Sucha karma weterynaryjna dla psów z problemami stomatologicznymi

ilość znalezionych towarów: 22

Pies codziennie używa kłów i siekaczy, służą one mu do rozdrabniania pokarmu, żucia i gryzienia. Może się zdarzyć, że nasz czworonożny przyjaciel cierpi z powodu chorób dziąseł i przyzębia. Dobrze wiemy, jak bardzo uciążliwy jest ból zęba. By ulżyć swojemu pupilowi, powinniśmy zadbać o higienę jego jamy ustnej poprzez szczotkowanie zębów i zapewnienie mu właściwej diety. Specjalna karma weterynaryjna dla psów z problemami stomatologicznymi poprawia stan uzębienia, a także przyczynia się do zmniejszenia ryzyka powstawania kamienia nazębnego. Ma wiele innych zalet, chcesz poznać je wszystkie? Poniżej opowiedzieliśmy o nich trochę więcej.

  Dlaczego stosowanie karmy dla psów z problemami stomatologicznymi to dobre rozwiązanie?

  Pełnoporcjowa dietetyczna karma dla psów z problemami dentystycznymi to produkt, który pomaga w utrzymaniu higieny jamy ustnej na odpowiednim poziomie. Jego stosowanie niesie za sobą wielowymiarowe korzyści! Przede wszystkim podaje się go w celu zmniejszenia powstawania kamienia nazębnego i zapobiegania paradontozie oraz nieprzyjemnemu zapachowi z pyska. Taka dieta w połączeniu z regularną higieną jamy ustnej psa pomaga w zachowaniu zdrowych zębów i dziąseł, a tym samym zapobiega powstawaniu chorób jamy ustnej.

  Co zawiera karma dla psa z problemami zębów i jamy ustnej?

  Choroby zębów i dziąseł mogą dotykać psy w różnym wieku. Wzrost w tym przypadku również nie ma znaczenia, wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji. Ze schorzeniami przyzębia borykają się niektóre średnie i duże oraz małe psy. W tym przypadku ważny element profilaktyki stanowi podawanie swojemu psiemu pupilowi specjalnej diety weterynaryjnej. Stosowanie specjalnych pełnoporcjowych karm dedykowanych pomaga w zminimalizowaniu i wyeliminowaniu dolegliwości związanych z problemami stomatologicznymi. Zostały opracowane w celu zmniejszenia powstawania i osadzania się kamienia nazębnego, płytki nazębnej (osadu nazębnego) oraz niwelowaniu przykrego zapachu z ust. Na rynku występuje:

  • pełnoporcjowa karma dla dorosłych psów ras małych (adult small),
  • pełnoporcjowa karma dla psów dorosłych ras średnich (adult medium),
  • pełnoporcjowa karma dla dorosłych psów ras dużych i olbrzymich (adult large). 

  To pełnowartościowy produkt o działaniu leczniczym. Pamiętajmy, że musi być odpowiednio dobrany pod wiek i wzrost naszego psa. Zawiera zbilansowane składniki odżywcze, które wspomagają naszego psiego przyjaciela w walce z chorobami zębów. Warto sprawdzić skład i wybierać karmy wysokiej jakości. Powinny odznaczać się dobrze przyswajalnym źródłem białka zwierzęcego, a także obniżoną zawartością węglowodanów, które mogą być przyczyną powstawania próchnicy. Odpowiednia podaż witamin, składników mineralnych i naturalnych przeciwutleniaczy pomoże zadbać o zdrowe i mocne zęby oraz dziąsła. W karmie dla psów ze schorzeniami jamy ustnej może znaleźć się:

  • witamina E,
  • witamina C,
  • witamina D3,
  • żelazo,
  • jod,
  • miedź,
  • mangan,
  • cynk,
  • selen.

  Sucha karma dla psów z problemami stomatologicznymi. Jakie są jej zalety?

  Oprócz regularnego czyszczenia zębów, w dbaniu o higienę jamy ustnej psa, ważna jest również odpowiednia dieta. Na rynku są dostępne różne karmy przeznaczone dla psów z problemami dentystycznymi. Możemy wybierać między suchą a mokrą. Sucha karma jest wydajna i łatwa w przechowywaniu. Twarde granulki zostały opracowane tak, by móc dokładnie oczyścić zęby, ścierając osad i kamień nazębny.

  W naszym sklepie zoologicznym ZooArt znajdziesz duży wybór suchych karm przeznaczonych dla psiaków borykających się z problemami dentystycznymi. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Polecamy m.in. TROVET Dental OCF (10kg) lub HILL'S PD Prescription Diet Canine t/d Dental Care.

  Karma sucha dla psów z problemami stomatologicznymi - podsumowanie

  Widok psa cierpiącego z powodu problemów stomatologicznych łamie serce każdemu troskliwemu opiekunowi. Właśnie dlatego warto zadbać o higienę jamy ustnej naszego pupila, między innymi poprzez podawanie specjalistycznych karm weterynaryjnych. Opowiedzieliśmy trochę o ich właściwościach, które mają zbawienny wpływ na stan higieny jamy ustnej. W ofercie naszego sklepu znajdziesz duży wybór karm, które pomogą zadbać o zęby naszego psiaka.

  pixel