Witaminy dla psa na nerki

ilość znalezionych towarów: 29

Tabletki na nerki dla psa – kiedy i które z nich stosować?

Nerki to jeden z najważniejszych narządów w całym organizmie. Podobnie jak u człowieka, tak i u psa nerki pełnią funkcję filtrującą toksyny, które znajdują się w spożywanych płynach. Czasem jednak dochodzi do niewydolności nerek, która w przypadku każdego zwierzęcia stanowi realne zagrożenie nie tylko dla jego zdrowia, ale również i życia. Co na nerki dla psa działa korzystnie i jakie preparaty warto stosować?

Niewydolność nerek to groźna choroba nie tylko ze względu na skutki, jakie wywołuje, ale także ze względu na jej dosyć trudne rozpoznanie. U psów często zdarza się brak wyraźnych objawów choroby. To, na co warto jednak zwrócić uwagę to zabarwienie moczu, a z czasem pojawiająca się w nim krew, częstsze podchodzenie do miski z wodą, wymioty, brak apetytu, biegunka i nieprzyjemny zapach z pyska. Jeśli którykolwiek z powyższych objawów występuje od pewnego czasu u Twojego psa, natychmiast skonsultuj się z lekarzem, który przepisze odpowiednie leczenie.

Co na nerki dla psa?

Na rynku dostępne są jednak różnego rodzaju preparaty i witaminy dla psa na nerki, które mają działanie prewencyjne i profilaktyczne. Podawanie mu składników, których właściwości skupiają się wokół prawidłowej pracy nerek, może zminimalizować ryzyko pojawienia się niebezpiecznych chorób, komplikacji, czy niewydolności tego organu. Witaminy dostępne na rynku zawierają takie składniki jak żurawina, która likwiduje niebezpieczne bakterie w układzie moczowym i oczyszcza tę część organizmu. W witaminach dostępnych w naszym sklepie w formie tabletek znajdziesz również wyciąg z pietruszki, o działaniu moczopędnym, który wpływa korzystnie na oczyszczanie organizmu z zalegających toksyn.

Dostępne są również tabletki na nerki dla psa, których głównym składnikiem jest ekstrakt z korzenia rzewienia lekarskiego. Ta roślina słynie ze swoich właściwości wspomagających funkcjonowanie nerek i zapobiega tworzeniu się stanów zapalnych, czy niebezpiecznej niewydolności nerek.

Witaminy dla psa na nerk

Witaminy na nerki dla psa w postaci tabletek to tylko jeden z wielu preparatów, które warto włączyć do codziennej diety Twojego psa. W naszym sklepie znajdziesz również produkty w formie płynnej, których głównym składnikiem są niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Ich stała obecność w diecie sprzyja poprawie pracy nerek i zapobiega powstawaniu chorób z nimi związanych. Ta forma jest również wygodna w dawkowaniu, bo łatwo możesz wymieszać olej z jednorazowym posiłkiem Twojego czworonoga.

Warto również zwrócić uwagę na kompleksowe witaminy dla psa, wśród których znajdziesz składniki pozytywnie wpływające na pracę nerek Twojego pupila. Niektóre preparaty mają szerokie zastosowanie i jednocześnie poprawiają prace nerek, serca, ciśnienie krwi, oraz pracę jelit, które też są powiązane z układem moczowym. Pojawiające się w nich drobnoustroje mogą wpływać na pogorszenie stanu nerek i w efekcie do pojawienia się poważnych komplikacji zdrowotnych.

Stosowanie preparatów w charakterze witamin, czy składników podawanych profilaktycznie może przyczynić się do znacznego zminimalizowania ryzyka pojawienia się groźnej niewydolności nerek, czy bakterii, które pogarszają ich funkcjonowanie. W celu zachowania zdrowej kondycji, Twojego psa, sięgnij więc po odpowiednie witaminy i ciesz się towarzystwem sprawnego i szczęśliwego pupila.

    pixel