Sucha karma weterynaryjna dla psów z chorobami serca

ilość znalezionych towarów: 14

Karma dla psa chorego na serce – bo chore serce wymaga specjalnego traktowania

Chory pies to smutny widok. A pies chory na serce to bardzo smutny widok. To jednak nie jest koniec świata. Taki pies nadal da Ci wiele szczęścia, miłości i powodów do radości. Musisz po prostu o niego zadbać ze wszystkich sił.

Choroby serca są różne. Mniej lub bardziej zaawansowane. Niewydolność serca w różnym stadium, nadciśnienie – to tylko niektóre z nich. Twój pies ma już dość problemów zdrowotnych. Musi oszczędzać wszystkie siły na walkę z chorobą. Wspomóż go odpowiednią, weterynaryjną karmą. Pomóż psu walczyć o zdrowie i zadbaj o jego serce. Niewłaściwa karma może obciążyć jego organizm i w rezultacie doprowadzić do pogorszenia stanu jego serca. Nie dopuść do tego.

Karma dla psa chorego na serce pomoże mu nabrać sił. Pomoże też wzmocnić jego serce i zadbać o to, by proces leczenia przebiegał bez zakłóceń. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się psem nieco zdrowszym i dużo mniej cierpiącym. W końcu pies z chorym sercem też chce jeść smacznie i cieszyć się życiem. Pozwól mu na to. Jego szczęście uszczęśliwi także Ciebie.

Pies chory na serce – pomóż mu odpowiednią karmą

Karma dla psa z chorym sercem to nie jest byle jaka karma. Nie każda karma nada się dla takiego psa. Niektóre karmy obciążą jego organizm i zaszkodzą sercu. Psi organizm jest bardzo skomplikowany. Awaria jednego organu sprawia, że odbija się to na całym stanie i kondycji psa.

Karma dla psa ze schorzeniami serca to karma, która szczególnie dba o jego serce. Zawiera więcej witamin z grupy b niż standardowe karmy. W swoim składzie ma też przeciwutleniacze, które neutralizują wolne rodniki i tym samym wspomagają pracę psiego serduszka. Mają też w swoim składzie taurynę i l-karnitynę, by wzmocnić mięsień sercowy. Z kolei zmniejszona dawka fosforu i białka odciąża nerki. Pamiętaj o tym, że choroba serca może nieść ze sobą inne problemy zdrowotne. O to też musisz zadbać.

Karma dla psów z chorobami serca – dokonaj dobrego wyboru

Karma dla psów z chorobami serca to karma specyficzna. Trudno jest zdecydować się nawet przy wyborze zwykłej karmy dla zdrowych psów. Przy chorych, w dodatku chorych na serce, ten poziom trudności bardzo wzrasta. Na szczęście masz spory wybór. Czytaj dokładnie etykiety, porównuj skład, sprawdzaj wskazania i przeciwwskazania. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z weterynarzem.

Uzbrojony wiedzę i wsparty fachową opinią na pewno znajdziesz odpowiednią karmę dla Twojego psa. Taką, która wzmocni i odciąży jego serce i taką, która będzie mu po prostu smakować. To przecież też jest ważne. Pies chętniej będzie jadł wspomagającą proces leczenia karmę, jeśli ta będzie smaczna. Nie spychaj tego aspektu na ostatni plan.

    pixel