Sucha karma weterynaryjna dla psów z problemami trawiennymi

ilość znalezionych towarów: 183

Weterynaryjna sucha karma dla psów z problemami układu pokarmowego

Optymalna dieta to główny czynnik wpływający na zdrowie i dobrą formę każdego zwierzęcia, szczególnie, jeśli czworonóg ma specyficzne potrzeby żywieniowe. Pies, który przejawia problemy z układem pokarmowym – ma wzdęcia, biegunkę, wymiotuje – powinien otrzymywać pokarm, który załagodzi jego dolegliwości.

Nadwrażliwość układu pokarmowego to często występująca u psów dolegliwość związana z ich krótkim przewodem pokarmowym. Główne procesy trawienne zachodzą w górnej części przewodu pokarmowego, czyli w jelicie cienkim. Właśnie tam enzymy trawienne rozkładają pokarm na cząsteczki wchłaniane przez kosmki jelitowe. Krótki przewód pokarmowy powoduje częste problemy trawienne. Dla zwierząt z nadwrażliwością jelit odpowiednia będzie karma dla psa z problemami trawiennymi – pokarm łatwo przyswajalny, delikatny i lekkostrawny, który dostarczy zwierzęciu wszystkie potrzebne składniki odżywcze bez ryzyka wystąpienia niepożądanych dolegliwości.

W ofercie sklepu ZooArt.com.pl dostępna jest specjalistyczna, sucha karma dla psów z problemami jelitowymi, która wpływa na unormowanie funkcji układu trawiennego. Pokarm występuje w różnych wersjach, dopasowanych do specyfiki danej rasy, wieku zwierzęcia i jego indywidualnych potrzeb. Jeśli nie masz pewności, jaka karma dla psa z problemami jelitowymi sprawdzi się u twojego pupila, udaj się do lekarza weterynarii, który zbada zwierzę i pomoże ci wybrać optymalny dla niego produkt żywieniowy.

Jak działa karma dla psów z problemami jelitowymi?

Karma dla psa z problemami żołądkowymi i jelitowymi przygotowana jest z myślą o psach wszystkich ras, które po zjedzeniu standardowego pokarmu cierpią na niestrawność. W ich składzie znajduje się wysokostrawne białko, wpływające na usprawnienie procesu trawienia. Obecność fruktooligosacharysów i mannooligosacharydów wyrównuje i utrzymuje równowagę flory bakteryjnej w jelitach. Karma dla psów z wrażliwymi jelitami zawiera przeciwutleniacze, które chronią komórki przed wolnymi rodnikami i wpływają na opóźnienie procesu starzenia się. Kwasy omega-3 i omega-6 pozytywnie wpływają na skórę i sierść zwierzęcia.

Karma dla psów z wrażliwymi jelitami niweluje proces fermentacji jelitowej, minimalizuje wzdęcia, pozwala na prawidłowe uformowanie się stolca. Wpływa pozytywnie na stan skóry, który może zmienić się przy wystąpieniu alergii lub nietolerancji pokarmowej. Pokarm wpływa pozytywnie na nieprzyjemny zapach z pyska, wskazujący na problemy żołądkowe.

Karma dla psa z problemami trawiennymi – na co zwrócić uwagę?

Jeśli twój pupil cierpi na nadwrażliwość żołądka i jelit, rozwiązaniem problemów trawiennych będzie dedykowana, specjalistyczna karma dla psa z problemami jelitowymi. Szukaj produktów, które wyrównają florę jelitową w układzie pokarmowym. Wybierz pokarm zawierający wysokiej jakości białko o strawności do 95%, które szybko przemieści się z jelita cienkiego do grubego, nie dopuszczając do wzdęć i zgagi. Zwracaj uwagę na wysoką zawartość włókna pokarmowego, który reguluje perystaltykę jelit i ułatwia wydalanie resztek pokarmowych.

Zadbaj o odpowiednią ilość ruchu, która zapobiegnie zaparciom i zniweluje proces fermentacji w jelitach. Aktywność fizyczna zapobiega powstawaniu gazów i normuje pracę leniwych jelit. Uchroń zwierzę przed nadmierną ilością stresu, który jest główną przyczyną niekontrolowanego przyspieszenia ruchu jelit, a także związanych z tym biegunek.

Jeśli nie jesteś pewien, jaka karma dla psa z wrażliwym przewodem pokarmowym wspomoże waszą walkę z przykrymi dolegliwościami, udaj się do specjalisty. Weterynarz dokładnie oceni stan zdrowia twojego pupila, przeprowadzi odpowiednie badania, wskaże przyczynę problemu i ustali optymalną dietę dla zwierzęcia.

pixel