Kosmetyki dla psów

ilość znalezionych towarów: 346

Odpowiednia pielęgnacja psa to klucz do utrzymania w ryzach jego psiej urody, dobrego samopoczucia i przede wszystkim zdrowia. Z uwagi na różnice pomiędzy poszczególnymi rasami konieczne jest wybranie właściwej metody dbania o pupila. Wpływ na to jak pielęgnować psa ma jego wielkość, kształt uszu, rodzaj i długość szaty oraz styl życia. Jest jednak kilka podstawowych czynności, które dotyczą każdej rasy. Są to kąpiel, strzyżenie i czesanie, pielęgnacja oczu i uszu, higiena zębów, pielęgnacja pazurów.

Czyszczenie oczu i uszu nie wymaga specjalistycznych preparatów. Do usunięcia wydzieliny przy oczach i woskowiny usznej wystarczy gaza i ciepła woda. Do higieny zębów służą w głównej mierze przysmaki czyszczące, czyli drobne przekąski zapobiegające powstawaniu kamienia nazębnego. Kilka razy w miesiącu warto umyć zęby szczoteczką i pastą, które podtrzymają efekt przysmaków.

Z potrzebą obcięcia pazurów lepiej udaj się do lekarza. Psie paznokcie są twarde i często ciemne, co utrudnia zlokalizowanie rdzenia, którego uszkodzenie powoduje krwawienie i ból. Jeśli wszystkie powyższe zabiegi będziesz wykonywać regularnie, Twój pupil będzie cieszył się zdrowiem i estetycznym wyglądem.

Zawsze wybieraj profesjonalne kosmetyki dla psów

Do kąpieli wybieraj szampony dostosowane do rodzaju i długości sierści zwierzęcia. Pielęgnacja maltańczyka i pielęgnacja owczarka niemieckiego to dwa zgoła odmienne procesy, które wymagają różnych specyfików. Dla psów krótkowłosych o przeznaczone są szampony odżywiające, które nadają włosiu lśnienia i nawilżają jego skórę. Z kolei kosmetyki dla psów długowłosych zapobiegają ich elektryzowaniu się, ułatwiają rozczesywanie i pielęgnują wymagającą sierść. Psy szorstkowłose wymagają kąpieli tylko raz na czas. Najlepiej jest zastosować wtedy produkt, który nie zmiękczy sierści.

Podział szamponów dotyczy również koloru szaty – w zależności od tego, czy pies ma ciemną czy jasną sierść, można podkreślić jej naturalną barwę.

Dla zwierząt z problemami skórnymi przeznaczone są szampony bakteriobójcze, przeciwłupieżowe bądź przeznaczone do walki z pasożytami. Sprawdzaj skład i wybieraj specyfiki zawierające lanolinę, która znana jest z właściwości odbudowywania warstwy ochronnej skóry.

Pomiędzy kąpielami, aby odświeżyć szatę psa, możesz użyć delikatnych perfum przeznaczonych dla czworonogów. Są delikatne, bezalkoholowe i nie naruszają pH skóry. Nie zastępują mycia – służą np. do zneutralizowania nieprzyjemnego zapachu sierści po deszczu.

Niezależnie od długości sierści każdy pies wymaga szczotkowania pozwalającego utrzymać włosie i skórę w dobrej kondycji. Odpowiednio dobrane szczotki lub grzebienie usuwają podszerstek i martwy włos, a dodatkowo ograniczają proces linienia do 90%.

Psia sierść potrzebuje także strzyżenia lub trymowania. W tym przypadku najlepiej udać się do specjalisty posiadającego odpowiedni sprzęt i umiejętności. Jeśli jednak chcesz samodzielnie wykonać drobne cięcie np. grzywki przy oczach – zaopatrz się w nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami, które zapobiegną skaleczeniu pupila.

Pielęgnacja psa - na co zwrócić uwagę?

Pamiętaj, że do pielęgnacji pupila zawsze należy wybierać odpowiednie kosmetyki dla psów. Środki przeznaczone dla ludzi zwykle zawierają substancje podrażniające psią skórę i powodujące kłopotliwe alergie, świąd i stany zapalne skóry. Dokładnie przyjrzyj się strukturze włosa czworonoga i upewnij, czy wybrałeś odpowiedni produkt.

Kosmetyki dla yorka czy kosmetyki dla maltańczyka są inne niż te przeznaczone dla rasy shih tzu, pomimo wizualnego podobieństwa ras. Sierść yorkshire teriera jest lejąca i jedwabista, natomiast shih tzu – bardziej szorstka i o większej objętości.

Dobierz także odpowiednią szczotkę do sierści zwierzaka. Niewłaściwa nie usunie warstwy podszerstka, spowoduje podrażnienie skóry i zniechęci psa do dalszych zabiegów. Nie zapomnij, że psy pozbawione sierści, takie jak chiński grzywacz także wymagają odpowiedniej pielęgnacji kremami z filtrem UV, które ochronią ich wrażliwą skórę przed promieniami słonecznymi.

Pomimo optymalnego zachowania higieny, psy mają wiele okazji żeby pozostawiać po sobie nieprzyjemny zapach, np. moczu. Warto rozejrzeć się za neutralizatorami, które działają komplementarnie do zapachu amoniaku, czyli głównego winowajcy brzydkiej woni. Jeśli czworonóg ma ciężki charakter i brudzi lub niszczy Twoje rzeczy wypróbuj odstraszacz, który cytrynowym zapachem zniechęca zwierzaki do niepożądanych działań.

Stosowane systematycznie zabiegi pielęgnacyjne przyczynią się do zadbanego wyglądu Twojego podopiecznego. Jeśli to możliwe, najlepiej przyzwyczajać do nich zwierzę już od szczenięcia. Zabiegi powinny być dla niego przyjemnością, staraj się więc działać delikatnie, żeby nie zniechęcić zwierzęcia.

Widoki:
pixel