Sucha karma weterynaryjna dla kotów z cukrzycą

ilość znalezionych towarów: 29

Weterynaryjna sucha karma dla kotów z cukrzycą

Cukrzyca to choroba, która dotyka nie tylko ludzi – coraz częściej zapadają na nią również koty, najczęściej samce powyżej 10-tego roku życia. Choroba ma związek z niższym poziomem insuliny. Oprócz predyspozycji wrodzonych przyczyną cukrzycy może być otyłość związana z niewłaściwą dietą i brakiem ruchu. Często jest skutkiem zażywania leków, np. glikokortykoidów i progestagenów. Może być także związana z innymi, ciężkimi chorobami: nadczynnością tarczycy, guzem przysadki lub rakiem trzustki.

Cukrzyca jest chorobą nieuleczalną, której leczenie opiera się na utrzymaniu odpowiedniego poziomy cukru we krwi. Konieczna jest częsta wizyta u lekarza weterynarii, który pomoże ci w wyborze optymalnej karmy dla kotów z cukrzycą i będzie kontrolował stan zdrowia zwierzęcia. Odpowiednia karma dla kota cukrzyka jest niezwykle ważna podczas leczenia pupila. Powinien on otrzymywać pokarm o stałej wartości energetycznej i dokładnie określonych godzinach. Posiłek powinien zawierać wysokiej jakości białko, lekkostrawne węglowodany oraz uzupełnienie w postaci chromu i argininy. W tym dziale naszego sklepu znajdziesz optymalną suchą karmę dla zwierzęcia chorującego na cukrzycę od czołowych producentów karm weterynaryjnych.

Najlepsza karma dla kota-cukrzyka – jak ją wybrać?

Najlepsza karma dla kotów z cukrzycą dostępna w naszym sklepie zawiera małą ilość węglowodanów, które przyczyniają się do wzrostu poziomu glukozy we krwi. Jest bogata w białka zwierzęce, wykorzystywane jako źródło energii. Karma dla kota z cukrzycą stanowi pełnoporcjowy posiłek, który reguluje zaopatrzenie w glukozę, stopniowo uwalniając ją do krwi po posiłku.

Pokarm utrwalony jest naturalnymi przeciwutleniaczami naturalnego pochodzenia, bogatymi w tokoferol. Jest wolny od GMO, skomponowany z prazbóż o niskim indeksie glikemicznym. Zawiera dodatek L-karnityny, która sprzyja utrzymaniu prawidłowej masy ciała i wspomaga proces wykorzystywania energii w mięśniach. Obecna w składzie tauryna ogranicza oporność na insulinę, a wysokiej jakości białko buduje masę mięśniową.

Najlepsza karma dla kota-cukrzyka cechuje się obniżoną zawartością tłuszczu, zapewniając optymalną dawkę nienasyconych kwasów tłuszczowych, a lekkostrawne węglowodany wpływają na poczucie sytości u zwierzęcia.

Karma dla kota z cukrzycą – na co zwrócić uwagę?

Zmiana diety ma niezwykle duży wpływ na przebieg choroby – wpływa na długość jej trwania, proces rekonwalescencji, a także może przyczynić się do jej remisji. Kluczem do rozwiązania kociego problemu jest konsekwencja w podawaniu odpowiedniego pokarmu. Nagłe zmiany żywieniowe u zwierzęcia z cukrzycą powodują skoki cukru we krwi, co doprowadzić może nawet do śpiączki. Stały pokarm należy podawać pupilowi o określonych godzinach.

Pamiętaj o częstej kontroli stanu zdrowia zwierzęcia u weterynarza, który oceni, czy leczenie i określona dieta przynoszą poprawę. Obserwuj zachowanie zwierzęcia w domu i jeśli zauważysz niepokojące objawy wzrostu poziomu cukru we krwi – jak najszybciej udaj się do przychodni weterynaryjnej.

Nie podawaj kotu przekąsek, które destabilizują optymalny poziom glukozy. Jeśli jednak chcesz nagrodzić pupila, każdy ponadprogramowy smakołyk uwzględnij w bilansie kalorycznym. Ścisła dieta, odpowiednia karma dla kota z cukrzycą, leki i dbałość o dużą ilość ruchu przywróci mu siłę, energię i radość z życia.

    pixel