Mokra karma dla psów w okresie rekonwalescencji

ilość znalezionych towarów: 30

Moment, w którym musimy oddać ukochanego psiaka "pod nóż" z pewnością nie jest dla nas łatwy. Zabieg chirurgiczny czasem może okazać się jedyną drogą do poprawy zdrowia i samopoczucia naszego czworonożnego przyjaciela. Pies po operacji jest osłabiony, musimy zatem należycie o niego zadbać - zapewnić zbilansowaną dietę, by mógł na nowo odzyskać siły i znów cieszyć się życiem. Czym powinny charakteryzować się posiłki psów rekonwalescentów? Odpowiemy na to pytanie. W naszej ofercie znajdziecie państwo duży wybór karm rekonwalescencyjnych dla psa. Zapraszamy!

  Jak powinna wyglądać dieta psa rekonwalescenta?

  Organizm psa po operacji jest znacznie osłabiony. Podobnie, jak ludzie, nasi psi pupile potrzebują czasu na regenerację. Pomoże im w tym odpowiednio zbilansowana dieta. Powinna być przede wszystkim lekkostrawna i dobrze przyswajalna. Dobrym rozwiązaniem jest podawanie zwierzakowi karm weterynaryjnych dla psów wszystkich ras. Mogą być one przeznaczone dla:

  • dorosłych psów wszystkich ras po przebytych zabiegach operacyjnych,
  • psów po przebytej chorobie,
  • psów starszych i schorowanych.

  W karmie takiej znajduje się odpowiednia koncentracja energii oraz składników odżywczych, wspierających organizm psa w regeneracji. Jej podawanie korzystnie wpływa na poprawę ogólnej kondycji psa. Pomaga przywrócić cierpiącym pupilom utracone siły witalne. Chodzi o to, by w jak najmniejszej ilości pokarmu, zmieścić możliwie największą dawkę wartości odżywczych. Oczywiście warto czytać skład i wybierać najlepsze jakościowo karmy. Najlepiej takie, które zostały stworzone w oparciu o normy w zakresie żywienia psów rekonwalescentów. Oczywiście zawsze trzeba słuchać zaleceń lekarza weterynarii - warto skonsultować z nim sposób żywienia i ilość podawanych porcji.

  Co powinna zawierać dobra karma dla psów rekonwalescentów?

  Dieta weterynaryjna psa rekonwalescenta różni się od typowego odżywiania zdrowego psiego czworonoga. Karma pełnoporcjowa dla dorosłych psów po przebytych operacjach to produkt, po który zdecydowanie warto sięgać w razie konieczności. Jest opracowany specjalnie pod potrzeby pupili, wymagających szczególnej troski.

  Zawiera białko i tłuszcze w zwiększonej ilości, ponieważ te składniki odżywcze są dobrym źródłem energii. Ponadto cenne pierwiastki (cynk, miedź i mangan) oraz witaminy (A, E, K, D3) wzmacniają organizm, umożliwiając szybki powrót do zdrowia. W składach niektórych karm możemy znaleźć dodatek oleju z łososia, który jest bardzo zdrowy. Zawarte w nim kwasy omega-3 i omega-6 wspomagają gojenie się ran i hamują powstawanie procesów zapalnych.

  Dlaczego karma mokra jest dobra dla psów w czasie rekonwalescencji?

  Psy w trakcie rekonwalescencji często nie mają apetytu. Mokra dietetyczna karma może okazać się dla nich idealna. Dzięki swojej konsystencji jest bardziej aromatyczna. Wybór jest duży, możesz więc kupić karmę z takim rodzajem mięsa, które będzie najbardziej smakować Twojemu psu. Poza tym chyba żaden psi senior nie będzie miał problemu z pogryzieniem miękkich kawałków zanurzonych w delikatnym sosie.

  Sprawdź ofertę naszego internetowego sklepu zoologicznego ZooArt. Tam znajdziesz bogaty wybór mokrych karm stosowanych podczas rekonwalescencji psa. Znajdziesz tu produkty różnych marek, np. VETEXPERT (4T Veterinary Diet Recovery) lub Calibra (Veterinary Diets Recovery Dog) i wiele innych. Dostępne są w puszkach po 400 g lub mniejszych - w zależności od tego, czego potrzebujesz.

  Mokra karma dla psów w okresie rekonwalescencji - podsumowanie

  Żywienie ma duży wpływ na zdrowie i samopoczucie zwierząt. Wiele osób zastanawia się, jak i czym karmić psy w okresie rekonwalescencji. Najlepiej podawać im pełnoporcjowe karmy przeznaczone dla psiaków po chorobie lub operacji - znajdziesz je w naszym sklepie internetowym ZooArt. Dostarczają psu skoncentrowaną dawkę energii zawartą w niezbędnych składnikach odżywczych. Pupil szybko odzyska siły i ochotę do wspólnych zabaw.

  pixel