Karma Dla Psów Ras Pracujących

ilość znalezionych towarów: 95

Psy aktywne to grupa zwierząt, które na co dzień muszą mierzyć się ze sporym wysiłkiem fizycznym. Możemy zaliczyć do nich psy sportowe, myśliwskie, a także te, które pomagają osobom niepełnosprawnym oraz pracują w służbach mundurowych. By cieszyć się dobrą kondycją muszą otrzymywać zbilansowane posiłki, które z całą pewnością zapewnisz podając im najlepszą karmę dla psów aktywnych. Można łatwo zgubić się w gąszczu ofert. Na szczęście te dobre jakościowo produkty można znaleźć zebrane w jednym miejscu - oferuje je sklep zoologiczny ZooArt.

Karma dla psów aktywnych - sprawdź, jaka będzie najlepsza

Duży wpływ na żywienie psa ma m.in. poziom jego aktywności. Psy aktywne, by móc sprostać wyzwaniom, z którymi przyjdzie im się mierzyć, potrzebują dużo energii. Zapewnią im je odpowiednio skoncentrowane składniki odżywcze. Karma dla psów aktywnych powinna zawierać zwiększoną ilość białka, które dodaje sił i przyczynia się do rozbudowy masy mięśniowej.

Najlepsze suche karmy dla psa muszą mieć minerały na odpowiednim poziomie. Nie może zabraknąć także witamin, m.in. tych z grupy B, ponieważ uczestniczą w wytwarzaniu energii. Nasz sklep online dla zwierząt posiada bogaty asortyment, w którym każdy zwierzomaniak znajdzie coś dla swojego aktywnego pupila.

Karma sucha i mokra dla ras pracujących

Odpowiednie żywienie psa to wyzwanie, z jakim na co dzień muszą się mierzyć ich właściciele. Zadanie znacznie ułatwia pełnoporcjowa karma dla psów aktywnych. Podawanie jej to szybki i prosty sposób na zaspokojenie głodu zwierzęcia, a także utrzymanie go w dobrym zdrowiu. Zawarte w niej składniki odżywcze są skomponowane w odpowiedniej ilości, dlatego z całą pewnością zaspokoją potrzeby psa.

Karma dla psów aktywnych występuje w kilku rodzajach - dostępna jest mokra i sucha. Podawanie jednej i drugiej niesie za sobą same korzyści. Karma sucha dla psów aktywnych, dzięki specjalnej obróbce termicznej zawiera dobrze strawne węglowodany. Po za tym jest łatwa do przechowywania i przewożenia, co dobrze sprawdza się w przypadku psów pracujących w terenie. Warto pamiętać, że dobra sucha karma dla psa musi zawierać, jak najmniej konserwantów.

Natomiast karma mokra dla psów aktywnych charakteryzuje się tym, że jest całkowicie pozbawiona konserwantów. Niektóre psy po wysiłku nie mają apetytu, dlatego można zaserwować im najlepszą mokrą karmę dla psa (oczywiście po zapewnieniu im odpoczynku po aktywności), ponieważ jest bardzo aromatyczna.

Karma dla starych psów pracujących

Metabolizm psich seniorów z biegiem czasu zwalnia, dlatego karma dla psów aktywnych (senior) powinna zawierać obniżoną zawartość tłuszczy, by nie doprowadzić zwierzęcia do otyłości. Poza tym musi być bogata w witaminy i składniki mineralne, ponieważ z wiekiem zapotrzebowanie na nie wzrasta. Wapń pozytywnie wpływa na kości.

Na tym etapie życia szczególnie polecana jest karma mokra dla psów aktywnych - jest ją łatwiej przełknąć i pogryźć. Poza tym stare psy powinny otrzymywać lekkostrawne białko, które zawiera również karma sucha dla psów aktywnych. Kiedy pupil osiąga sędziwy wiek zmniejsza się jego zapotrzebowanie na ruch, słabną zmysły i kości. By mógł długo cieszyć się dobrym zdrowiem, karma dla psów aktywnych powinna być odpowiednio zbilansowana. Nasz sklep zoologiczny wychodzi naprzeciw tym potrzebom i oferuje produkty dobre również dla starszych psów.

Karmienie dorosłego psa aktywnego i szczeniaka

Żywienie psów różni się na poszczególnych etapach życia. Szczeniaki mają lepszą przemianę materii, dlatego karma dla psów aktywnych junior powinna zawierać zwiększoną ilość białka (aminokwasy są niezbędne do rozwoju mięśni), a także węglowodanów i tłuszczy utrzymanych na odpowiednim poziomie, dostosowanym do wieku. Dla prawidłowego wzrostu konieczna jest także odpowiednia podaż wapnia i fosforu. Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe to składnik, który musi mieć karma dla psów aktywnych junior.

Dorosłe osobniki podczas pracy spalają dużo kalorii, dlatego w diecie potrzebują m.in. sporo białka i tłuszczy. Karma dla psów aktywnych powinna charakteryzować się dużą zawartością wysoko przyswajalnego mięsa dobrej jakości. Czworonogom nie może zabraknąć także witamin m.in. C i B, które zawiera każda dobra karma dla psów aktywnych - nasz sklep zoologiczny, by sprostać oczekiwaniom energicznych pupili również posiada ją w swojej ofercie.

Lista ras psów aktywnych

 • owczarek niemiecki, belgijski, malinois, tervueren;
 • seter angielski;
 • border collie;
 • bokser;
 • wyżeł węgierski;
 • wyżeł weimarski;
 • husky syberyjski;
 • jack russell terrier;
 • beagle;
 • charty (wszystkie rasy);
 • labrador;
 • golden retriever.
pixel