Sucha karma weterynaryjna dla psów ze schorzeniami dróg moczowych

ilość znalezionych towarów: 68

Niektóre psy bardzo cierpią z powodu chorób układu moczowego. Opiekunowie chcą zrobić wszystko, by poprawić komfort ich życia. Oczywiście pierwszy krok do wyzdrowienia to konsultacja z lekarzem weterynarii. Jedną z metod leczenia jest zastosowanie odpowiedniej diety. W takim wypadku warto sięgać po sprawdzone produkty, które zawierają zbilansowane składniki odżywcze, wzmacniające organizm psa w walce z chorobą. Stosowanie dietetycznej karmy dla dorosłych psów ze schorzeniami dolnych dróg moczowych z pewnością pomoże uporać się z nieprzyjemnymi dolegliwościami.

Dlaczego warto stosować suchą karmę dla psa ze schorzeniami dróg moczowych?

Choroby układu moczowego mogą spotkać każdego psa, niezależnie od jego wieku czy też rasy. Do typowych objawów należy:

  • częste oddawanie moczu w małych ilościach,
  • krwiomocz,
  • utrudnione oddawanie moczu,
  • apatia,
  • brak apetytu.

Jeśli zauważymy podobne objawy u swojego pupila, powinniśmy jak najszybciej udać się z nim do lekarza weterynarii, który zaleci odpowiednie leczenie oraz dietę weterynaryjną - adekwatną dla danego schorzenia. Częstą przyczyną infekcji dróg moczowych jest zapalenie pęcherza moczowego i powstawanie kamieni, wyróżniamy ich następujące rodzaje:

  • moczanowe,
  • struwitowe,
  • szczawianowo-wapniowe.

Kamienie mogą blokować cewkę moczową i podrażniać pęcherz, co może prowadzić do jego zapalenia. To skutkuje zatrzymywaniem niektórych pierwiastków w organizmie psa.

Stosowanie dietetycznej karmy pełnoporcjowej dla dorosłych psów cierpiących na dolegliwości dolnych dróg moczowych jest w stanie znacznie przyspieszyć proces leczenia, a ponadto przyczynia się do zminimalizowania objawów choroby i zapobiega jej nawrotom. Poza tym pozwala utrzymać odpowiednie pH moczu. Karmy na poszczególne problemy układu moczowego mogą różnić się od siebie składem w zależności od rodzaju schorzenia, dlatego zawsze warto zwracać uwagę na to, co jest napisane na etykiecie opakowania i swoje wybory konsultować ze specjalistą.

Przykładowo, pełnoporcjowa karma dietetyczna dla dorosłych psów cierpiących na kamicę struwitową jest wskazana do rozpuszczania kamieni struwitowych i zapobiegania nawrotom kamicy.

Co zawiera pełnoporcjowa dietetyczna karma na schorzenia dolnych dróg moczowych?

Psy zmagające się z chorobami dolnych dróg moczowych potrzebują specjalnej diety, która szybko pomoże wrócić im do zdrowia. Zastanawiasz się, co powinna zawierać? Odpowiedź jest prosta. Generalnie dieta dla psów cierpiących na syndrom urologiczny powodowany obecnością kamieni złożonych z fosforanów amonowo-magnezowych musi mieć w swoim składzie wszystkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich ilościach. Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku będzie stosowanie zbilansowanej karmy dietetycznej.

Kompletną dietetyczną karmę dla psów cierpiących na choroby dróg moczowych można stosować przez dłuższy okres czasu, oczywiście należy podawać ją swojemu czworonogowi zgodnie z zaleceniami lekarza weterynarii. Powinna zawierać obniżony poziom białka i tłuszczy, by odciążyć nerki. Warto wybierać karmy z dobrze przyswajalnym źródłem białka zwierzęcego, który znajdziemy w mięsie. Oprócz tego musi znaleźć się w niej mniej wapnia, sodu, magnezu i fosforu, dzięki temu zminimalizujemy ryzyko powstawania kamieni moczowych.

W przypadku infekcji dróg moczowych i kamieni szczególnie ważny jest również stały dostęp do świeżej wody.

Weterynaryjna karma sucha na schorzenia dróg moczowych - zalety

Karma sucha i mokra doskonale sprawdzi się w leczeniu psów cierpiących na kamicę moczową i inne choroby układu dróg moczowych. Zawarte w niej substancje przyczyniają się do rozpuszczenia kamieni moczowych, niwelują nieprzyjemne objawy, poprawiając w ten sposób komfort życia psa. To, jaki rodzaj karmy wybierzemy, w dużej mierze zależy od preferencji żywieniowych Twojego psiego przyjaciela.

Sucha pełnoporcjowa karma dietetyczna dla psów z chorobami dróg moczowych idealnie sprawdzi się w walce z nieprzyjemnymi dolegliwościami. Poza tym jest wydajna i łatwa w przechowywaniu. Chrupiące krokiety na pewno przypadną do gustu Twojemu pupilowi. Możesz wybierać spośród wielu smaków, w ofercie naszego sklepu znajdziesz m.in. karmę HILL'S PD Prescription Diet Canine u/d Urinary Care. Zapraszamy do zakupów na ZooArt.com.pl!

Karma pełnoporcjowa sucha dla psa z problemami dróg moczowych - podsumowanie

Pies zmagający się z problemami dróg moczowych wymaga odpowiedniej diety i opieki. Kwestie żywieniowe warto ustalać z lekarzem weterynarii. Tu bardzo dobrze sprawdzi się pełnoporcjowa dietetyczna karma dla dorosłych psów ze schorzeniami układu moczowego. Zawiera substancje zakwaszające i rozpuszczające kamienie struwitowe, dzięki czemu psiak będzie mógł cieszyć się dobrym zdrowiem. Przedstawiliśmy więcej jej najważniejszych zalet. Teraz już wiesz, dlaczego warto stosować, a także co powinna zawierać karma na problemy dróg moczowych u psów. Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Ci udanych zakupów w sklepie ZooArt.

pixel