Vetoquinol

Preparaty weterynaryjne od Vetoquinol

Produkty Vetoquinol to leki weterynaryjne i suplementy dla zwierząt gospodarskich (koni, bydła, drobiu, trzody chlewnej) oraz zwierząt towarzyszących (psów i kotów). Artykuły weterynaryjne marki Vetoquinol to gwarancja zdrowia i dobrego samopoczucia Twoich zwierząt, ponieważ:

  • Leczenie stresu, którego zwierzak mógł doznać podczas kontaktu z negatywnym bodźcem lub nagłą zmianą w jego życiu jest możliwe dzięki preparatom opartym na naturalnych składnikach.
  • Karmienie osieroconych kociąt i szczeniąt wymaga zastosowania pokarmu, który dostarczy tych samych składników, co mleko matki. Może wspomóc karmienie w przypadku zbyt licznego miotu.
  • Specjalne potrzeby żywieniowe zwierząt gospodarskich zaspokoją odpowiednio zbilansowane mieszanki, zawierające wszystkie składniki niezbędne podczas wzmożonego wysiłku organizmu.
  • Właściwa suplementacja diety zwierząt gospodarskich oraz domowych, oparta na produktach o wysokiej zawartości łatwo przyswajalnych składników poprawia ogólny stan zdrowia zwierzęcia.
  • Zwalczanie pasożytów wewnętrznych i zewnętrznych atakujących pupila wymaga leczenia przy użyciu skutecznych i jednocześnie bezpiecznych dla niego leków weterynaryjnych.
  • Utrzymywanie czystości zwierząt przy pomocy profesjonalnych środków myjących pozwoli usuwać naturalne zabrudzenia bez ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych.

Sprawdź produkty Vetoquinol i wybierz te, których potrzebujesz.

W ofercie Vetoquinol znajdziemy między innymi:

Tabletki na odrobaczenie i przeciw kleszczom dla psów i kotów

Odrobaczanie psów i kotów to obowiązek każdego opiekuna tych zwierząt domowych. Zwalczanie wewnętrznych pasożytów w warunkach domowych może być tak skuteczne jak wizyta w gabinecie weterynaryjnym. Tabletki powlekane na odrobaczenie Vetoquinol dla psa i kota można podawać zwierzęciu po wymieszaniu z pokarmem. Odpowiednio dobrana dawka lecznicza pozwoli zabić wszystkie pasożyty bez krzywdy dla organizmu zwierzęcia.

Pasty dla kotów przeciwko włosom w żołądku i jelitach

Pasta odkłaczająca dla kota od Vetoquinol to przysmak w formie kremu, w którego składzie znajdują się substancje wspomagające naturalne rozpuszczanie włosów. Objawy zatkanych jelit u kota domowego łatwo można zauważyć i należy na nie szybko reagować. Wygodna w użyciu forma pasty ułatwia podawanie suplementu Vetoquinol, którego smak z pewnością przypadnie kotu do gustu.

Preparaty mlekozastępcze dla osieroconych kociąt i szczeniąt

Karmienie osieroconych kociąt i szczeniąt to dla większości osób trudny temat. Można spotkać wiele mitów, które mogą przynieść sporo szkód. Czym karmić osierocone kocięta albo szczenięta? Jaki pokarm będzie dla nich bezpieczny i w pełni odżywczy? Preparaty mlekozastępcze Vetoquinol pozwalają rozwiązać ten problem. Wysoka zawartość substancji obecnych w mleku matki pozwoli wyżywić osierocone zwierzę bez szkody dla jego rozwoju. Preparaty mlekozastępcze mogą też wspomóc karmienie zbyt licznych miotów szczeniąt i kociąt.

Krople na pchły i kleszcze dla psów i kotów różnych ras

Krople dla psa i kota przeciwko kleszczom i pchłom to podstawowy środek do walki z tymi pasożytami. Podobnie jak obroże na pchły i kleszcze, krople mają swoich zwolenników i przeciwników, jednak nie ma wątpliwości, że działają. Zabijają pchły i kleszcze żerujące na pupilu oraz odstraszają te, które mogłyby go zainfekować. Krople aplikuje się między łopatkami, by zwierzę nie mogło ich zlizać. Produkty Vetoquinol są dostępne w różnych wersjach, by można było dobrać odpowiednią dawkę leku.

Tabletki na uspokojenie dla psów i kotów

Środki uspokajające dla psów i kotów są w niektórych sytuacjach niezbędne. Może to być sylwestrowa noc, kiedy fajerwerki i petardy są odpalane masowo, albo pobliska burza, którą straszy pupila grzmotami i błyskami piorunów. Stres u psa i kota może pojawić się też w innych okolicznościach, na przykład podczas przeprowadzki albo zmiany legowiska. Tabletki na uspokojenie dla psa i kota (Vetoquinol Zylkene) oparte na substancjach zawartych w mleku matki skutecznie relaksują zwierzę nie pozostawiając skutków ubocznych.

Mieszanki dla zwierząt gospodarskich od Vetoquinol

Zwierzęta gospodarskie potrzebują czasami zwiększonej ilości składników odżywczych w pożywieniu. Najczęściej dzieje się tak przed reprodukcją i wycieleniem oraz po wycieleniu. Suplementacja może okazać się potrzebna również w trakcie wzrostu zwierząt. Stosowanie mieszanek na przyrost masy, dzięki którym zwierzęta szybciej osiągają pożądaną wagę przyspiesza ich wzrost i gotowość do uboju. Mieszanki Vetoquinol podawane przed i po reprodukcji oraz wycieleniu wspierają obciążony organizm.

Suplementy i środki pielęgnacyjne dla koni

Mieszanki paszowe dla koni to skuteczny środek do suplementacji koni pracujących (aktywnych). Suplementy dla koni od Vetoquinol zawierają składniki mineralne, dzięki którym możliwe jest utrzymanie w dobrym zdrowiu nawet najbardziej zabieganych koni. Poza tym, w ZooArt możecie kupić okłady dla koni z arniki i glinki, które dadzą ulgę mięśniom.

Spray’e i emulsje czyszczące

Utrzymywanie czystości zwierząt towarzyszących i gospodarskich jest niezbędne dla zachowania ich w dobrym zdrowiu. Chociaż kojarzy się nam to zazwyczaj z kąpielami, pielęgnacja zwierząt oznacza również dbanie o inne ich części ciała. Na przykład, stosując preparaty do czyszczenia uszu i oczu ograniczamy ryzyko wystąpienia infekcji i stanów zapalnych. Dostępna emulsja do wymion od Vetoquinol pozwoli przywrócić im elastyczność.

Vetoquinol to leki i suplementy dla zwierząt wydawane bez recepty oraz na receptę.

pixel