Trovet karma dla psa

ilość znalezionych towarów: 118

Karma Trovet – zapewnij psu smaczne i zdrowe posiłki

Zdrowie psa jest najważniejsze. Odpowiednie żywienie psa w procesie utrzymywania tego zdrowia i profilaktyce zdrowotnej też jest bardzo ważne. Podobnie jak w przypadku ludzi tak też u psów – właściwe żywienie ułatwia powrót do sprawności lub utrzymanie dobrego samopoczucia w przewlekłej chorobie. Sprawa dobrania karmy wydaje się całkiem łatwa, gdy pies jest zupełnie zdrowy. Wtedy Twoją rolą, jako właściciela i przyjaciela Twojego psa, jest utrzymanie go w tym dobrym zdrowiu. Trudniej jest, gdy pies już boryka się z jakąś chorobą i problemami zdrowotnymi.

Sprawa staje się również bardziej skomplikowana, kiedy zwierzę ma problemy z nadwagą – wtedy przyda się dietetyczna karma. Jaką wybrać? O to warto zapytać weterynarza, który zna historię chorób zwierzęcia i podpowie, jaka dietetyczna karma pozwoli w zdrowy sposób stracić nadmiar kilogramów. Dopasowanie odpowiedniego pożywienia jest też trudne, kiedy pies jest niedożywiony, a Ty po zaadoptowaniu go chcesz jak najszybciej zadbać o polepszenie jego samopoczucia.

Taki pies potrzebuje dużo więcej Twojej uwagi, troski i zainteresowania. Oprócz regularnych badań kontrolnych oraz wizyt u weterynarza chore, niedożywione lub otyłe zwierzę potrzebuje też specjalistycznej karmy, która pomoże mu radzić sobie z jego chorobą i nie zaszkodzi przy jego stanie i problemach. Pomóc wam obojgu, Tobie i Twojemu psu, w tych ciężkich chwilach może karma dla psów Trovet. Pamiętaj jednak, by skonsultować się z lekarzem weterynarii. To karma specjalistyczna i weterynaryjna, nie podawaj jej psu na własną rękę i bez wcześniejszych konsultacji.

To ważne, ponieważ pokarm marki Trovit zawiera różnorodne dodatki, które w przypadku pewnych dolegliwości są pomocne, ale u niektórych psów nie powinny być stosowane. Przykładowo – dietetyczna karma przeznaczona dla otyłych zwierząt nie znajdzie zastosowania u psów osłabionych, niedożywionych, po przejściach. Ich potrzeby są przecież zupełnie różne.

Konsultacja z weterynarzem jadłospisu chorego zwierzęcia jest niezbędna. Zapewnisz dzięki temu bezpieczeństwo Twojemu psu. Pomożesz mu też w tej nierównej walce z odzyskaniem zdrowia, energii i radości życia. Właściwa dietetyczna karma będzie wspierała terapię lekową prowadzoną przez weterynarza.

Trovet dla psa – bo zdrowie jest najważniejsze

Holenderska marka Trovet już od ponad 30 lat przygotowuje we współpracy z naukowcami i lekarzami weterynarii specjalistyczne żywienie weterynaryjne, niezbędne do wdrożenia w przypadku psów przewlekle chorych. Dzięki temu marka jest w stanie dostosować żywienie do potrzeb psów w różnym wieku i o rozmaitych potrzebach wynikających ze stanu zdrowia. Nasz internetowy sklep zoologiczny przygotował w swojej ofercie szeroki wybór karm weterynaryjnych marki Trovet, stworzonych w formie suchej karmy dla psów i mokrej karmy dla psów z myślą o psach cierpiących na rozmaite schorzenia.

Wszystkie karmy Trovet przygotowane są dla zwierząt wykazujących szczególne potrzeby żywieniowe z uwagi na przechodzone choroby, na przykład przewodu pokarmowego. Z tego powodu zarówno karmy suche w opakowaniach o różnej wadze, jak również puszki o różnej gramaturze zostały dodatkowo opisane i zidentyfikowane wizualnie, aby ułatwić wybór właścicielowi. Karma dla psa Trovet nie powinna być podawana bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem weterynarii.

W naszym asortymencie znajduje się karma dla dorosłych psów oraz szczeniąt. W zależności od wieku zwierzę ma bowiem różne potrzeby. Oczywiście przypadkowe jednorazowe nakarmienie szczenięcia karmą dla dorosłego psa nie wyrządzi maluchowi krzywdy. Warto jednak dobrać dla mniejszego pieska karmę dostosowaną do jego potrzeb. Skład takiego pokarmu został opracowany przez specjalistów, dzięki czemu masz pewność, że zawiera wszystko, co jest potrzebne szczeniakowi do prawidłowego rozwoju.

Karma dla dorosłych psów jest dostępna w opakowaniach o różnej wielkości. Nie musisz więc od razu kupować dużego zestawu puszek – na początku sprawdź, czy zalecona przez weterynarza karma posmakuje Twojego zwierzęciu. Oferta marki Trovet jest zróżnicowana, co ułatwia dopasowanie produktu do upodobań pupila. Przykładowo dietetyczna karma jest dostępna zarówno w wersji suchej, jak i mokrej.

Jeśli Twój pies lubi wyłącznie chrupki, zmniejszenie jego wagi nie musi więc okazać się problematyczne. Pamiętaj, żeby zwierzę miało zawsze dostęp do miski ze świeżą wodą, zwłaszcza jeśli odżywia się przede wszystkim suchą karmą.

Wybór karmy – nie zostawiaj go przypadkowi

Nawet karmy dla zupełnie zdrowego psa nie można wybierać na chybił trafił. To nie jest decyzja, którą można pozostawić losowi. Tu trzeba starannego przemyślenia, sprawdzania składu, obserwowania reakcji psa na nową karmę i dopasowania jej do jego potrzeb. W przypadku karmy dla zdrowego zwierzęcia dobór karmy jest jednak trochę prostszy niż wybranie pokarmu dla chorego zwierzęcia. Wystarczy bowiem, że nauczysz się czytania składów, będziesz sprawdzać reakcję pupila na pokarm, a poza tym zwierzę będzie miało regularne badania kontrolne, które potwierdzą, że karmisz w prawidłowy sposób.

Jeśli pies ma większe potrzeby, zdecydowanie potrzebna będzie pomoc weterynarza. Karma dietetyczna, hipoalergiczna, z jednym rodzajem białka, zapobiegająca tworzeniu się kamieni moczowych – wybór jest naprawdę duży, a każdy z produktów spełnia inne zadania.

Poziom trudności wzrasta, jeśli pies okaże się chory. Jeśli zmaga się z cukrzycą, otyłością, alergiami, parodontozą, niewydolnością nerek i innymi schorzeniami. Wtedy trzeba przede wszystkim zapewnić mu karmę, która nie tylko zapełni pusty brzuszek, a też ulży w cierpieniach. Karmę taką jak Trovet.

Karma dla psa tej marki to jednak karma specjalistyczna i weterynaryjna. Absolutnie nie możesz samodzielnie decydować o tym, by zacząć ją podawać Twojemu psu. Nie chcesz przecież żeby się okazało, że zamiast pomóc Twojemu psu, zaszkodziłeś mu. Karmę Trovet, jak wszystkie karmy weterynaryjne, podawaj dopiero po konsultacji z lekarzem weterynarii. To on pomoże Ci podjąć najlepszą możliwą decyzję. Weterynarz zaleci nie tylko rodzaj karmy, lecz także podpowie, jaką ilość podawać zwierzęciu, na przykład jeśli zmaga się z nadwagą.

W przypadku karm dla młodych psów ważna jest zawartość wapnia. Pierwiastek ten wpływa na prawidłowy rozwój układu kostnego. Karma dla dorosłych psów może rozwiązywać różnorodne problemy, na przykład związane z nadwagą. Pokarm jest tak skomponowany, żeby zapewniać zwierzęciu ważne witaminy i makroelementy. Jednocześnie dietetyczna karma zawiera mało tłuszczu i dużą ilość białka, co ułatwia kontrolowanie wagi zwierzęcia. Taka karma dla dorosłych psów może być zalecona przez weterynarza w przypadku problemów z cukrzycą czy występowaniem zaparć.

Zdarza się, że przyczyną problemów ze strony przewodu pokarmowego jest alergia. Nie każdy pies może jeść każdy rodzaj mięsa. W tym przypadku warto wybierać spośród karm, w których zastosowano tylko jedno białko zwierzęce. Podawanie jej przez czas określony przez weterynarza pozwoli sprawdzić reakcję psa i w razie potrzeby zmienić źródło białka na inne.

pixel