Karma dla jeża

ilość znalezionych towarów: 2

Jedzenie dla jeża – by jeż był zdrowy i szczęśliwy

Jeż jako zwierzątko domowe wciąż jeszcze budzi pewne zdumienie, nie brakuje jednak szerokiego grona ich miłośników, dlatego pomysł coraz bardziej zyskuje na popularności. Jeśli masz jednego w domu lub jeśli dokarmiasz te w ogrodzie lub najbliższej okolicy, wiesz jak ważne jest odpowiednie jedzenie dla jeża. To ono dostarcza jeżowi wszystkich potrzebnych do życia witamin i składników odżywczych. Dlatego najważniejsza jest jego wysoka jakość.

Każdy jeż ma swoje indywidualne zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Zaspokojenie go to jeden z filarów zdrowia Twojego jeża. Dlatego pożywienie jeża buduj na zasadzie podawania mu pełnowartościowej karmy wysokiej jakości i suplementuj dodatki w razie potrzeby. Co – i czy w ogóle – przyda się jeżowi w ramach dodatkowej suplementacji pomoże Ci ustalić lekarz weterynarii.

Dostarczenie jeżowi wszystkich potrzebnych mu składników odżywczych i witamin w przystępnej dla niego formie sprawi, że jeż będzie zdrowy i pełen energii. Obserwowanie go będzie dla Ciebie czystą przyjemnością. Opieka nad jeżem to duża odpowiedzialność, jest też jednak źródłem ogromnej radości.

Pokarm dla jeża – co jedzą jeże?

Idealny pokarm dla jeża to starannie wyselekcjonowane składniki w ramach pełnowartościowej mieszanki paszowej. Karmy jednoskładnikowe nie zaspokajają wszystkich potrzeb jeża. To zapewnia tylko specjalna mieszanka, przygotowana z myślą o nich i ze znajomością jeżowej natury.

W naszym sklepie znajdziesz to, czego potrzebują jeże, by być szczęśliwe i najedzone –pełnowartościowy pokarm jeża w postaci smacznej i pożywnej mieszanki dostarczy Twojemu jeżowi wszystkiego, co jest mu potrzebne do zdrowego i szczęśliwego życia. Karmę tego rodzaju traktuj jako karmę podstawową. W razie konieczności możesz ją uzupełniać na przykład gotowaną wołowiną, cielęciną drobiem lub ugotowanym jajkiem.

Nie eksperymentuj ze zdrowiem Twojego kolczastego ulubieńca. Podawaj mu zdrową, pełnowartościową karmę, która została stworzona przez ludzi rozumiejących specyficzne potrzeby, które mają domowe – i nie tylko – jeże.

Karma dla jeża – jak wybrać tę idealną?

Karma dla jeża jest kluczową kwestią przy opiece nad tym zwierzątkiem. Wybór takiej karmy jest bardzo ważny, ale też dość trudny. Co wziąć pod uwagę, gdy wybierasz karmę dla jeża?

Na pewno nie kieruj się ceną, jako pierwszym lub jedynym kryterium. Najważniejszy jest skład karmy, bo to właśnie on odpowiada za zaspokojenie wszystkich potrzeb żywieniowych Twojego jeża i odpowiada za zbilansowaną dawkę witamin, minerałów i składników odżwyczych. W naszym sklepie znajdziesz karmę, której stosunek ceny do jakości jest wysoce zadowalający.

Jeśli nie bardzo wiesz jakie konkretnie potrzeby ma Twój jeż, zasięgnij opinii Twojego zaufanego lekarza weterynarii. Możesz też sprawdzić opinie na temat konkretnych karm dla jeża w Internecie. To właśnie dzięki nim sprawdzisz jak na daną karmę reagowały konkretne jeże i zorientujesz się, czy dana karma jest odpowiednia dla Twojego pupila.

    pixel