Sucha karma weterynaryjna dla psa z cukrzycą

ilość znalezionych towarów: 53

Sucha karma dla psów z cukrzycą

Cukrzyca to choroba, która coraz częściej dotyka zwierzęta, w szczególności psy skłonne do przejadania się zbyt dużymi porcjami posiłku. Głównymi powodami cukrzycy są: przekarmianie pupila, nieprawidłowa dieta, brak ruchu i genetyczne predyspozycje.

Cukrzyca występuje najczęściej u psów z nadwagą, jednak i osobniki, które nie mają problemów z tyciem zapadają na tę chorobę. Jeżeli u zwierzęcia następuje spadek wagi, zadbaj o wysokostrawną dietę, bogatą w dużą ilość włókna.

Jeśli pies zachoruje na cukrzycę, konieczne są częste wizyty i kontrole u weterynarza, który ustali odpowiednią dietę. W żywieniu zwierzęcia z cukrzycą najważniejsza jest odpowiednia karma dla psów z cukrzycą.

Samodzielne przygotowywanie posiłków dla psa zmagającego się z cukrzycą jest trudnym i czasochłonnym zadaniem. Renomowani producenci artykułów dla zwierząt wyszli naprzeciw potrzebom czworonogów i ich właścicieli, tworząc produkty żywieniowe w postaci specjalistycznej karmy dla psów z cukrzycą.

Karma dla psa chorego na cukrzycę cechuje się wartością energetyczną dostosowaną do rasy, wieku i schorzeń. Składa się z dobrego jakościowo białka i optymalnej grupy węglowodanów złożonych, które nie powodują gwałtownego wzrostu zawartości cukru. Taka karma uboga jest w mono- i disacharydy, co znacząco wpływa na poprawę stanu zdrowia pupila.

Jaka karma dla psa z cukrzycą jest najlepsza?

Odpowiednio dobrana sucha karma dla psa z cukrzycą może przyczynić się do zahamowania rozwoju choroby i poprawy stanu zdrowia czworonoga. Oferujemy specjalistyczną karmę dostępną w różnej pojemności i ciekawych wariantach smakowych, które z pewnością przypadną twojemu zwierzakowi do gustu.

Sucha karma dla psa z cukrzycą zawiera wszystkie, niezbędne do zachowania zdrowia i życia składniki odżywcze. Pokarm ubogi jest w tłuszcz, który przy zwolnionym metabolizmie lipidów może być ogromnym obciążeniem dla psiego organizmu. Zawiera duże ilości surowego włókna, które spowalnia przyswajalność węglowodanów, a co za tym idzie – zmniejsza przepływ glukozy.

Jaka karma dla psa z cukrzycą sprawdzi się najlepiej? Ta, która zawiera wysokiej jakości białko odbudowujące tkanki i prowadzące do ich regeneracji. Zawiera zwiększoną ilość błonnika, który wpływa na zmniejszenie wyrzutu insuliny po jedzeniu. Pokarm bogaty jest w kompleks przeciwutleniaczy, które wspomagają walkę z wolnymi rodnikami.

Karma dla psa z cukrzycą – na co zwrócić uwagę?

Pamiętaj, że ta dolegliwość jest chorobą nieuleczalną, dlatego odpowiednia dieta i dobrze dobrana karma dla psa z cukrzycą odgrywa kluczową rolę w jej przebiegu. Żywienie psa zgodnie z zaleceniami lekarza, kontrola wagi i ruch to recepta na zapewnienie zwierzęciu komfortowego życia mimo choroby.

Niezwykle ważna jest dbałość o stałe pory podawania posiłków. Czworonóg powinien otrzymywać dwie porcje żywieniowe dziennie. Oczywiście pies powinien mieć stale dostęp do świeżej wody.

Pierwszy posiłek należy podać zwierzęciu w godzinach porannych. Wielkość porcji śniadaniowej powinna stanowić ćwierć dziennej dawki żywieniowej. Następny posiłek musi być podany po ośmiu godzinach, w momencie, kiedy poziom insuliny jest najwyższy.

Nie podawaj pupilowi żadnych przekąsek i smakołyków, które destabilizują poziom glukozy. Jeśli jednak chcesz nagradzać zwierzę smakołykami, uzgodnij to z lekarzem weterynarii i uwzględnij wartość kaloryczną przekąski w dziennym bilansie kalorycznym. W innym wypadku wyrzut insuliny po jedzeniu może być zbyt mały i doprowadzi do wzrostu poziomu cukru we krwi.

Ścisła dieta, dobrze dobrana karma dla psa cukrzyka, odpowiednie leki i dbałość o dużą ilość wysiłku fizycznego mogą przyczynić się do tego, że choroba nie przytłoczy zwierzęcia i nie odbierze mu radości z życia codziennego.

pixel