, w końcu koty, nawet te malutkie, mają swoje własne gusta kulinarne. Cena nie powinna być decydującym kryterium wyboru. Kieruj się przede wszystkim składem karmy. Pamiętaj też, że nie jesteś jedynym, który zastanawia się jaka karma dla kociąt jest najlepsza. Korzystaj z bogatego doświadczenia innych ludzi. Szukaj opinii w Internecie, sprawdź, jak inne kotki reagowały na daną karmę i podejmij decyzję. Bierz jednak pod uwagę, że reakcja innego kota nie jest jedynym wyznacznikiem, bo zdarza się, że zwierzę ma alergię albo źle reaguje na konkretne składniki. Dlatego nie inwestuj od razu w duże opakowania, najpierw przedstaw kotu karmę i sprawdź, czy dobrze się na niej czuje.

Pamiętaj, aby nie zawsze kierować się tylko sloganami na opakowaniach. Czytaj skład i zadbaj o to, aby wybrana przez Ciebie karma dla młodych kotów była odpowiednio zbilansowana, ale za pomocą cennych składników. Co to oznacza? Stawiaj na te składy, które mają wysoką wartość białka zwierzęcego – koty to mięsożercy i właśnie z takich produktów czerpią najwięcej składników, bo są w stanie je strawić, a następnie przyswoić. Wybieraj karmy o wysokiej wartości kalorycznej, bo małe koty dużo się ruszają i potrzebują energii nie tylko do zabawy, ale też rozwoju.

Kiedy czytasz skład, zwróć uwagę na kolejność wymienionych składników. Te, które są wymienione jako pierwsze, znajdują się w karmie w największej ilości, a te umieszczone na końcu – w najmniejszej. Zwróć uwagę przede wszystkim na ilość mięsa oraz rodzaj. Przykładowo – w karmie może znajdować się 40% wołowiny, na które składają się serca, płuca, nerki.

Jeśli Twoje kocię nie chce jeść suchej karmy, nie przejmuj się – zwłaszcza w przypadku najmłodszych kotów jest to sytuacja naturalna. W takim przypadku możesz postarać się lekko rozwadniać granulki, aby przyzwyczajać kota do ich gryzienia, co z czasem przyjdzie mu naturalnie. Jeśli chcesz mieć do tego momentu pewność, że Twój pupil odpowiednio się odżywia, z pomocą przyjdzie mokra karma dla kociąt. Jest bardziej miękka, a dzięki delikatnej formule zazwyczaj łagodniej przyzwyczaja układ pokarmowy młodego kota do trawienia pokarmów innych niż mleko matki.

Pamiętaj też, że Twój kotek, nawet bardzo mały, ma już swoje bardzo indywidualne upodobania. To, że jeden Twój kot lubił dany rodzaj karmy, gdy był mały, nie znaczy, że drugiemu też przypadnie do gustu. To normalne. Nie ma przecież dwóch takich samych kotów. Staraj się wybierać małe opakowania karm wysokiej jakości o różnych smakach, aby poznać preferencje smakowe zwierzęcia.

Karmy dla kociąt – wybieraj ze zróżnicowanej oferty

W ZooArt znajdziesz karmy dla kociąt o wysokiej zawartości białka w składzie i wielu wariantach smakowych. Różnorodność asortymentu ułatwi dopasowanie smaku do upodobań nowego członka rodziny. W ofercie dostępne są duże zestawy, które sprawdzą się, gdy zauważysz, jaką karmę Twój kotek polubił najbardziej. Jeśli robisz pierwsze zakupy, postaw na różnorodność. Karma sucha w opakowaniu o wielkości mniejszej niż 100 g oraz komplet puszek o różnych smakach pozwolą Ci sprawdzić upodobania kociaka. Niewielkie opakowania to też gwarancja, że mokre jedzenie się nie zmarnuje, a karma sucha nie zwietrzeje.

Jak już wiesz, karma dla kota młodego powinna wyróżniać się wysoką zawartością mięsa, a jej smak musi odpowiadać nowemu członkowi rodziny. Kiedy czytasz etykietę, zwróć jednak uwagę nie tylko na skład, lecz także dodatki dietetyczne, a przede wszystkim zawartość tauryny. Karmy dla kociąt z tym cennym aminokwasem znajdziesz w naszym asortymencie, ponieważ zdajemy sobie sprawę, jak ważny jest dla kotów. Tauryna jest niezbędna dla prawidłowej pracy serca oraz sprawności wzroku. Przykładowo mokra karma dla kota młodego powinna zawierać jej co najmniej 800 mg. Zapoznaj się z karmami dostępnymi w tej kategorii i wybierz pokarm, dzięki któremu mały kociak będzie rósł zdrowy i pełen energii.

Artykuły z naszego bloga

Jaka będzie najlepsza karma dla kota juniora? Odpowiadamy! Jaka będzie najlepsza karma dla kota juniora? Odpowiadamy!
Kot nie chce jeść – 3 najczęstsze przyczyny Kot nie chce jeść – 3 najczęstsze przyczyny
Czym karmić małego kotka, który został bez mamy? Odpowiadamy! Czym karmić małego kotka, który został bez mamy? Odpowiadamy!
Czego nie może jeść kot? 5 produktów, które mogą mu zaszkodzić Czego nie może jeść kot? 5 produktów, które mogą mu zaszkodzić
Ile razy dziennie karmić kota i ile karmy podawać? Ile razy dziennie karmić kota i ile karmy podawać?
Karmienie małego kota – krok po kroku. Poznaj potrzeby swojego futrzaka! Karmienie małego kota – krok po kroku. Poznaj potrzeby swojego futrzaka!
Czym karmić kota? Sucha karma kontra mokra – podpowiadamy! Czym karmić kota? Sucha karma kontra mokra – podpowiadamy!
Czy kot może pić mleko? Odpowiedź nie jest oczywista Czy kot może pić mleko? Odpowiedź nie jest oczywista
Jak przygotować się na przyjęcie małego kota w domu? Kompletny poradnik Jak przygotować się na przyjęcie małego kota w domu? Kompletny poradnik
pixel