Mokra karma weterynaryjna dla psów z problemami dermatologicznymi

ilość znalezionych towarów: 22

Problemy dermatologiczne mogą dotykać każdego psa - niezależnie od wieku, czy rasy. Zazwyczaj objawiają się świądem, pieczeniem i wysypką powstającą na skórze, co wywołuje duży dyskomfort. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być alergia pokarmowa. Wtedy konieczna jest wizyta u lekarza weterynarii, który zaleci stosowanie specjalnej diety eliminacyjnej. Dobrym sposobem na złagodzenie skutków uczulenia jest podawanie psiemu pupilowi karm przeznaczonych na tego typu dolegliwości. Co powinny zawierać? Jak żywić psa obciążonego problemami skórnymi? Podpowiadamy.

  Jak żywić psa z chorobami skóry?

  Widok cierpiącego pupila potrafi spędzić opiekunom sen z powiek. W trosce o dobro psów zmagających się z problemami dermatologicznymi powinniśmy wdrożyć do ich życia specjalną dietę eliminującą czynnik alergizujący. To zminimalizuje uczucie dyskomfortu i przywróci radość ze spożywania posiłków.

  Najlepiej podawać swojemu psu pełnoporcjową karmę weterynaryjną, która zawiera tylko jedno źródło białka, co minimalizuje ryzyko powstawania alergii pokarmowych. Taki produkt nie tylko dostarczy niezbędnych składników odżywczych potrzebnych Twojemu czworonożnemu przyjacielowi, ale również pomoże skutecznie zniwelować dolegliwości związane z alergią.

  Karmę należy dobrać adekwatnie do wieku i wielkości psa. Można podzielić ją na:

  • karmę dla dorosłych psów,
  • karmę dla młodych psów (szczeniąt),
  • karmę dla psów małych ras,
  • karmę dla psów ras średnich,
  • karmę dla psów ras dużych,
  • uniwersalna karma dla psów wszystkich ras.

  Taką karmę należy serwować swojemu psu po wcześniejszej konsultacji z lekarzem weterynarii. Warto stosować się również do zaleceń zawartych na etykiecie opakowania produktu. Poza tym ważne jest dbanie o odpowiednie nawodnienie psa, dlatego obok miski z jedzeniem zawsze powinna się znajdować miska ze świeżą wodą.

  Czym powinna charakteryzować się karma dla psa z problemami dermatologicznymi?

  Pełnoporcjowa karma weterynaryjna dla psów z problemami skórnymi przede wszystkim powinna opierać się na naturalnych składnikach. Zdecydowanie niewskazane jest podawanie produktów zawierających sztuczne barwniki i ulepszacze smaku, ponieważ negatywnie wpływają na układ trawienny i często są przyczyną nietolerancji pokarmowych. Im krótszy i prostszy skład, tym lepiej.

  Niemal w każdej karmie możemy znaleźć produkty pochodzenia roślinnego i produkty pochodzenia zwierzęcego. Pełnoporcjowa karma dla psów z alergią pozbawiona jest ciężkostrawnych zbóż i powinna zawierać jedno, dobrze przyswajalne, źródło białka. Warto wybierać produkty bogate w lekkostrawne mięso (np. cielęcinę lub indyka). Jednym z najbardziej uczulających składników w karmach są zboża, które w przypadku psów z problemami skórnymi, powinny być zastąpione np. ryżem.

  Dodatki również są ważne - owoce i warzywa na pewno podkręcą smak posiłku, a także dostarczą niezbędnych składników odżywczych. Przykładowo dynia to warzywo o dużej wartości odżywczej, poza tym jest bogata w wapń, fosfor, potas i magnez. W karmach warto zwracać uwagę na składniki, które są dobrym źródłem cennych związków biologicznie czynnych. Może być to np. mączka z wodorostów morskich lub drożdże. Stosowanie drożdży w żywieniu młodych psów jest szczególnie ważne, ponieważ mają wysoką wartość biologiczną i wywierają pozytywny wpływ na usprawnienie perystaltyki jelit. Olej z łososia również jest cennym dodatkiem do karm hipoalergicznych. Zawiera bowiem kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, wspierające funkcje skóry i dobrze działające na stan okrywy włosowej.

  W żywieniu psów z chorobami skóry ważna jest odpowiednia podaż β-karotenu oraz witamin i minerałów wraz z pokarmem. Szczególnie należy zwrócić uwagę na obecność witaminy E, D3 oraz istotna jest także wysoka zawartość witamin z grupy B. Poza tym pierwiastki, takie jak miedź, cynk oraz selen wywierają korzystny wpływ na stan skóry i sierści.

  Mokra karma dla psa z problemami dermatologicznymi

  Serwowanie swojemu czworonogowi mokrej karmy weterynaryjnej dla psów z problemami dermatologicznymi to dobry wybór. Przede wszystkim dlatego, że jest lekkostrawna i pozbawiona konserwantów. Poza tym dobrze nawadnia organizm i jest po prostu smaczna. Nada się, więc nawet dla psów, które straciły apetyt w wyniku dyskomfortu spowodowanego alergią.

  W naszej ofercie mamy szeroki wybór smaków, możesz więc sięgnąć po ten, który najbardziej przypadł do gustu Twojemu pupilowi. W naszym internetowym sklepie zoologicznym znajdziesz karmy w większych puszkach (400 g) lub mniejszych (185 g). Wszystko jest kwestią preferencji. Często polecanymi produktami są karmy marki Dolina Noteci (np. 4Vets Natural Skin Support). 4Vets Skin Support to pełnoporcjowa karma dla psów obciążonych problemami dermatologicznymi.

  Sprawdź naszą ofertę i kup produkt najlepszy dla Twojego psa.

  Karma dla psa z problemami skórnymi - podsumowanie

  Psy obciążone problemami dermatologicznymi wymagają szczególnej troski. Warto zapewnić im pożywienie dostosowane do ich potrzeb. W internetowym sklepie zoologicznym ZooArt znajdziesz duży wybór, dobrych jakościowo karm przeznaczonych dla psów z chorobami skóry. Dzięki nim każdy Azorek będzie mógł cieszyć się pięknym i zdrowym wyglądem skóry oraz sierści.

  pixel