Sucha karma weterynaryjna dla kotów z nadwagą

ilość znalezionych towarów: 47

Sucha karma dla kotów z nadwagą

Problemy z nadwagą u kota pojawiają się najczęściej w związku przekarmieniem i brakiem ruchu. Notoryczne przekraczanie zapotrzebowania na energię doprowadza do odkładania się nadmiaru kalorii w postaci tłuszczu. Czynnikami, które zwiększają ryzyko nadwagi i otyłości są: wiek, płeć, predyspozycje genetyczne oraz stan fizjologiczny.

Zbyt duża waga wpływa niekorzystnie na zdrowie i samopoczucie kota. Otyłość jest także przyczyną rozwoju chorób i schorzeń, np. cukrzycy, zwyrodnienia stawów, nadciśnienia, chorób układu moczowego i nowotworów. Nadwaga skraca życie, utrudnia poruszanie się i wpływa na niską odporność organizmu kota. Dbałość o prawidłową masę ciała zwierzaka spoczywa na barkach jego opiekuna.

Jednym z najważniejszych czynników, które pozwalają zwierzęciu na schudnięcie jest odpowiednio dobrana karma dietetyczna dla kota. Sklep ZooArt oferuje bogaty asortyment suchych karm dla kotów zmagających się z nadwagą i otyłością, dostosowana do wieku, płci i indywidualnych potrzeb zwierzęcia. Dostępne są w różnych pojemnościach i smakach, które z pewnością przypadną do gustu twojemu pupilowi, dbając przy tym o jego linię.

Jak działa karma odchudzająca dla kota?

Jeśli zauważysz, że twój kot niebezpiecznie przybiera na wadze, zdecyduj się na odchudzanie zwierzęcia pod kontrolą lekarza weterynarii. Specjalista po dokładnym zbadaniu i wykluczeniu innych problemów zdrowotnych ustali optymalne tempo odchudzania i dobierze odpowiednią dietę odchudzającą. Pomoże ci wybrać najlepszą karmę, która zaspokoi zapotrzebowanie zwierzęcia na niezbędne składniki odżywcze.

Najlepsza karma dla otyłych kotów cechuje się obniżoną zawartością tłuszczu, wysoką ilość mikro- i makroelementów oraz białka. Zawiera dodatek L-karnityny, chondroityny, glukozaminy oraz włókna roślinnego, które pozwala na uzyskanie szybszego uczucia sytości. Podawaj pokarm w równych, regularnych odstępach czasu oraz w odpowiedniej dawce. Nie serwuj pupilowi przekąsek między posiłkami, a jeśli to zrobisz, uwzględnij to w dziennym bilansie energetycznym.

Przy odchudzaniu zwierzęcia niezwykle ważne jest uwzględnianie w diecie jego indywidualnych potrzeb, które wynikają z wieku, rasy i stanu fizjologicznego. Pamiętaj, że nie można podawać małemu kociakowi pożywienia dla kotów dorosłych ani seniorom pokarmu dla juniorów. W procesie odchudzania niezwykle ważny jest także ruch. Wymierne efekty diety z pewnością przyniesie dieta połączona z dużą ilością aktywności fizycznej. Zachęcaj więc kota do biegania i zabawy, a zwierzak szybko powróci do dobrej formy.

pixel