Sucha karma weterynaryjna dla kotów z wrażliwym przewodem pokarmowym

ilość znalezionych towarów: 80

Weterynaryjna karma dla kotów z wrażliwym przewodem pokarmowym

Optymalne żywienie kota to klucz do jego dobrej formy, zachowania zdrowia i sprawności organizmu. Wybór odpowiedniego pożywienia to kwestia szczególnie istotna w przypadku zwierząt ze schorzeniami. Bez względu na rasę i wiek, kot może cierpieć z powodu różnych, przykrych dolegliwości. Najczęstszymi z nich są problemy trawienne, które zminimalizować można poprzez podawanie zwierzęciu odpowiedniej karmy.

Niestrawność i dolegliwości pokarmowe to jedne z najczęstszych dolegliwości występujących u dorosłych kotów. Przyczyną takiego stanu jest ciężkostrawna, źle dobrana dieta i brak ruchu. Może to skutkować wymiotami, wzdęciami i biegunkami. Rozwiązaniem problemów trawiennych może być odpowiednio dobrana weterynaryjna karma dla kota z problemami jelitowymi.

W ofercie sklepu internetowego ZooArt.com.pl znajdziesz suche pożywienie dostosowane do wrażliwego układu pokarmowego kota, które zaspokoi wszystkie jego potrzeby żywieniowe nie wywołując niepożądanych reakcji organizmu. Odpowiednia karma ureguluje działanie układu trawiennego, przywracając zwierzakowi radość i komfort życia.

Jak działa karma dla kota z problemami trawiennymi?

Karma dla kota z problemami trawiennymi to produkt o zbilansowanej recepturze, która wspomaga prawidłowe działanie układu pokarmowego i wydalniczego. Sucha forma zmusza zwierzę do dokładnego, wolnego przeżuwania, co w znacznym stopniu wpływa na efektywne trawienie. Dzięki dodatkowi naturalnych prebiotyków i włókna pokarmowego, karma odbudowuje naruszoną florę jelitową i wspomaga przesuwanie się strawionego pokarmu.

Karma gastro dla kota przeznaczona jest dla zwierzą z ostrym lub przewlekłym schorzeniem przewodu pokarmowego. Sprawdzi się zarówno w przypadku biegunek jak i zaparć. Zapobiega utracie masy ciała i wymiotom. Dobrze dobrany pokarm nie podrażnia układu trawiennego przy nietolerancjach pokarmowych i zapaleniu jelit. Jest odpowiedni w okresie rekonwalescencji.

Dzięki wysokiej jakości składników karma dla kotów z wrażliwym przewodem pokarmowym jest produktem wysokostrawnym. Dodatek niezbędnych kwasów tłuszczowych Omega 3 chroni błonę śluzową jelit oraz wykazuje działanie przeciwzapalne. Prebiotyki MOS i FOS przyczyniają się do rozwoju prawidłowej flory bakteryjnej jelit i przyswajania niezbędnych do życia składników odżywczych. Karma zawiera także elektrolity i witaminy, które przywracają homeostazę po długotrwałej biegunce, a włókna rozpuszczalne usprawniają perystaltykę jelit.

Karma dla kotów z wrażliwym przewodem pokarmowym – na co zwrócić uwagę?

Zmiana karmy na tę, która będzie odpowiadać potrzebom zwierzęcia może być kluczem do rozwiązania jego problemów trawiennych. Nowy pokarm warto jednak wprowadzać powoli i stopniowo. Kot przyzwyczajony do swojego standardowego pożywienia może mieć trudność z zaakceptowaniem nowej karmy, co może zakończyć się całkowitym odrzuceniem. Przez kilka kolejnych dni warto podawać pupilowi małe porcje nowej karmy, mieszając ją z poprzednią i stopniowo zwiększając jej ilość. Brak okresu przyzwyczajania może być źródłem kolejnych zaburzeń trawiennych, szczególnie, jeśli mokrą karmę zamieniasz na suchą.

Pamiętaj, że odpowiednia karma dla kota to źródło energii, mikro- i makroelementów oraz składników odżywczych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu zwierzęcia. Jeśli dostrzegasz u swojego pupila jakiekolwiek niepokojące objawy chorobowe – udaj się do lekarza weterynarii, który sprawdzi stan zdrowia czworonoga i pomoże ci ustalić zdrową, optymalną i bezpieczną dietę z zastosowaniem odpowiedniej karmy dla zwierząt z wrażliwym układem pokarmowym.

pixel