Sucha karma weterynaryjna dla psów z niewydolnością nerek

ilość znalezionych towarów: 68

Weterynaryjna, sucha karma dla psów ze schorzeniami nerek

Żywienie psa z niewydolnością nerek to trudne, wymagające dużej wiedzy i systematyczności zadanie. Jeśli u twojego pupila zdiagnozowano tę nieuleczalną przypadłość, specjalistyczna dieta dla psa z chorymi nerkami to konieczność. Samodzielnie przygotowywanie posiłków może sprawić niedoświadczonemu właścicielowi dużo problemu. Specjalnie na potrzeby przewlekle chorych zwierząt stworzona została karma dla psa z niewydolnością nerek, która zaspokoi wszystkie potrzeby żywieniowe twojego pupila.

Dieta psa chorego na nerki składa się ze zwiększonej ilości tłuszczów, błonnika, warzyw i owoców. Niezwykle ważne jest obniżenie zawartości białka, które po rozpadzie tworzy szkodliwy dla chorego zwierzęcia azot niebiałkowy. Równie niebezpieczny w diecie chorego na nerki psa jest fosfor, który niekorzystnie wpływa na gospodarkę hormonalną.

W ofercie sklepu zoologicznego ZooArt.com.pl dostępna jest specjalistyczna, sucha karma dla psów z chorymi nerkami, która składa się z bezpiecznych dla zdrowia pupila elementów pokarmowych. Pokarm spełnia wszystkie potrzeby żywieniowe zwierzęcia bez udziału składników, które w negatywny sposób mogą wpłynąć na zdrowie psa.

Jaka karma dla psa z niewydolnością nerek jest najlepsza?

Karma dla psa z chorymi nerkami dostępna w naszym sklepie internetowym zawiera wysokostrawne białko, które ogranicza ilość niekorzystnych substancji azotowych, powstałych w wyniku procesu katabolizmu. Karma z ograniczoną ilością białka wspomaga leczenie zwierzęcia i wpływa na poprawę jego samopoczucia.

Karma dla psów z niewydolnością nerek zawiera ograniczoną ilość fosforu, który przeciwdziała nadczynności przytarczyc. Nadmierna ilość nieusuniętego przez nerki fosforu niekorzystnie wpływa na gospodarkę hormonalną zwierzęcia. Pokarm wzbogacony jest o przeciwutleniacze, m.in. flawonoidy i witaminę C, które ograniczają proces degeneracji nefronów. Duża ilość błonnika pobudza spowolnione procesy trawienne, wspierają perystaltykę jelit i odbudowują florę bakteryjną w przewodzie pokarmowym. Specjalistyczna karma dla psa chorego na nerki uzupełniona jest w witaminy z grupy B i żelazo, szczególnie potrzebne przy walce z dolegliwościami.

Dieta psa chorego na nerki – na co zwrócić uwagę?

Jeśli zauważysz u swojego pupila niepokojące objawy, np. spożycie większej ilości wody, zmianę barwy w moczu, koniecznie udaj się do lekarza weterynarii. Jeśli zdiagnozuje niewydolność nerek u psa, dieta i odpowiednie leczenie pomogą zniwelować nieprzyjemne dolegliwości i poprawić komfort życia pupila.

Zanim zdecydujesz się włączyć w dietę zwierzęcia jakiekolwiek suplementy, udaj się do specjalisty i skonsultuj z nim swoją decyzję. Dobór preparatów zależy od stanu zdrowia, wieku, kondycji i samopoczucia zwierzęcia. Nieodpowiednio dobrane suplementy mogą nie tylko nie przynieść wymiernych skutków, ale również pogorszyć obecną sytuację zdrowotną.

Zmiana diety odgrywa znaczącą rolę w przypadku różnych dolegliwości. To, co je zwierzę ma ogromny wpływ na jego zdrowie. Odpowiednio zbilansowany posiłek podawany regularnie w ciągu dnia sprawi, że twój psiak łatwiej zniesie chorobę. Weterynaryjne karmy dla psów chorych na nerki w pełni zaspokajają zapotrzebowanie na niezbędne składniki odżywcze zwierzęcia. Są wzbogacone o dodatkowe tłuszcze, które stanowią rekompensatę energetyczną za niską zawartość białka. Karma jest wysokokaloryczna, co szczególne jest w przypadku psów osłabionych, u których zmniejszył się apetyt.

Pamiętaj o podawaniu zwierzęciu odpowiedniej ilości wody. Im więcej wypije jej pies, tym więcej szkodliwych elementów katabolicznych zostanie wypłukanych. Jeśli pies nie przepada za wodą, spróbuj podawać mu lekkie wywary mięsne bez przypraw i soli, które są chętnie wypijane przez większość czworonogów.

pixel