Witaminy dla psa na oczy

ilość znalezionych towarów: 10

Witaminy dla psa na oczy – dlaczego są takie ważne?

Rzadko kiedy właściciele psów pamiętają o tym, że ich czworonogi mogą chorować na różnego rodzaju dolegliwości. O ile często mówi się o typowo psich chorobach, czy zagrożeniach chorobą kleszczową, o tyle rzadziej wspomina się o dolegliwościach związanych z narządem wzroku. Tymczasem ten narząd, podobnie jak i u ludzi zużywa się i wystawiony jest na niekorzystne działanie zewnętrznych lub genetycznych uwarunkowań. Odpowiedzią na prewencyjne działanie mogą być różnego rodzaju witaminy dla psa na oczy.

Chociaż psy widzą nieco inaczej niż ludzie, nie oznacza to, że możesz zignorować dbanie o dobrą kondycję tego narządu. Wspomaganie organizmu psa w postaci witamin może zapobiec wielu komplikacjom zdrowotnym, które dotykają narząd wzroku. Witaminy dla psa na wzrok dobrze jest stosować nie tylko w przypadku pojawienia się wady lub choroby, ale na zasadzie prewencyjnego wspomagania zdrowego narządu wzroku. Jak wygląda oferta dostępnych witamin na oczy dla psa?

Witaminy dla psa a wzrok – tauryna

Warto wiedzieć, że istnieje więcej niż jeden preparat, który bogaty jest w różnorodne składniki wspomagające widzenie u Twojego pupila. Jednym z popularnych składników jest tauryna, czyli aminokwas siarkowy, który występuje w organizmie Twojego psa. Do jego głównych zadań należy dbanie o sprawną pracę serca, układu nerwowego oraz właśnie siatkówki oka. Tauryna jest popularnym składnikiem zdrowej karmy oraz preparatów dla kotów, jednak u psów odgrywa równie istotną rolę. Preparaty z tauryną są więc doskonałym sposobem na suplementację składników poprawiających funkcjonowanie narządu wzroku.

Olej rybny nie tylko dla ludzi

Drugim ważnym składnikiem pokarmowym, zarówno w diecie człowieka, jak i w diecie Twojego psa jest olej rybny, popularny (choć nie zawsze poprawnie) nazywany tranem. Olej z łososia dla psa zawiera cenne kwasy tłuszczowe DHA i EPA, które poprawiają i usprawniają pracę mózgu oraz oczu. Olej można stosować w formie witaminy na oczy dla psa i dodawać go do codziennej porcji psiej karmy. Jego płynna konsystencja jest wygodna w stosowaniu i pozwala dodawać go zarówno do mokrego, jak i do suchego pożywienia.

Witaminy dla psów na oczy i zdrową kondycję

W naszym sklepie dostępne są również kapsułkowane witaminy dla psów. Na oczy korzystnie wpływają suplementy, które wzbogacone są o kompleks witamin i pierwiastków. Mieszanka najcenniejszych składników wpływa na poprawę narządu wzroku, ale również i całej pracy organizmu. Witamina C, witamina E, witamina A, czy cynk to powszechnie znane składniki stosowane w diecie człowieka. Narząd wzroku Twojego psa również potrzebuje odpowiedniego wspomagania, dlatego warto dodawać mieszankę tych lub innych witamin w preferowanej postaci do codziennej porcji posiłków Twojego pupila.

    pixel