Sucha karma weterynaryjna dla kotów sterylizowanych

ilość znalezionych towarów: 10

Karma dla kotów sterylizowanych i kastrowanych – co musisz wiedzieć?

Sterylizacja i kastracja kota wiążą się ze zmianami hormonalnymi i spowolnieniem metabolizmu zwierzęcia. Koty po zabiegu częściej zapadają na choroby dróg moczowych. Spożywają także mniej wody, co przyczynia się do powstawania szczawianowych i struwitowych kamieni moczowych.

Wprowadzenie do diety odpowiedniej karmy dla kotów sterylizowanych jest konieczne. Specjalistyczny pokarm pomaga w utrzymaniu prawidłowej wagi i zapobiega powstawaniu kamieni moczowych. Większą skłonność do otyłości mają samice – tkanka tłuszczowa znacznie szybciej odkłada się u kocich dam. Nadwaga i otyłość przyczyniają się do zwiększenia ryzyka wystąpienia niebezpiecznych dla zdrowia zwierzęcia chorób, dlatego tak ważna jest właściwa karma dla kotów po sterylizacji i kastracji.

Należy pamiętać, że w obecnych czasach zabiegom kastracji i sterylizacji poddawane są koty znacznie młodsze niż jeszcze kilka lat temu. Ponadto, długość życia zwierząt ulega wydłużeniu. Niezwykle ważne jest zaspokojenie potrzeb zwierzęcia w każdym wieku. Karma dla kota sterylizowanego za młodu zawiera inny skład elementarny i analityczny niż ta dla kota starszego. Warto wybierać więc pokarm dostosowany do wieku pupila.

W tym dziale sklepu internetowego ZooArt znajdziesz specjalistyczne suche karmy dla kotów kastrowanych i sterylizowanych w każdym wieku, o odmiennych potrzebach żywieniowych. Dostępne są w różnych pojemnościach i smakach, które z pewnością przypadną do gustu twojemu podopiecznemu.

Wybór karmy dla kotów kastrowanych

W obecnych czasach zabieg kastracji wykonuje się małym kociakom, które nie ukończyły jeszcze 1 roku życia. Najlepsza karma dla kotów sterylizowanych między 6 a 12 miesiącem życia zawiera w składzie składniki niezbędne do rozwoju zwierzęcia, spełniając przy tym zasady karmienia kotów po zabiegach sterylizacyjnych.

Karma dla kotów sterylizowanych, które osiągnęły wiek dorosły pomaga utrzymać odpowiedni poziom witalności i chroni ich stawy. Zawiera substancje zapobiegające występowaniu wolnych rodników, czyli witaminę C i E, taurynę i luteinę. Dla zwierząt w zaawansowanym wieku przeznaczona jest karma dla kotów kastrowanych z obniżoną zawartością fosforu, który może obciążyć nerki. Dodatek kwasów tłuszczowych oraz witamin A, B i D pomaga utrzymać skórę i sierść w dobrej kondycji.

Jednym z największych zagrożeń dla zwierząt po kastracji jest nadwaga. Zwalczenie jej jest znacznie trudniejsze niż w przypadku psów, co związane jest z trybem życia tych zwierząt. Problemy z wagą częściej dotykają kotki, u których tkanka tłuszczowa odkłada się szybciej niż u kotów. Dla kocich dam skierowana jest specjalna karma dla sterylizowanych kotek, która wspomaga walkę z dodatkowymi kilogramami.

Przyczyną nadwagi u kotów jest zbyt wysoka ilość dostarczanej energii w stosunku do jej wydatkowania. Sucha karma dla kotów sterylizowanych cechuje się zredukowanym poziomem kalorii, odpowiednią ilością białka oraz dodatkiem L-karnityny, która sprzyja walce z gromadzeniem tkanki tłuszczowej.

Najlepsza karma dla kotów sterylizowanych – na co zwrócić uwagę?

Dobra karma dla kotów sterylizowanych to klucz do utrzymania zdrowia i odpowiedniej formy zwierzęcia. Należy podawać zwierzęciu zbilansowany pokarm o niskiej kaloryczności, odpowiednich proporcjach minerałów oraz taki, który pomaga utrzymać pH moczu w normie. Najlepszy pokarm zawiera optymalny poziom wapnia, magnezu, fosforu i sodu. Jeśli zastanawiasz się nad karmą dla kota, zwracaj uwagę na skład analityczny, który pomoże ci w wyborze odpowiedniego pożywienia.

Pamiętaj, że żywienie kota niewychodzącego jest nieco inne niż kota, który ma możliwość ruchu na dworze. „Kanapowiec” ma niższe zapotrzebowanie energetyczne i jest bardziej narażony na problemy z wagą. Wybierając posiłek dla kota zwracaj uwagę na jakość karmy, odpowiednią kaloryczność i bilans minerałów.

Kontroluj wagę zwierzęcia i nie dopuszczaj do nadmiernego jej wzrostu. Podawaj pupilowi pokarm w określonych dawkach i porach. Produkty dla kotów po sterylizacji w porównaniu do karm zwykłych to produkty „light”, które mają w składzie dużo błonnika, zapewniającego uczucie sytości, bez dostarczania zbędnych kalorii.

Jeśli nie jesteś pewien jaką karmę wybrać, zasięgnij rady lekarza weterynarii, który dopasuje optymalny produkt dla twojego zwierzęcia. Pamiętaj, że niewłaściwa karma dla kota po sterylizacji może pozbawić zwierzę masy mięśniowej.

Kontroluj, czy twój pupil spożywa odpowiednią ilość wody. To niezwykle ważne, szczególnie w przypadku kotów po zabiegach kastracji, które częściej zapadają na choroby związane z układem moczowym. Dobra, sucha karma w połączeniu z dostarczeniem odpowiedniej ilości wody zapewni twojemu zwierzakowi zdrowie i mnóstwo sił witalnych.

    pixel