Karma dla szynszyli

ilość znalezionych towarów: 22

Podstawowa karma dla szynszyli

Prawidłowa dieta szynszyli składa się z siana, ziół i granulatu. Zwierzę nie potrzebuje składników odżywczych pochodzących z orzechów, warzyw czy owoców. Jedzenie dla szynszyli powinno zawierać włókna pokarmowe, które wpływają korzystnie na florę bakteryjną w jelitach.

Nieodpowiednia karma dla szynszyla, czyli świeże owoce czy mokre zioła mogą doprowadzić do zatoru w jelitach, skutkującego bolesną śmiercią. Dieta monotonna, która nie dostarcza odpowiedniej ilości składników odżywczych może nudzić zwierzę i zwiększyć prawdopodobieństwo wyrywania i żucia futerka. 

Sklep zoologiczny ZooArt.com.pl w swojej ofercie posiada produkty renomowanych marek w postaci granulatu i pełnowartościowych mieszanek, które pokryją dzienne zapotrzebowanie szynszyli na niezbędne składniki pokarmowe. Dostępne są w różnych pojemnościach i wariantach w zależności od potrzeb zwierzęcia.

Jak wybrać pokarm dla szynszyli?

Granulat dla szynszyli to najlepsza forma pokarmu dla małych gryzoni. To zmielone części pokarmowe, uformowane w postaci małych, podłużnych pałeczek, które uniemożliwiają wybieranie z karmy tylko tych części, które posmakowały zwierzakowi. Granulat bogaty jest w długie włókna, które poprawiają funkcjonowanie jelit. Dodatek prebiotyków oddziałuje pozytywnie na florę jelitową. Karma zwiększają aktywność żucia i przez to pielęgnuje zęby, które potrzebują stałego ścierania. Zawiera witaminy A, D3, E i C odpowiedzialne za prawidłowe widzenie, metabolizm i odporność.

Pasza dla szynszyli w postaci mieszanki zawiera włókna, zioła, owoce i warzywa w formie ususzonej. Wpływają na trawienie, higienę zębów, dobrą kondycję i zdrowe futerko. Przeciwdziałają wzdęciom, wpływają pozytywnie na błonę śluzową żołądka i jelit, łagodzą podrażnienia w wątrobie. Zawierają niezbędne składniki pokarmowe, wzbogacone o aminokwasy, witaminy i minerały, niezbędne do zachowania zdrowia i szczęśliwego życia. Różnorodność składników wpływa na smak pokarmu i jego akceptowalność przez zwierzęta.

Dla zwierząt o specjalnych potrzebach dedykowane są karmy eksperckie, poddane procesowi ekstruzji. Jedzenie poddane temu procesowi cechuje lepsza i skuteczniejsza przyswajalność składników odżywczych przez organizm. Karma jest witaminizowana i mineralizowana, co sprawia, że zawiera znacznie więcej witamin i minerałów niż zwykły pokarm. Wspiera zdrowie i zapewnia mnóstwo sił witalnych. Jest lekkostrawna, zawiera dużo włókna surowego wspomagającego pracę jelit. Pomaga utrzymywać zęby zwierzęcia w prawidłowym stanie.

Najlepsza karma dla szynszyli – na co zwracać uwagę?

Podstawowa karma dla szynszyli wpływa na stan zdrowia, samopoczucie i kondycję zwierzęcia. Od jakości jedzenia zależy długość życia zwierzęcia. Wybierając pokarm dla szynszyli zwróć uwagę na skład i pochodzenie produktów. Karma powinna być naturalna, bez ulepszaczy i sztucznych dodatków. Dieta twojego pupila musi być jak najbardziej zbliżona do diety szynszyli na wolności. Należy unikać składników, które nie są odzwierciedleniem naturalnej diety: mąki, zbóż i cukru. Najlepsza karma dla szynszyli bogata jest w surowe białko, włókno, popiół, minerały i odrobinę tłuszczów.

Przy wyborze karmy dla szynszyli kieruj się przede wszystkim składem. Unikaj produktów z dodatkiem kukurydzy, słonecznika, dyni czy dużej ilości suszonych owoców. Pamiętaj, że im mniej zbóż, tym lepiej. Zwracaj uwagę na produkty z dużą zawartością ziół i włókna surowego. Czytaj skład analityczny. W dobrych karmach tłuszcz powinien stanowić od 2 do 5% składu, białko od 16 do 20%, a włókno od 16 do 35%.

Jeśli twoje zwierzę ma szczególne potrzeby żywieniowe – skup się na karmach premium, które zawierają większe ilości niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników. Smakołyki dla szynszyli w postaci kolb czy dropsów podawaj sporadycznie – mogą powodować tycie zwierzęcia.

Uważnie sprawdzaj wygląd i zapach karmy – nie można podawać zwierzęciu jedzenia, które wygląda na pokryte pleśnią lub pachnie ziemią. Źle przechowywana, stara karma może wywołać u szynszyli niepożądane choroby.

    pixel